HEMEN ARA WHATSAPP

Kat Yerleşim Planı
333 ReklamKat Yerleşim PlanıKat Yerleşim Planı

Kat Yerleşim Planı

Kat yerleşim planı mağaza,alışveriş,merkezi asansörlerinde gitmek istenilen firmaya ait katı kolayca bulmak için kullanılan tabelalardır. Kat yerleşim planları özellikle kompleks blok yapısına sahip alışveriş merkezlerinde istenilen firmaya veya mağazaya ulaşmak için hayat kurtarıcı bir yönlendirme tabelası çözümüdür. Kat yerleşim planı içerikleri bulunulan ortama göre de değişiklik göstermektedir.

Kat Yerleşim Planı Tabelası İmalatı Nasıl Yapılır

Kat yerleşim planının bilgisayar ortamında grafik tasarımı yapılıp müşteriye onaylatılır. Kat Yerleşim Planı tabelası imalatı pleksi levha uv baskı, pirinç,krom,alüminyum üzerine uv baskı ve kabartma şeklinde yapılabilmektedir.

Pleksi tabela imalatında pleksiglas levha tasarıma göre lazer kesimle kesilir ve üzerine uv baskı makinesi ile baskı yapılır ve istenirse baskı sırasında brail kabartma işlemi uygulanabilmektedir. Alüminyum,pirinç,krom tabela imalatında levhalar cnc routerla ölçülere göre kesilir ve üzerine uv baskı yapılır, yine istenirse uv baskı esnasında brail kabartma işlemi de yapılabilmektedir.

Kat Yerleşim Tabelası Nerelerde Kullanılır?

Kat yerleşim planı tabelası alışveriş merkezleri, büyük işhanları, hastaneler, belediye, valilik,kaymakamlık,bankalar v.b. özel ve resmi kurumların asansörlerinde sık olarak kullanılmaktadır. Kat yerleşim planının tabelası tasarımı ve yapıldıkları malzeme ile baskı yöntemleri kullanılacak yerlere göre değişiklik göstermektedir. Alışveriş mağazaları için hazırlanan yerleşim planları ile hastanelerdeki yerleşim planları elbette bir olmaz. Örnek vereek olursak alışveriş mağazalarında ilgili firmanın hangi blokta ve kaçıncı katta olduğuna dair bilgiler yer alır. Fakat hastanelerdeki asansör isimliklerini incelediğimiz zaman poliklinik isimlerinin yanı sıra,hasta odası,arşiv,depo ve idari bilim isimlerinin yanı sıra aynı zamanda da bulunduğunuz blok ismi de yer almaktadır. Bu noktada bulunulan ortama göre kat yerleşim planlarının şekli ve içeriği değişiklik göstermektedir.

Bazı asansör isimliklerinde firmanın ya da şirketin logoları da yer alabilmektedir. Yani sadece sayı ve yazı değil logo tasarımları da düzenlenebilmektedir. Her renkte baskı yaptırabilirsiniz fakat altın sarısı, gümüş , siyah ve mavi bu renklerin arasında en çok kullanılanlarıdır. Özellikle hastanelerde engellilerin de dokunarak okuyabilmesi için kat yerleşim planına brail alfabe baskısı uygulaması da yapılabilmektedir.

Kat Yerleşim Planı Tabelasını Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Yaptırmış olduğunuz kat yerleşim planları alışveriş mağazaları,hastaneler gibi karmaşık bloklara sahip binalarda  katlar arası iniş ve çıkışlarda istediğiniz bölümü veya firmayı bulmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda görsel hafızanız sayesinde yerini unuttuğunuz firmaları hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Kat yerleşim planı tabelaları  bu işletmelere bir bölümü veya firmayı bulmak için  girdiğinizde karışıklıkların önlenmesine neden olacak ve aradığınız kişi ya da yeri kolaylıkla bulmanızı sağlayacaktır. Sürekli olarak görevli olan birilerine sormaktansa kendi işinizi kendiniz halletmeniz olağan bir durum olacaktır. Asansör yönlendirme levhaları kim olduğunuzu ve yerinizi belirlemede bir numaralı etkendir. Sizlerde yaşamış olduğunuz ve hayatınızı kolaylaştıracağına inandığınız her yerde asansör isimlikleri kullanabilir karışıklıkları giderebilirsiniz. Aksi halde zorluklarla karşılaşmanız  kaçınılmaz olacaktır.

Leave a comment