HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

Branda Baskı

Branda Baskı

Branda baskı vinil adı verilen avrupa, çin branda malzemeye işin cinsine ve kalitesine göre çeşitli kalınlıklarda baskı yapılması ile oluşan baskı ürünüdür. Brandaya vinil de denilmektedir.

Brandalar üzerine yapılan dijital baskılar yüksek kaliteli baskı sonuçları vermektedir. Bunun için dijital baskıda kullanılacak dizayn ya da tasarımlar Photoshop ve Corel gibi bilgisayar programlarıyla hazırlanmaktadır. Brandaya dijital-baskı için kullanacağınız içeriği isterseniz kendiniz hazırlayabilir isterseniz de dijital baskı merkezlerinde bulunana profesyonel çalışanlardan yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı baskı süreci gerçekleştirmesiyle de zaman sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Gelişen teknoloji hayatımızda birçok şeyi kolaylaştırdığı gibi matbaacılık sektöründe de peşinden yenilikleri getirmiştir. Matbaacılık sektöründe geleneksel baskı metotlarının yerine alan dijital-baskı tekniği sayesinde matbaacılıkta işler giderek kolaylaşmaktadır. Geleneksel baskı metotlarının aksine herhangi bir kalıba ihtiyaç duymayan branda üzerine dijital-baskı sayesinde bütün baskı işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bilgisayar ortamında bulunan dosya herhangi bir baskı kalıbına ihtiyaç duymadan dijital baskı makineleri sayesinde brandaya kolayca basılır.

Branda Baskı İmalatı Nasıl Yapılır?

Brandalar, pvc malzemeden üretilmiş su ve ışık geçirmeme özelliğine sahip piyasadan rulo veya m2 parça olarak istenilen ölçülerde de temin edilen bir baskı malzemeleridir. Brandalar Avrupa-branda ve çin-branda olmak üzere 2 kalitede olmaktadırlar. Avrupa brandalar kalın folyolar olup mevsim şartlarına karşı oldukça dayanıklı ve üzerine yapılan baskı da oldukça kalitelidir. Bu yüzden pahalı malzemelerdir. Ve kısa süreli reklam tanıtım işlerinde tercih edilmez. Bu malzemeler uzun süreli kampanya,tanıtım,siyasi parti duyurularında kullanılmaktadır.

Çin brandalar ise orta kaliteli ve ince folyolar olup, mevsim şartlarından oldukça kolay etkilenmekte ve baskılar belirli bir zaman sonra silinebilmekte ve solabilmektedirler. Bu malzemeler ucuz ve dış hava şartlarına karşı oldukça dayanıksız oldukları için kısa süreli etkinliklerde doğum günü kutlamalarında kullanılmaktadırlar.

Branda-baskısı imalatı için, brandanın asılacak yerin ölçüleri alınır ve bilgisayar ortamında reklam ve tanıtım çalışması tasarımı yapılır. Sonraki aşamada brandanın bezi alınan ölçülere göre kesilip, baskı makinesine alınır. Branda malzeme baskı makinesinin giriş bölmesine yerleştirilir ve diğer bölmeden de baskısı  yapılan branda alınır. Branda baskı süresi yapılan grafik tasarımının kalitesine ve kullanılan renk oranına göre değişmektedir. Tabi baskı makinesinin yaşı da önemli kriterdir. Son model baskı makinelerinde baskı süresi daha kısa olmaktadır.

Branda-baskı yapıldıktan sonra brandanın dört kenarına kuş gözü açılarak brandaya ip takılarak branda istenilen yere asılmaktadır.

Branda Baskılar Nerelerde Kullanılır?

Belediye,siyasi parti duyuruları, firma veya mağaza açılışlarının duyurularını, siyasi parti adayları ve muhtarlık seçimi duyurularını yapmak amacıyla brandalar kullanılmaktadır. Ayrıca konserler, etkinlikler ,doğum günü, babyshower organizasyonlarında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Branda Baskı

Branda baskı, branda malzemenin üzerine dijital baskı yapılması ile elde edilen reklam ürünüdür. Branda baskıya vinil baskı da denir. Branda baskılar emlak ilanlarında, inşaatlarda, siyasi parti duyurularında yaygın olarak kullanılmaktadır. Avrupa ve çin branda olmak üzere 2 çift malzeme kullanılmakta olup, kullanılan malzeme, kuş gözü gerekip gerekmediği ve  ölçüler branda baskıların fiyatını belirlemektedir. Avrupa brandalar daha kalın ve dayanıklı malzemeden üretildikleri için pahalı olmalarına rağmen dış koşullara karşı daha dayanıklı ve çin brandadan pahalıdırlar. Çin brandalar ise ucuz ve dayanıksız olduklarından dolayı doğum günü, pankart gibi daha kısa süreli etkinlikler için kullanılmaktadır.

