Branda Baskı Arşivleri - 333 Reklam Ankara Vinil Baskı

Branda Baskı

Branda baskı vinil adı verilen avrupa, çin branda malzemeye işin cinsine ve kalitesine göre çeşitli kalınlıklarda baskı yapılması ile oluşan baskı ürünüdür. Brandaya vinil de denilmektedir.

Brandalar üzerine yapılan dijital baskılar yüksek kaliteli baskı sonuçları vermektedir. Bunun için dijital baskıda kullanılacak dizayn ya da tasarımlar Photoshop ve Corel gibi bilgisayar programlarıyla hazırlanmaktadır. Brandaya dijital-baskı için kullanacağınız içeriği isterseniz kendiniz hazırlayabilir isterseniz de dijital baskı merkezlerinde bulunana profesyonel çalışanlardan yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı baskı süreci gerçekleştirmesiyle de zaman sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Gelişen teknoloji hayatımızda birçok şeyi kolaylaştırdığı gibi matbaacılık sektöründe de peşinden yenilikleri getirmiştir. Matbaacılık sektöründe geleneksel baskı metotlarının yerine alan dijital-baskı tekniği sayesinde matbaacılıkta işler giderek kolaylaşmaktadır. Geleneksel baskı metotlarının aksine herhangi bir kalıba ihtiyaç duymayan branda üzerine dijital-baskı sayesinde bütün baskı işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bilgisayar ortamında bulunan dosya herhangi bir baskı kalıbına ihtiyaç duymadan dijital baskı makineleri sayesinde brandaya kolayca basılır.

Branda Baskı İmalatı Nasıl Yapılır?

Brandalar, pvc malzemeden üretilmiş su ve ışık geçirmeme özelliğine sahip piyasadan rulo veya m2 parça olarak istenilen ölçülerde de temin edilen bir baskı malzemeleridir. Brandalar Avrupa-branda ve çin-branda olmak üzere 2 kalitede olmaktadırlar. Avrupa brandalar kalın folyolar olup mevsim şartlarına karşı oldukça dayanıklı ve üzerine yapılan baskı da oldukça kalitelidir. Bu yüzden pahalı malzemelerdir. Ve kısa süreli reklam tanıtım işlerinde tercih edilmez. Bu malzemeler uzun süreli kampanya,tanıtım,siyasi parti duyurularında kullanılmaktadır.

Çin brandalar ise orta kaliteli ve ince folyolar olup, mevsim şartlarından oldukça kolay etkilenmekte ve baskılar belirli bir zaman sonra silinebilmekte ve solabilmektedirler. Bu malzemeler ucuz ve dış hava şartlarına karşı oldukça dayanıksız oldukları için kısa süreli etkinliklerde doğum günü kutlamalarında kullanılmaktadırlar.

Branda-baskısı imalatı için, brandanın asılacak yerin ölçüleri alınır ve bilgisayar ortamında reklam ve tanıtım çalışması tasarımı yapılır. Sonraki aşamada brandanın bezi alınan ölçülere göre kesilip, baskı makinesine alınır. Branda malzeme baskı makinesinin giriş bölmesine yerleştirilir ve diğer bölmeden de baskısı  yapılan branda alınır. Branda baskı süresi yapılan grafik tasarımının kalitesine ve kullanılan renk oranına göre değişmektedir. Tabi baskı makinesinin yaşı da önemli kriterdir. Son model baskı makinelerinde baskı süresi daha kısa olmaktadır.

Branda-baskı yapıldıktan sonra brandanın dört kenarına kuş gözü açılarak brandaya ip takılarak branda istenilen yere asılmaktadır.

Branda Baskılar Nerelerde Kullanılır?

Belediye,siyasi parti duyuruları, firma veya mağaza açılışlarının duyurularını, siyasi parti adayları ve muhtarlık seçimi duyurularını yapmak amacıyla brandalar kullanılmaktadır. Ayrıca konserler, etkinlikler ,doğum günü, babyshower organizasyonlarında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

8 Nisan 2019
Branda,baskı,vinil

Branda Baskı

Branda baskı, branda malzemenin üzerine dijital baskı yapılması ile elde edilen reklam ürünüdür. Branda baskıya vinil baskı da denir. Branda baskılar emlak ilanlarında, inşaatlarda, siyasi parti […]
26 Mart 2018
Branda,baskı,vinil,Ankara

Ankara Branda Baskı

Ankara Branda Baskı ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak son teknoloji dijital baskı makinelerimiz ve deneyimli kadromuz ile kaliteli branda baskı için hizmetinizdeyiz. Branda ölçülerinize ve kullanım […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com