HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

Tabela

Tabela, işletmelerin bilinirliklerini arttırmak, reklam ve tanıtım çalışmalarını sağlamak, amacıyla üretilen reklam ürünüdür. Tabelalar başta pleksiglas olmak üzere alüminyum, krom gibi malzemelerden üretilmektedir. Tabelanın dikkat çekici bir şekilde tasarlanması firmanıza müşteri çekmesi bakımından önem taşımaktadır. Tabelalar, işletmenin bulunduğu sektöre ve hizmet verdiği saatlere bağlı olarak ışıklı veya ışıksız olarak üretilmektedir.

Bir işletme nasıl vergi levhası olmadan hizmet veremeyeceği gibi tabelasız da bir işletme düşünülmesi mümkün değildir. Gelişmiş çağın en önemli reklam ürünlerinden bir tanesi olan tabelalarla cadde kenarlarında, mahalle önlerinde,  şehirler arası yollarda, bina yüzey ve çatılarında sıklıkla karşılaşmaktayız. Kurumsal firmalar tarafından marka bilinirliğini yürütmek ve firmalarını tanıtmak amacıyla tercih ettikleri ve görsel reklam araçlarından biri olan tabelaların tasarımının yapılmasından önce birkaç hazırlıkların yapılması gerekmektedir.

Öncelikle hedef kitlenin geliştirilmesi için tabelanın takılacağı yer doğru bir şekilde belirlenmelidir. Tespit edilen cephenin sağlamlığına bakmalı ve gerekirse sağlamlaştırmalıyız. Tabela montaja uygun olarak seçilen yerde istenilen görselliği arttırması ve şıklığı sağlamak amacıyla tabelanın ölçüleri iyi belirlenmeli ve bu bilgilere dayanarak tabelanın tasarımı yapılmalıdır. Hazırlanan tasarım sonrasında tabelanın iskeleti hazırlanma aşamasına geçilir. Bu aşamada alüminyum kompozit, sac gibi dayanıklı malzemelerin tabelanın kullanılacağı ortama göre seçilmesi, korozyona karşı tabelanın dayanıklı hale getirilmesi tabelanın dayanıklı ve uzun ömre sahip olması bakımından önem taşımaktadır.

Sonraki süreçte tabelanın ışıklı veya ışıksız olmasına karar verilir. İşletmeniz yalnızca gündüz vakitlerinde hizmet veriyorsa ışıksız tabela iyi bir seçim olacaktır. Tabelalar farklı modelde üretilebilmektedir. En çok kullanılan tabelalardan biri kutu harf tabeladır. Kutu Harf üretiminde genellikle pleksiglas adı verilen ışık geçirgenliği yüksek bir malzeme kullanılır. Pleksiglas kolaylıkla kırılmaz ve eğilip bükülmeye karşı dayanıklıdır.  Bu malzeme ısı ile bir kez şekillendirilebilir. Tabelanın tasarımı sonrası pleksi kutu harf imalatına geçilir. Pleksi malzeme  cnc router veya lazer ile kesilip, ısı ile istenen şekilde bükülerek yapıştırılır ve kutu harf elde edilir. Tabelada ışıklandırma istenmiyorsa hazırlanan kutu harf malzeme tabelaya monte edilir ve kapağı vida ile veya çift taraflı güçlü bant ile yapıştırılarak kapatılır ve montaja hazır hale getirilir.

Tabelanın Çeşitleri Nelerdir?

  • Kutu Harf Tabela
  • Vinil Germe Tabela
  • Yol Tabelası
  • İnşaat ve Proje Tabelaları
  • Alüminyum Dekube Tabela
  • Kompozit Tabela
  • Ahşap Tabela
  • Çatı Tabelası

Tabela Nedir?

Tabela nedir, sorusuna en iyi cevap işletmenizin bilinip, markanızın akıllara kazınması için pleksi, kompozit malzemeden ışıklı ışıksız olarak üretilen reklam ürünüdür demek mümkündür. Dijital Baskı Tabela, bilgisayar kullanımıyla tasarlanan tabelalar olarak hizmet verir. Oldukça hızlı üretilmesi ve kaliteli olması tercih edilmesinin sebebidir. Neon Tabela, neon çubukların ateşte ısıtılmasıyla yapılan tabela türüdür.  Neon gazı kullanımı ile aydınlatılır. Yüksek ışık gücü geceleri görünürlüğünü arttırdığı için firmalar tercih eder.