Branda Baskı Nedir?

Branda, ince ve üzerine baskı yapılabilen pvc folyo malzemedir. Bu malzeme üzerine dijital baskı yapılması ile branda baskılar elde edilir. İşletmelerin ya da firmaların ürünlerini dış etkenlerden koruması son derece önemlidir. Gerek güneş gerekse soğuk havalar reklam çalışmalarını düşündüklerinden çok daha ciddi etkilerler. Bu konu ile alakalı yapacakları bireysel çalışmalar ise çoğu zaman istenilen sonuçları ortaya koyma konusunda farklı sorunları beraberinde getirebiliyor. Firmaların büyük bir kısmı klasik tarzdaki yöntemleri kullanmayı denerler. Gerçekte ise bu yöntemler asla tam anlamıyla istenilen sonuçları ortaya koymaz. Şimdilerde ise branda baskıların teknikleri ile beraber artık birçok firma kendi isteklerine ve kurumsal kimliklerine göre en uygun olacaklarını düşündükleri baskı teknikleri içerisinden seçimlerini oldukça rahat bir şekilde yapmış oluyorlar.

Branda Baskı Nerelerde Kullanılır?

İnsanların büyük bir kısmı branda baskılar ile vinil baskıların farklı olduğunu düşünüyorlar. Gerçekte ise bu iki kavram aynıdır. Dış mekanlarda kullanılmak adına dijital baskı ile yapılmakta olan branda baskıları günümüzde pek çok firmanın açık alanlarında sıklıkla kullandığı baskı türü olarak ön plana çıkıyor. Çok fazla tercih edilmeye başlaması ile beraber ise branda baskının kullanımına bağlı olarak kendi içinde ikiye ayrılır. Işıklı branda baskılar ve ışıksız branda baskılar olarak iki farklı baskı malzemesinden hazırlanmakta olan bu baskılar ile beraber artık kullanılacakları alana göre en uygun olacak tarzdaki branda baskıların yapılması da sağlanmış olacaktır. Branda baskılar pek çok kişi tarafından genel olarak afiş amacı ile kullanılıyor olsa da bunun yanı sıra bir taraftan istenilen alanın dış etkenlerden korunması diğer taraftan tanıtım işlemlerinin mümkün olan en iyi şekilde yerine getirilmesi adına da branda baskılar kullanılabilmektedir.

Branda Baskıların Avantajları Nelerdir?

Geçmiş dönemlerde fotoğraf baskılarının yapımları pek de mümkün olmuyordu. Tasarımcılar illustration teknikleri ve vektörel çizimler ile resimleri oluşturuyordu. Daha sonrasında ise var olan bu çizimler müşteriler tarafından da ister istemez kabul görüyordu. Branda baskılar  ise gerek kullanım alanları gerekse renk seçenekleri konusunda oldukça geniş bir yelpazenin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Branda baskıların en önemli özelliklerinin başında, kesim plotterlarında vinil folyonun istenilen şekilde işlenebilmesi gelmektedir. Böyle olunca da desenler, yazılar, şekiller ve rakamlar tam anlamıyla firmaların istediklerinin yerine getirilmesi işlemi de tamamlanmış olacaktır. Tabi ki bu aşamada dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunmakta. Bunların başında ilk sırada ise mutlaka konusunda deneyimli kişiler ile çalışılması gelmektedir.

Firmaların branda baskıları tercih etmesindeki diğer bir etken ise isteğe bağlı olarak ayrı parçaların kaynak yapılması ile birbirine rahatlıkla eklenebilmesidir. Bu özellik sayesinde artık firmalar ister küçük isterlerse büyük boyutlardaki branda baskılarını diledikleri gibi yaptırma imkanına erişmiş oluyorlar. Özellikle de büyük boyutlarda baskılara ihtiyaç duyan fakat bunun yapılması esnasında baskının deforme olması ya da kötü bir görünüm ortaya çıkması sorununu engellemek isteyen firmalar, branda baskı ile isteklerini tam anlamıyla yerine getirmiş oluyorlar.

Işıklı Branda Baskılar

Branda veya vinil ışık geçirme özelliğine sahip pvc malzemelerdir. 440 gr – 510 gr. olarak üretilmektedir. Işıklı tabela imalatında, asma tavan uygulamalarında, baskılı ışıklı cephelerin kaplanmasında kullanılır.

Işıksız Branda Baskılar

Işıksız brandalar, avrupa branda veya çin branda / vinil malzeme üstüne baskı yapılması ile elde edilir. Brandalar tek parça üretilmezler, Belediye ve siyasi parti duyuruları, konser, organizasyon, doğum günü faaliyetlerinde, totem tabela kaplamada kullanılır.

