Engelli Erişim Kiosk Arşivleri - 333 Reklam Ankara Firması

Engelli Erişim Kiosk

Engelli Erişim Kiosk Sesli Kabartma Harita Uyarı sistemidir. Bina girişlerinde, bulunulan mekanın erişim bilgisini, krokisini panel üzerinde gösterir.

Herhangi bir binaya giriş yaptığımız anda bizleri yönlendirecek olan rehberlere ihtiyaç duyarız. Yalnızca birkaç daireden oluşan apartmanlarda dahi zillerin üzerindeki isimler bizim fikir sahibi olmamızı sağlar. Alışveriş merkezleri ya da hastaneler gibi çok büyük yapılarda ise rehberlere olan ihtiyacımız çok daha yüksek seviyede olacaktır.

Bilmediğimiz ya da çok büyük olan bir yapıya giriş yaptığımız aradığımız yeri bulmakta zorluk çekiyoruz. Engelli vatandaşlarımız için ise bu durum çok daha üst seviyede bir sorun. Özellikle görme engelli vatandaşlarımız çok fazla seçeneğin bulunduğu büyük yapılarda zorluklar yaşıyorlar. Engelli erişim kiosklar tam da bu sorunu çözmek amacıyla üretilen sesli haritalardır.

Engelli Erişim Kiosk Nedir?

Engelli vatandaşlarımız herhangi bir yapıya girdiklerinde onlara yol gösterecek olan bir harita ya da plan arayışı içerisinde olurlar. Hiçbirimiz zaman kaybetmek ya da boşuna efor sarf etmek istemediğimiz için bu planları okumaya çalışırız. Engelli erişim kiosklar yapıların giriş kısımlarında bulunan ve engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabileceği şekilde üretilen haritalardır. Yapı hakkında son derce ayrıntılı bilgiler verirler.

Oluşturulan kiosk yalnızca engelli vatandaşlarımızın kullanımı için üretilmemektedir. Diğer insanlar da rahatlıkla bu haritaları kullanarak gidecekleri noktaları bulabilirler. Kiosk çok basit bir ürün olarak gösterilemez. Doğru bir şekilde kullanılabilmesi için çok sayıda farklı özelliğe sahip olması gereklidir.

Engelli Erişim Kiosk Özellikleri Nelerdir?

Kiosk olarak isimlendirilen bu ürünlerin sahip olması gereken ilk özellik tekerlekli sandalyedeki vatandaşlarımızın çok rahat bir şekilde erişebileceği yükseklikte olmasıdır. Bunun yanı sıra üzerindeki harita kabartmalı şekillerle görme engelli vatandaşlarımıza bilgiler vermelidir. Braille alfabesi ile yazılar görme engelli vatandaşlarımıza açıklanırken harita üzerinde merdivenler ya da dönüşle de kabartmalar ile belirtilmelidir.

Üretilen engelli erişim kiosk modelleri sesli olarak da tanımlama yapan ürünler olmalıdır. Katlarda bulunan noktaları açıklayan ya da diğer katlara erişimin nasıl olduğu konusunda sesli olarak bilgiler sunmalıdır. Bunun yanı sıra belirli bir eğim ile durmalıdır. Yer ile 30 ile 45 arasında bir açıya sahip olan kiosk modelleri engelli vatandaşlarımız tarafından çok daha rahat bir şekilde okunacaktır.

 

13 Haziran 2020
Engelli,Erişim,Kiosk,Sesli,Harita

Engelli Erişim Kiosk

Engelli Erişim Kiosk, binaların ana girişine monte edilen ve binanın veya bulunduğu mevcut katın mimari krokisini bir dokunmatik panel üzerinde gösteren özel yapım bir engelsiz yaşam […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com