Led Aydınlatmalı Tabela, bilgisayar ile kontrolün sağlandığı bir tabela çeşididir. Elektrik tüketimi oldukça azdır. Bu sebeple günümüzde tercih edilen ışıklı tabela türlerinden birisi olmuştur. Polikarbon Tabela, ışıklı ve ışıksız tabela olarak kullanılabilir. En uygun fiyata sahip tabela olduğu için tercih sebebidir. Değişimi istendiği zaman üzerine istenilen renkte folyo serilerek yapıldığı için kolay değişebilen tabela türüdür.

Pleksi Tabela, renk seçeneğinin fazla olduğu tabelalar dır. Uygulama alanları çok geniş olduğu için tercih edilir. Işığı eşit dağıtması ve olumsuz hava koşullarına dayanıklı olması da bir diğer tercih sebebi.

Tabela Nedir?

Totem Tabela, genellikle ana yollarda ve trafiğin akış yönlerine yapılan tabelalardır. Ebatları diğer tabelalara oranla daha büyük kullanılır.  Bu durum sayesinde görünme diğerlerine oranla daha fazla sağlanır. Kutu Harf Tabela nedir, el işçiliği ile yapılan tabela türüdür. Kullanılan ana malzeme paslanmaz kromdur. Hoş görünüm sunduğu için çok tercih edilir.

Alüminyum Tabela, kalite ve dayanıklılığı önemseyen işletmeler tarafından tercih edilir. Oldukça uzun ömürlüdür. Işıklı ve ışıksız tabela şeklinde kullanımı mevcuttur. Gravür-Oyma Tabela, en göz alıcı tabela türüdür. Maliyeti diğerlerine oranla yüksektir. Siyah, altın ve bronz renklerde hizmet sağlar. Duvara monte edilebildiği gibi askılı olarak da kullanılabilir. Günümüzde firmalar tarafından en çok altın ve bronz renkleri seçilerek yaptırılır.

Çatı Tabela, adından da anlaşıldığı gibi çatı kısımlarında kullanılan tabela çeşididir. Yüksekte oldukları için çok büyük harfler tercih edildiğinden kullanımı yaygındır. Bu her açıdan kolay görünüm sağladığı için tercih edilir.

Işıklı Tabela Nedir?

Işıklı tabela, akşam vakitlerinde hizmet veren işletmelerin kullandığı, led, neon veya flüoresan aydınlatmalı tabela çeşididir. Işıklı tabela fiyat olarak ışıksız tabeladan  pahalıdır. Işıklı tabela alüminyum kutu harf, pleksi kutu harf, vinil germe tabela şeklinde üretilebilir.

Işıksız Tabela Nedir?

Işıksız tabela, gündüz çalışan firmaların tercih ettiği ekonomik tabela türüdür. Çoğunlukla pleksi malzemeden üretilmekte olup, alüminyum kompozit, ahşap, vinil germe şeklinde de imalat imkanı mevcuttur. Bunun yanı sıra yine gelişmiş teknolojik imkanlarla tabela yapımında kullanılan malzemeler çeşitlenmiştir. Tabela yapan firmalar hitap ettikleri işletme sahiplerine dayanıklılık, göze çarpma, ebat ayarlayabilme, istenilen alanda kullanılabilme imkanı sunmaktadır. Bu sayede markalar kendi kimliklerini en iyi yansıtabilen tabela türünü seçebilme imkanına rahatlıkla kavuşmaktadır.

Raket Tabela, dekoratif tabelalar dır. Kullanım yerleri genellikle caddelerdir. Göz alıcı şekillerde tasarlanması sağlanır.

Cephe Tabela, genelde küçük orta ölçekli işletmelerin kullandığı tabelalar. Yapımında neon kullanılır.

