HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

Kat Yerleşim Planı

Kat Yerleşim Planı

Kat Yerleşim Planı, okullarda,hastanelerde,sitelerde,mağazalarda,alışveriş merkezlerinde, asansörde katlar arası iniş çıkışı yapılan firma ve bölümlerin kaçıncı katta olduğunu gösteren bir bilgilendirme ve yönlendirme tabelası ürünüdür.

Kat Yerleşim Planı Levhası Nerelerde Kullanılır?

Kat yerleşimi levhaları alışveriş merkezleri, büyük iş hanları,hastaneler, özel ve resmi devlet kurumları ve mağazalar gibi firmalarda yaygın olarak kullanılan yönlendirme tabelalarıdır. Bu yönlendirme tabelası sayesinde özellikle birden fazla bloklara sahip mağazalar ve büyük iş hanlarında, gitmek istediğiniz firma veya departmanın kaçıncı katta hangi blokta olduğunu öğrenmemiz mümkün olacaktır.

Kat Yerleşim Planı Nasıl Yaptırılır?

Asansör yerleşim tabelasını yaptırmak istediğiniz zaman gitmeniz gereken yerlerden birisi reklam şirketleridir. Reklamcılar genellikle sizin istekleriniz doğrultusunda kat yerleşim tasarımını hazırlar ve beğeninize sunulur. Aynı zamanda sizlerin talimatlarına uygun bir şekilde renk, boyut ve kesim ile sizlere farklılık katar. Sonraki aşamada kat yerleşim tabelasını kullanacağınız yere göre farklı malzemelerden kat yerleşim planı levhasının imalatına başlanır. Kat yerleşim planında adet arttıkça fiyat azalmaktadır.

Reklamcıların tasarım konusunda ne kadar gelişmiş teknolojilere ve imkanlara sahip olduğunu hepimiz biliriz. Kapı isimliklerine ister numaralandırma ister yazı yazdırma, isterseniz de logonuzu bastırabilirsiniz. Anlaşmanızı yapmanız halinde toplu alımlarda indirimlerden de yararlanabilme imkanınız da olur. Toplu yaşam alanlarında isimliklere her zaman ihtiyaç duyulur. Bir anlık dahi olsa kapılarda isimliklerin olmadığını düşünelim. Tüm karmaşıklıkların belirdiğini görüyor gibiyiz. Bu karmaşıklıkları önlemek adına herkesin hayatını kolaylaştırmak için kapı isimliği tercih ediyoruz.

Kat Yerleşim Levhasının İmalatı Nasıl Yapılır?

Kat yerleşim levhasının tasarımı yapılıp, müşteri tasarımı onaylandıktan sonra imalat için kullanılacak yere ve zevke göre uygun malzeme ve baskı tekniği seçilmektedir.

Kat yerleşim yönlendirme levhası pleksi malzeme üzerine uv baskı ile üretilebildiği gibi üzerine braille alfabesi kabartma baskısı da uygulanabilmektedir.

Alüminyum, krom, pirinç sac levhalar cnc routerda kesilerek bu levha üzerine dijital baskı yapılır. Asit indirme,gravür baskı,lazer kazıma teknikleri ile şık ve metalize paslanmaz kat yerleşim levhasının imalatını yapabilmekteyiz.

Kat Yerleşim Planı

Kat yerleşim planı mağaza,alışveriş,merkezi asansörlerinde gitmek istenilen firmaya ait katı kolayca bulmak için kullanılan tabelalardır. Kat yerleşim planları özellikle kompleks blok yapısına sahip alışveriş merkezlerinde istenilen firmaya veya mağazaya ulaşmak için hayat kurtarıcı bir yönlendirme tabelası çözümüdür. Kat yerleşim planı içerikleri bulunulan ortama göre de değişiklik göstermektedir.

Kat Yerleşim Planı Tabelası İmalatı Nasıl Yapılır

Kat yerleşim planının bilgisayar ortamında grafik tasarımı yapılıp müşteriye onaylatılır. Kat Yerleşim Planı tabelası imalatı pleksi levha uv baskı, pirinç,krom,alüminyum üzerine uv baskı ve kabartma şeklinde yapılabilmektedir.

Pleksi tabela imalatında pleksiglas levha tasarıma göre lazer kesimle kesilir ve üzerine uv baskı makinesi ile baskı yapılır ve istenirse baskı sırasında brail kabartma işlemi uygulanabilmektedir. Alüminyum,pirinç,krom tabela imalatında levhalar cnc routerla ölçülere göre kesilir ve üzerine uv baskı yapılır, yine istenirse uv baskı esnasında brail kabartma işlemi de yapılabilmektedir.

Kat Yerleşim Tabelası Nerelerde Kullanılır?

Kat yerleşim planı tabelası alışveriş merkezleri, büyük işhanları, hastaneler, belediye, valilik,kaymakamlık,bankalar v.b. özel ve resmi kurumların asansörlerinde sık olarak kullanılmaktadır. Kat yerleşim planının tabelası tasarımı ve yapıldıkları malzeme ile baskı yöntemleri kullanılacak yerlere göre değişiklik göstermektedir. Alışveriş mağazaları için hazırlanan yerleşim planları ile hastanelerdeki yerleşim planları elbette bir olmaz. Örnek vereek olursak alışveriş mağazalarında ilgili firmanın hangi blokta ve kaçıncı katta olduğuna dair bilgiler yer alır. Fakat hastanelerdeki asansör isimliklerini incelediğimiz zaman poliklinik isimlerinin yanı sıra,hasta odası,arşiv,depo ve idari bilim isimlerinin yanı sıra aynı zamanda da bulunduğunuz blok ismi de yer almaktadır. Bu noktada bulunulan ortama göre kat yerleşim planlarının şekli ve içeriği değişiklik göstermektedir.

Bazı asansör isimliklerinde firmanın ya da şirketin logoları da yer alabilmektedir. Yani sadece sayı ve yazı değil logo tasarımları da düzenlenebilmektedir. Her renkte baskı yaptırabilirsiniz fakat altın sarısı, gümüş , siyah ve mavi bu renklerin arasında en çok kullanılanlarıdır. Özellikle hastanelerde engellilerin de dokunarak okuyabilmesi için kat yerleşim planına brail alfabe baskısı uygulaması da yapılabilmektedir.

Kat Yerleşim Planı Tabelasını Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Yaptırmış olduğunuz kat yerleşim planları alışveriş mağazaları,hastaneler gibi karmaşık bloklara sahip binalarda  katlar arası iniş ve çıkışlarda istediğiniz bölümü veya firmayı bulmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda görsel hafızanız sayesinde yerini unuttuğunuz firmaları hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Kat yerleşim planı tabelaları  bu işletmelere bir bölümü veya firmayı bulmak için  girdiğinizde karışıklıkların önlenmesine neden olacak ve aradığınız kişi ya da yeri kolaylıkla bulmanızı sağlayacaktır. Sürekli olarak görevli olan birilerine sormaktansa kendi işinizi kendiniz halletmeniz olağan bir durum olacaktır. Asansör yönlendirme levhaları kim olduğunuzu ve yerinizi belirlemede bir numaralı etkendir. Sizlerde yaşamış olduğunuz ve hayatınızı kolaylaştıracağına inandığınız her yerde asansör isimlikleri kullanabilir karışıklıkları giderebilirsiniz. Aksi halde zorluklarla karşılaşmanız  kaçınılmaz olacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.