Branda Baskı Fiyatları Ne Kadardır?

Branda Baskı Fiyatları konusunda uygun fiyatlı kaliteli baskı çözümleri sunan 333 Reklam, modern ekipmanları ve tecrübeli kadrosuyla hizmetinizdedir. Brandalar daha çok açık hava reklamcılığında kullanılmaktadır. Her türlü hava şartlarına uygun olup, hafif, dayanıklı vinil üzerine yapılan bir dijital baskı çeşididir. Branda baskıya afiş baskı ya da vinil baskı da denilmektedir. Diğer adı ile vinil baskılar gerek kalite, gerekse fiyatı açısından son derece cazip bir üründür; reklam sektörünün vazgeçilmez bir ürünüdür. Gramajı 250 gr ile 550 gr arasındadır. Ekonomik açısından uygun olan branda baskı ürünlerinin kullanım alanı da çok fazla olduğundan dolayı sıkça tercih edilmektedir.

Dijital baskı sektöründe branda baskı gerek afiş olarak, gerek tabela olarak, gerekse yüzeye giydirme olarak kullanılmaktadır.

Branda Baskı Nerelerde Kullanılmaktadır?

Emlak afişlerinde, inşaat kapamalarında, dershane ve kafe camlarında, eczanelerde, tırlarda reklam amaçlı, organizasyon firmalarının tanıtımlarında, sahne kurulumlarında, benzin istasyonlarında, kamp çadırlarında, ışıklı – ışıksız olarak ve birçok iç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır.

Benzin istasyonlarında kullanılan afişler, kuşgözü denilen alüminyum halkaların brandanın köşelerine açılması şeklinde ve bu alanlardan montajın ip ile yapılması biçimindedir. Bundan başka brandanın sağ ve sol kısımlarına sopa geçirilebilir. Bu sopalara kanallar asılıp bu sopalar yardımı ile brandanın montajı da yapılabilmektedir. Mağazalarda ve restoranlarda da montaj şekli ve brandanın işlenmesi bu şekildedir. Fakat kuş gözleri yani kapsüller branda baskı üzerinde atılmadan önce brandanın dört kenarı da sağlamlığı artsın, olumsuz hava koşullarından etkilenmesin diye dikilmektedir. Sonrasında kapsül çakılmaktadır.

Branda Baskı Fiyatları Ne Kadardır?

İnşaat alanlarının tanıtımı için kullanılan brandaların montaj şekli biraz daha farklıdır. Çünkü inşaat alanlarında kullanılan malzemeler çok büyüktür. Bununla birlikte dış mekanda kullanılmaktadır. Bu sebeple brandanın çok sağlam olması gerekmektedir. Brandanın çok sağlam olması için kolon tabir edilen genişliği 2cm -5cm. aralığında değişen, kopması çok zor olan bir ürün brandanın dört tarafına dikilmektedir. Bu şekilde sağlamlaştırılmaktadır. Branda baskı fiyatları baskının ölçüsüne ve branda malzeme kalitesine göre değişmektedir.

Brandanın asılması için birer metre ara ile tüm kenarlarına kolondan halka dikeriz ve tüm bu yüzeylerden bağlamak sureti le montajı yapılmaktadır. Burada sağlam bir uygulama olmuş olsa da branda baskı güvenliği daha çok arttırılmak istenirse brandanın üstüne üçgen şeklinde veya yuvarlaklar şeklinde hava kanalları açılabilmektedir.

Ankara Branda Baskı

Ankara Branda Baskı ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak son teknoloji dijital baskı makinelerimiz ve deneyimli kadromuz ile kaliteli branda baskı için hizmetinizdeyiz. Branda ölçülerinize ve kullanım amacınıza göre farklı siparişler verebilirsiniz. Kenarlarında kesme işlemi uygulanan branda baskıları poster-afiş olarak kullanabilirsiniz. Tabelalar için germe yapacağınız branda baskılar için germe payı seçeneğini seçmenizde fayda var.

“Ölçülerine göre asım için gerekli işlemlerin yapılmasını seçtiğinizde, branda afişinizin ebadına uygun olarak kenar kesim, dikiş, kolon dikim ve delik açma işlemlerinden uygun olan işlemler uygulanarak asıma hazır olarak hazırlanacaktır.

Uzun süre dayanması amacıyla, belirli ebat üzerindeki branda afişlerin çevresine kolon denilen, kumaş kemer dikilmektedir.

Reklamın ve iş yerinin tanınırlığını artırmak amacıyla yapılacak ilk işlem bir tabela oluşturmaktadır. Yıllara direnen tabelalar belli bir noktadan sonra solar. Sürekli güneşe maruz kalan, kar ve yağmur gibi şartlarda yapısının değişmesine neden olan ortamlar neticesinde soluk tabela görselinin değişmesi gerekir. Yeni nesil tabela sistemleri içinde yer alan firma bu anlamda muhteşem seçenekler sunmaktadır. Eğer ışıklı bir tabela arzu edilir ise gece gündüz iş yerinin prestijini artıracak bir unsur elde edilmiş olur.