Yönlendirme Tabelası Nedir?

Yönlendirme Tabela, kişilere gidecekleri yeri bir nevi tarif eden tabelalar dır. Kurumlar tarafından da kullanılabilen bu tür tabelalar her yerde karşımıza rahatlıkla çıkabilir. En yaygın kullanıma sahip bu tabela türü cadde, sokaklar, bina içleri ve dışları gibi yerlerde kullanılır.

Markaların reklamları için önemli bir yere sahip olan tabela nedir diye seçerken, işletmenin kendini en iyi ifade etiğini düşündüğü, faaliyet ve hizmetlerinin detaylarını en iyi sunan olmasına dikkat etmesi gerekmekte. İşetme için tabela oluşturan firma mutlaka işletmenin sektörünü bilmelidir. Sunulan tabela çeşidi ise işletme sahibiyle birlikte belirlenmelidir. Çünkü iyi seçilmiş bir tabela uzun soluklu bir reklam sunduğu için işletmeye potansiyel müşterini az maliyetli çekme imkanı sunar. Zaten asıl amacı bu olan tabela göze çarpma ve seçici müşteri kitlesine evet doğru yerdeyim dedirtme özelliği taşımakla da görevli olmalı. Bu da dolaylı olarak işletmenin ömrünü uzatma işlevini arttırır. Bu durumu mümkün kılan faktörlerden en önemlisi sürekli değindiğimiz gibi iyi tabela seçimiyle mümkün kılınır.

Ferforje Tabela

Ferforje tabela, otantik ve tarihi tarz yaratmak isteyen firmaların kullandığı, daha çok deniz restoranı, tarihi hamam, butik otel gibi tarihi işletmelerin kullandığı old style özel tasarım modelidir.

Ferforje tabelada kullanılan tabela asım aparatı aslında ferforje adı verilen demir çubuktur.  Ferforje dövülmüş çubuk anlamına gelen fransızca bir kelimedir. Yüksek ısıda haddelenerek dövülmüş demir çubuklardır. Ferforje çubukla asılmış tabelalar firmanıza otantik bir hava katmaktadır.

Ferforje tabelalar, kimi müşteri tarafından eski model kabul edilirken kimi müşteriler tarafından da oldukça dikkat çekici, sanatsal modelde ve  şık tabelalar olarak bilinmektedir.  Ferforje tabelalar, ahşap tabela kazıma eskitme yöntemleri ile krom alüminyum kutu harf şeklinde imalatı yapılan alışılmadık reklam ürünleridir.

Bu tabelalar tarihi ve otantik model işletmeler için vazgeçilmez eski tasarım ve alaturka veya fransız model  tabelalar olarak kabul edilmektedirler.

Ferforje tabelalar, klasik tabelalardan farklı şekilde ve modellerde hazırlandıkları için fark edilmemeleri zordur. Ferforje tabelalar fransız, çin ve italyan restoranları için vazgeçilmezdir.

 

Ferforje Tabela Nerelerde Kullanılmaktadır?

Ferforje tabelalar fransız restoranları, suşi (japon) restoran,italyan ve diğer otantik restoranlar ve balık veya deniz ürünü lokantaları ve açık hava meyhanesi gibi içkili restoranlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Butik otel ve pansiyonlar gibi turizm işletmeleri, tatil bölgelerindeki marketler ve çiçekçilerde de kullanılmaktadır. Ayrıca parklarda ve hayvanat bahçelerinde de dış mekan yönlendirme tabelası olarak geniş kullanım yerlerine sahiptirler.

Ferforje tabelalar ülkemiz dışında almanya, avusturya gibi avrupa ülkelerinde de yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Bunun dışında tarihi hamamlar, akvaryum ve sergi yerleri gibi müşteri kitlesi yüksek olan gelişmiş firmalar tarihi işletme modelini muhafaza etmek için tercih etmektedirler. Güzellik salonları,berberler ve kuaförlerde de bu modellere rastlamanız mümkündür.

