HEMEN ARA WHATSAPP

Dış Mekan Yönlendirme
333 ReklamDış Mekan YönlendirmeDış Mekan Yönlendirme

Dış Mekan Yönlendirme

Dış mekan yönlendirme tabelası, hastane, üniversite gibi birden fazla binaya sahip özel,resmi kurumlarda istenilen yeri kolayca bulmayı sağlamaktadır.

Bu yönlendirme tabelaları, istenilen binayı rahat bir şekilde bulabilmenizi sağlar ve binalar arası gidiş-geliş işlemlerini oldukça kolay bir hale getirmektedir. Bunu iyi bir örnekle açıklayalım. Birden fazla bloğa veya ek binalara sahip resmi veya özel hastanelerde binalar arasında gidip gelerek istediğiniz departmanı arayıp  (örnek:radyoloji) bulmak  ve oradan başka bir departmana gitmek, yönlendirme tabelası olmadığı zaman çok zor hale gelebilmekte ve özellikle şehir hastaneleri gibi daha büyük hastanelerde geldiğiniz yere bile geri dönememeniz ve kaybolmamanız içten bile değildir.

Dış mekan yönlendirme tabelaları işte bu yüzden bina içinde hem yayaların hem de sürücülerin bina içinde istedikleri yeri kolayca bulup oraya kısa yoldan (kestirme) gitmelerini sağlamakta (sürücülerin otoparkı araması) , hem de zamandan ve yoldan (araçlar için yakıt masrafı) tasarruf sağlatmaktadır.

Dış Mekan Yönlendirme Tabelası Nerelerde Kullanılır?

Dış mekan yönlendirme tabelası birden fazla binaya sahip resmi ve özel kurumların tümünde bölümler arası yönlendirme işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla kullanılmaktadır. Yönlendirme tabelasını kullanan firmaları sıralamak gerekirse ; hastaneler,üniversite kampüsleri, fabrikalar, sanayi hanları, tse gibi büyük bakanlık binaları ve büyük iş merkezlerinde yaygın kullanım yeri bulmuşlardır. Ayrıca büyük oteller ve tatil köylerinde de bu tabelalara rastlamanız mümkündür.

 

Yönlendirme Tabelaları İmalatı Nasıl Yapılmaktadır?

Yönlendirme tabelaları çeşitli boyut ve modellerde imalatı yapılmaktadır.  Yönlendirme tabelaları fiyatları da kullanılan malzeme, ölçüler, üretim ve baskı tekniklerine göre değişmektedir. Firmalar arama motorunda veya etkileşimli reklamlar vasıtasıyla buldukları  ilk ucuz reklamcı ile anlaşmayı deniyorlar. Maalesef imalat sonrası ellerine geçen ürün beklentilerini karşılayamıyor. Üretilen yönlendirme tabelası da işlevini kısmen ve geçici olarak yerine getirse de bu tabelalar uzun ömürlü ve şık olmuyor. Bu gibi problemlerle karşılaşmamanız için dış mekan yönlendirme ürünleri fiyatlarını araştırıp, çeşitli firmalardan teklif alarak bu konuda fikir sahibi olmanızı ve güvenilir reklam firması ile çalışmanız son derece önemlidir.

Bu yönlendirme tabelası imalatı paslanmaz metal veya alüminyum kompozit sac malzeme üzerine uv baskı,kabartma veya kutu harf şeklinde yapılabilmektedir. Ayrıca ahşap malzemeler üzerinde el işçiliği veya lazer kazıma ile de yapılabilmektedir. Tamamen isteğe bağlı olarak da mermer malzeme üzerine lazer kazıma veya gravür oyma ile de üretilmeleri mümkündür.

Leave a comment