Ankara Branda Baskı Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Tabelalarda görsellik çok önemlidir. Tabela bir etikettir. Bu sebeple bütün gün emek verilen, ciddi masraflar yapılan, sermaye için birçok şeye katlanılarak açılan iş yerlerinin olmazsa olmazı etkili bir tabeladır. İş yerinin yapısına uygun olarak büyük ya da küçük ebatlarda değişebilen tasarımlar hazırlanarak kısa bir süre içerisinde asma işlemi gerçekleştirilir. Bazı kullanıcılar daha farklı tercihlerde yoğunlaşabilir. Bu durumda alüminyum kutu harf tabela seçenekleri ile iş yerinin dış kısmında havayı değiştirmek mümkündür.

Uzman ekip ile tasarlanan bu modeller ve üretimler sonrasında kaynaklama, monte etme aşamalarını da aynı dikkat ve özen ile yaparak maksimum memnuniyeti amaçlarlar. Kullanıcıların tercihlerine göre farklı seçenekler arasından tabela seçimi yapmak mümkündür. Kabartmalı tabela arzu edenler de yine aynı şekilde solan, eskiyen, bükülen ya da bilgilerinin değişmesi gereken tabelaları yenilerek yeni bir boyuta taşımaktadır iş yerlerini. Bu durum dışarıdan bakınca iş yerini yenilemek gibi alınan olumlu bir imajdır.

Branda Baskılar Nerelerde Kullanılmaktadır?

Branda baskılar daha çok açık hava reklamcılığında kullanılmaktadır. Her türlü hava şartlarına uygun olup, hafif, dayanıklı vinil üzerine yapılan bir dijital baskı çeşididir. Branda baskıya afiş baskı ya da vinil baskı da denilmektedir. Diğer adı ile vinil baskılar gerek kalite, gerekse fiyatı açısından son derece cazip bir üründür; reklam sektörünün vazgeçilmez bir ürünüdür. Gramajı 250 gr ile 550 gr arasındadır. Ekonomik açısından uygun olan branda baskı ürünlerinin kullanım alanı da çok fazla olduğundan dolayı sıkça tercih edilmektedir.

Dijital baskı sektöründe ankara branda baskı gerek afiş olarak, gerek tabela olarak, gerekse yüzeye giydirme olarak kullanılmaktadır. Emlak afişlerinde, inşaat kapamalarında, dershane ve kafe camlarında, eczanelerde, tırlarda reklam amaçlı, organizasyon firmalarının tanıtımlarında, sahne kurulumlarında, benzin istasyonlarında, kamp çadırlarında, ışıklı – ışıksız olarak ve birçok iç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır.

Branda Baskı İmalatı Nasıl Yapılır?

Benzin istasyonlarında kullanılan afişler, kuş gözü denilen alüminyum halkaların brandanın köşelerine açılması şeklinde ve bu alanlardan montajın ip ile yapılması biçimindedir. Bundan başka brandanın sağ ve sol kısımlarına sopa geçirilebilir. Bu sopalara kanallar asılıp bu sopalar yardımı ile brandanın montajı da yapılabilmektedir. Mağazalarda ve restoranlarda da montaj şekli ve brandanın işlenmesi bu şekildedir. Fakat kuş gözleri yani kapsüller ankara branda baskı üzerinde atılmadan önce brandanın dört kenarı da sağlamlığı artsın, olumsuz hava koşullarından etkilenmesin diye dikilmektedir. Sonrasında kapsül çakılmaktadır.

İnşaat alanlarının tanıtımı için kullanılan brandaların montaj şekli biraz daha farklıdır. Çünkü inşaat alanlarında kullanılan malzemeler çok büyüktür. Bununla birlikte dış mekanda kullanılmaktadır. Bu sebeple brandanın çok sağlam olması gerekmektedir. Brandanın çok sağlam olması için kolon tabir edilen genişliği 2cm -5cm. aralığında değişen, kopması çok zor olan bir ürün brandanın dört tarafına dikilmektedir. Bu şekilde sağlamlaştırılmaktadır.

Brandanın asılması için birer metre ara ile tüm kenarlarına kolondan halka dikeriz ve tüm bu yüzeylerden bağlamak sureti le montajı yapılmaktadır. Burada sağlam bir uygulama olmuş olsa da branda baskı güvenliği daha çok arttırılmak istenirse brandanın üstüne üçgen şeklinde veya yuvarlaklar şeklinde hava kanalları açılabilmektedir.

 

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.