Ferforje tabelalar kullanıldığı paslanmaz krom ve alüminyum malzemelerden dolayı dayanıklılık açısından da en uzun ömürlü olan özel tasarım tabela modelidir. Tasarımdaki farklılık dışında uzun bir kullanım ömrü sunmaktadır ve dış koşullara dayanıklı olarak üretilmektedir.  Bu tabelalar çoğunlukla ahşap tabela olarak üretilmektedir. Ahşap old- style tabela tasarımı için vazgeçilmez bir malzemedir. Ferforje tabelaların imalatı isteğe bağlı olarak ışıklı ve ışıksız olarak yapılabilmektedir.

Yüzük Tabela

Yüzük Tabela, dış mekanlarda kullanılan duvara veya tel ızgaraya asılı olarak monte edilen, oval şekilli olan özel tasarım tabela modelidir.

Okul, hastahane, fabrika, iş merkezleri, ofis, küçük esnaf vb. gibi her yerin bir tabelası vardır. Tabela; bir işletmenin bulunduğu yeri işaretlemesi ve kendisini göstermesidir. Görsel olarak insanların dikkatini çeken, üzerinde temsil ettiği yerin adı yazılan tabelalar firmaların bilinirliğini arttırır. Tabelası olmayan bir işletme kendi reklamını dahi yapamaz. Çünkü tabela bir işletmenin aynı zamanda pratik olarak reklamını yapması demektir. Ankara tabela birçok yerde yapılır. Tabela yaptırmak isteyen kişi tabela üreticisine istediği ölçüleri, renkleri ve tabela modelini belirtir. Buna göre bir tasarım yapılır ve müşteri beğenirse tabela üretilerek firmanın üzerine asılır. Birçok farklı tabela çeşidi vardır. Herhangi bir sokağa ya da caddeye girdiğinizde her dükkanın tabelasının birbirinden farklı olduğunu kolayca görebilirsiniz.

Her işletme kendine uyan farklı bir Ankara tabela tercihi yapar. Bu tabelalar kısaca açık havada kendini belli eden reklamlardır. Her tabela işletmenin nasıl bir yer olduğunu yansıtır. Işıklı tabela; isminin de belirttiği gibi ışıklı olan tabelalardır. Bu tabela tipini genellikle geceleri açık olan işletmeler kullanır. Gece ışıklarıyla kendini belli eden tabela o işletmenin açık olduğunu müşterilerine yansıtır. Bu tabela türü neon renklerde, floresanlı ve ledli ışıklarla kendini belli eder. Bu tabelalar kayan yazılı ya da sabit yazılı olabilir. Işıksız tabela en sık tercih edilen tabelalardan biridir. Bu tabela türü gündüz kendisini belli ederken gece belli etmez. İstenilen boyutlarda, derinlikte ve tasarımda oluşturulabilir. Ayrıca her renkten taban ve yazı şekli ile rengi kullanılabilir. Işıksız tabelalar genellikle sabit yazılı tabela olur.

Yüzük Tabela İmalatı Nasıl Yapılır?

Cnc tezgahlarda kesilen alüminyum plaka, tasarımdaki ölçüye göre köşesinden daire şeklinde cnc router ile kesilip çıkartılır. Levhanın kenar kısımı hesaplanıp, buna göre cnc tezgahta alüminyum levha kesilir ve bu levha yuvarlatılıp, daire şekline getirilir. Kesilen ön yüzdeki levhaya bu kenar yüz kaynak makinesi ile kaynatılıp birleştirilir. Bu sayede yüzük şeklinde kutu tabela ön imalatı yapılmış olur. Delikli olan ön yüze ışık geçirgenliği iyi olan pleksi malzeme yapıştırılır ve pleksinin arka yüzüne de ışıklandırma tertibatı yerleştirilip, arka tarafı için alüminyum levha kesilip, tabela vidalanarak kapatılmış olur. Gerekli testler yapıldıktan sonra tabelanın asılacağı ayak veya tel ızgara cnc routerda kesilerek yüzük tabelaya monte edilir.

Yüzük tabela kullanıldığı alüminyum malzemeden dolayı dayanıklılık açısından en uzun ömürlü olan özel tasarım tabela ürünlerinden biridir. Kalitesi ve uzun ömrü sayesinde sık tabela değişikliği yapmak istemeyen müşterilerin tercihi olmuştur. Elektrostatik toz boya bu tabelalarda dayanıklılığı sağlar. Yüzük tabela ışıklı ve ışıksız olarak yapılabilir.

Duvar Tabelası

Duvar tabelası ihtiyaçlarınız için özel tasarım taş duvar üzeri paslanmaz ışıklı krom kutu harf modelleri ile iç mekan ve dış mekanlar için şık,estetik, göz alıcı ve zengin görünüme sahip duvar tabelaları ile hizmetinizdeyiz.

Tabelalar firmaların günümüzde en çok kullandıkları tanıtım ve reklam araçlarından biridir. Özellikle iletişim alanında kişilerin görsel ve bilgisel olarak akılda kalıcı bilgileri yansıtmak için çok sık tabelalar ile reklam ve bilgilendirme yapılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve bununla beraber tabela sektörünün ilerlemesi sonucunda günümüzde tabelalar bir çok farklı çeşitte kullanılmaktadır. Ankara tabela üzerinden firmanızı en iyi yansıtacak duvar tabelası türünü seçebilir, size özel tasarımlarımızla markanızı daha bilinir bir hale getirebilirsiniz. Tabelalar çeşitli ve farklı olarak bir çok dizayn sahiptir, hemen hemen her sektörde tabela kullanımı mevcuttur. Tabelalar yazının bulunması ile birlikte hayatımıza girmiştir, o dönemlerde daha çok bilgi ve yön vermek amacı ile tabela kullanımı yapılmaktaydı, şu anda ise tabelalar reklam ve tanıtım için oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Duvar Tabelası İmalatı Nasıl Yapılır?

Makinelerin gelişmesi, teknolojinin evrimleşmesi ile birlikte tabelalar hemen hemen her dizayna sahip, farklı görünümlerde tasarlanmaktadır. Dijital baskı makineleri sayesinde çok kısa bir sürede kolay bir şekilde tabela tasarımı yapmak mümkündür. Sizde kaliteli malzemeler ile birlikte tasarlanan bir tabela için Ankara tabela üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz, uzman tasarım kadromuz ve usta ekibimiz ile birlikte sizlere hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Tabelalar firmaların bilinirliğini artırmakta ve kurumsal kimliklerini tamamlamak adına kullanmaları gereken araçlardan biridir. Özellikle sürekli reklam yapmak isteyen firmalar, sağlam materyaller ile tasarlanmış tabelaları tercih ederek uzun vadede, uygun fiyatlı reklam kampanyalarını yapabilirler. Tabelalar tüketicinin gözüne güzel görünen, ilgisini çeken unsurlardan biridir, iyi tasarlanmış bir tabela tüketicinin aklında iyi bir yer edinmektedir.

Tabelalar bir çok farklı alanda kullanılabilir dış cephe, iç yönlendirme, çatı, uyarı, totem ve benzeri tabelalar bunlara örnek olabilmektedir. Günümüzde diğer en çok tercih edilen tabela türü ise ışıklı tabelalardır. Işıklı tabelalar özellikle kişilerin görsel olarak ilgisini oldukça çekmektedir, farklı ışık türlerini kullanarak markanızı özel tasarım tabela ile daha iyi ön plana çıkarabilirsiniz. Işıklı tabelalar çatılarda, bina girişlerinde veya iç mekan dizaynında kullanılabilir. Uzun vadeli ve uygun fiyatlı tabela kullanımında bulunmak isteyen kişiler ışıksız alüminyum tabela tercihinde bulunabilirler. Işıksız alüminyum tabelaların, ışıklı tabelalardan tek farkı ise gece görünmüyor olmasıdır. Firmalar ihtiyaç durumuna göre ışıksız tabela tercihinde bulunabilir. Ankara tabela ışıksız veya ışıklı firmaların ihtiyaçlarına göre tabela tasarımı yapmaktadır, gelin markanızı en iyi yansıtacak tabelayı birlikte tasarlayalım.

Ucuz Tabela

Ucuz tabela, kaliteli tabela demek değildir. Ucuz tabela imalatına ihtiyaç duyan firmalar buldukları ilk tabela firmasıyla çalışmak istiyorlar. Fakat ne yazık ki aynı özellikle tabelayı ucuza yapan firmaların sunduğu çözüm geçicidir. Bu firmalar buldukları en ucuz ve kalitesiz malzemeyi kullanırlar ve işçilik kalitesi oldukça düşüktür. Çoğu ucuz tabelacı faturasız çalışmakta oldukları için yaşadığınız mağduriyet yüzünden firmaya veya kişiye dava açmanız imkansız hale gelmektedir.

Ucuz etin yahnisi olmadığı gibi, ucuz tabela ile de reklam olmaz.

Ucuz Tabela Nedir?

Ucuz tabela adından da anlaşılacağı gibi bütçesi düşük olan firmaların ihtiyaç duyduğu tabela hizmetidir. İş yerini yeni açan, satış yapmaya yeni başlamış tabelaların ihtiyaç duyduğu bir tabela çözümü olarak düşünebiliriz.  Bu firmalar, elindeki düşük bütçe ile bilinirliklerini arttırmak istemektedirler. Doğru firmalar ucuz tabelanın imalatında malzeme kalitesizliği ve işçilik kısıtlamasına gitmezler. Sadece tabela özelliğine kısıtlama getirirler.

Ucuz Tabela Neden Tercih Edilir?

Ucuz tabela hususunda bilinen ve prestijli bir firma ile çalışmak, reklam ve tanıtım için harcadıkları bütçe ile doğru orantılı bir hizmet almalarını sağlamaktadır. 333 Reklam olarak ucuz tabelaya ihtiyaç duyan firmaların yanındayız. Kaliteden ödün vermeden hizmet anlayışını benimseyen firmamız istediğiniz düşük bütçeli tabela çözümünü tabela kalitesinden kısmadan size sunacaktır. Ayrıca ödemede her türlü kolaylığı sağlayan firmamız kredi kartına taksit imkanı da sunmaktadır.  333 Reklam,  düşük bütçeli tabela çözümü olarak ışıksız tabela imalatını önermektedir.

Ucuz Tabelanın Avantajları Nelerdir?

Doğru firma ile çalıştığınızda ucuz tabela yaptırmak avantajlıdır. En önemli avantajlarından birisi, kullanılan malzemenin kalitesinden değil, tabelanın özelliğinden kısıtlamaya gidilmesidir. Örneğin, sadece gündüz çalışan, akşamları hizmet vermeyen firmalar için pleksi kutu harf malzemeden üretilmiş ışıksız tabela ekonomik bir çözüm olacaktır. Pleksi kutu harf malzemeden üretilen ışıksız tabelalar, en çok kullanılan tabela ürünlerindendir. Pleksi, düşük maliyetli, dayanıklı ve kolay şekillendirilebilen  malzemedir. Akrilik levha olarak da bilinmektedir. Saydam veya yarı saydam olabilen bu malzemeler istenilen renklerde olabilir. Kesilip işlenmesi de kolaydır. Hafif bir malzemedir. Piyasada 1,5-2,5 mm levhalar halinde bulunur. 90 sıcaklığa kadar dayanabilmektedir. Pleksiglas 750 sıcaklıkta kolaylıkla yumuşayabilir. Isıtarak istenilen şekil verildikten sonra soğudu an verilen form sabit kalmaktadır. Pleksi levhaların camdan daha dayanıklı bir yapısı vardır. Solmaz ve kolaylıkla kırılmaz. Bu yüzden pleksi tabelalar da aynı mukavemeti gösterecektir. Işık geçirgenliği çok iyi olduğu için ışıksız tabela imalatında da kullanımı çok yaygındır. Işıksız olarak üretilen pleksi tabelalara led ışık koyularak, ışıksız tabela haline getirilebilirler. Bu işlem işçilik ve malzeme maliyeti gerektirecektir.

Ucuz Tabelanın Dezavantajları Nelerdir?

Ucuz tabelalar doğru firmaya yaptırılmadıkları takdirde, kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi düşeceği için tabela da uzun ömürlü olmaz. Bu durumda tabela çeşidine göre birçok sorunla karşı karşıya kalmanız mümkündür. Ucuz ışıksız tabela imalatının dezavantajı, tabelanın uzun ömürlü olmayacağı, coğrafi koşullara karşı dayanıksız olacağıdır. İşçilik düzgün yapılmazsa şiddetli rüzgarda tabelanın kırılması veya yerinden sökülmesi kaçınılmazdır.

Ucuz ışıklı tabela imalatı söz konusu olduğunda daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kullanılan kablo, led lamba, trafo kalitesi gibi unsurlar ciddi can ve mal kayıplarına yol açabilmektedir. Hatta kullanılan ucuz transformatörler elektrik kaçağına veya yangın gibi büyük olaylara yol açabilirler. Çünkü ucuz trafolarda maliyeti kısmak için elektrik kazalarına karşı bir tertibat yoktur. Trafonun aşırı ısınıp yanması, voltaj dalgalanması sonucu led lambaları patlatması hatta daha da kötüsü elektrik kablolarının kalitesizliğinden ötürü  kısa devre yapıp yangına yol açması kaçınılmazdır.

Bu gibi vahim sonuçlarla karşılaşmamanız için tabelacı firmanızı doğru seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Işıklı Kutu Harf

Işıklı kutu harfler günümüzün en görsel en modern ve en nezih tabela modelidir.  Uzun ömürlü kullanım için üretilmişlerdir. Kutu harf yapımında krom, alüminyum,pleksi ve gold kromdur. Ayrıca fileli krom kutu harf modeli de vardır. Fileli krom kutu harf paslanmaz krom malzemenin ince kesilip, alt tabanına pleksi kutu harf malzeme yapılması ile üretilmektedir. İstenirse fileli kutu harfin iç kısmına led yerleştirilerek ışıklı fileli kutu harf yapılır.

Işıklı Kutu Harf Nedir?

Işıklı Kutu Harf, işletmelerin kendilerini daha görünür kılmak ve marka bilinirliklerini artırmak amacıyla kullandıkları bir çeşit tabela materyalidir. Özellikle mağazanın cephelerine monte edilir. Güzel ve şık bir yapıya sahiptirler. Kısacası  Işıklı Kutu Harf Tabela  olarak adlandırılan çalışma;  pleksiglas, paslanmaz krom, alüminyum, bakır gibi malzemeler plaka şeklindeyken, lazer ya da CNC Router Kesim sistemi ile her hangi bir harf, şekil, logo vb   kesildikten sonra, yanak kısımlarına aynı malzemeden yapıştırılmasıdır. Bu çalışmanın içine, tercih edilen renklerde led döşenerek aydınlatılmasına denilmektedir. İçerisine led döşenerek tasarlanan bu üründe birden fazla renk kullanabilirsiniz. İçerisine led koyulmadan bitirilen çalışmalar ise ışıksız kutu harf olarak adlandırılır.

Işıklı Kutu Harf İmalatı Nasıl Yapılır?

Işıklı Kutu Harfin imalatında pleksiglas, paslanmaz krom, alüminyum, bakır gibi malzemeler kullanılır. Bu malzemeler plaka şeklinde olmaktadır. Lazer ya da CNC Router kesim makinaları ile harfi kestikten sonra, yanak kısımları aynı malzemeden belli kalınlıkta şerit dönülür. İmalat süreci malzemenin yapısına göre farklılık göstermektedir. Işıklı Kutu Harfler, hızlı yapıştırıcı, ya da kloroform ile harfin etrafına içten yapıştırılır. Silikon amaçlı kullanılması için, kloroform ile pleksi tozunun karışımından elde edilen katı yapıştırıcı pleksi kutu harf etrafına içten enjektör yardımı ile tekrar geçilir.

Işıklı Kutu Harfler Nerelerde Kullanılır?

Genellikle tüm ortamlarda; iç mekan ve dış mekanlarda kullanılabilir. Hiçbir kullanımı kısıtlayan engel bulunmamaktadır. Bu sebepten ötürü genellikle işletme sahipleri tercih etmektedir. Işıklı kutu harfler estetik görünümlü bir yapıya sahiptir. Bu sayede müşterilerinizin / kullanıcılarınızın gözlerine hitap ederek gözleri mest edin.

Işıklı Kutu Harflerin Avantajları Nelerdir?

Arızaları çok nadirdir. Bu sayede ışıklı kutu harfinizi uzun süre boyunca kullanabileceksiniz. Işıklı kutu harfler birden fazla görselleştirme seçeneği sunmaktadır. Yazı ve logonuzu yaptırabilirsiniz. İstediğiniz reknkte kolayca oluşturabilirsiniz. Biz 333 Reklam ankara tabelacı olarak müşterilerimize Işıklı Kutu Harfler konusunda tüm esneklikleri tanımaktayız. Uzman kadromuz ve avantajlı fiyatlarımızla 333 Reklam farkını ortaya koymaktayız.

 

Veteriner Tabelası

Veteriner tabelası özel olarak ışıklı veya ışıksız olarak imal edilebilen, veteriner firmaların bilinirliklerini arttırmaları için kullandıkları bir tabela ürünüdür.

Veteriner Tabelası Nedir?

Veteriner tabelası isminden de anlaşıldığı veteriner kliniklerinde kullanılan özel tasarım tabela çeşididir. Veteriner Tabelası için tanıtım çalışmaları günümüzde hiç olmadığı kadar büyük bir öneme sahip olmaya başladı. Özellikle de son dönemlere bakıldığı zaman da görebildiği üzere firmalar farklı tabela çeşitleri arasından seçimlerini yapmak için incelemelerde bulunuyorlar. Geçmiş dönemlerin aksine günümüzde artık tabela çeşitleri daha öncesinde olmadığı kadar ciddi oranlarda artış göstermeye başladı. Böyle olunca da firmaların çok büyük bir kısmı kendi isteklerini en iyi şekilde karşılaması adına en uygun tabelalar arasından seçim yapmak istiyorlar. Tabela çeşitleri incelenmeye başlandığı zaman da görülebileceği üzere artık yalnızca tabelalarda değil aynı zamanda fiyat konusunda da oldukça farklı çeşitler ortaya çıkıyor.

Veteriner Tabelasını Niçin Kullanırız?

Hayvan sağlığının korunması için önlemler alan, hayvan hastalıklarına tanı koyan, tıbbi ve cerrahi girişimlerde bulunarak hastalığın tedavisini sağlayan veterinerlere acil durumda ulaşmak hayati önem taşımaktadır.  Böyle olunca da pek çok veteriner firması, veteriner tabelası konusunda en iyi çalışmayı nasıl yaptıracaklarını düşünerek zamanlarını geçiriyorlar. Genel itibari ile insanların bu konuda düşündükleri şeylerin başında en pahalı tabelaların en iyi olduğunu düşünmek oluyor. Böylesi bir düşünce ile yapılacak seçimlerin sonrasında ne yazık ki ortaya çıkacak sonuçlar istekleri karşılamayı pek de mümkün kılmıyor. Çünkü yalnızca pahalı çalışmaları yapmakta olan tabelacılar ile görüşülüp sonuçların elde edilmesi beklendiği zaman ortaya çıkacak olan şeyler tam bir hayal kırıklığı olabiliyor. Böylesi durumların önüne geçilmesi adına ise dikkat edilecek pek çok ayrıntı bulunuyor.

Veteriner Tabelası Çeşitleri Nelerdir?

Firmaların veteriner tabelası konusunda inceleme yaparken dikkat etmeleri gereken en önemli detaylardan bir tanesi, tabelayı ne amaç ile yaptıracaklarını bilmeleridir. Bilindiği üzere artık isteklere göre birbirinden farklı şekillerde tabelalar hazırlanabiliyor. Dolayısıyla firmaların bu aşamada dikkat etmeleri gereken en önemli detayların başında, tabelaları ne amaç ile kullanacaklarını belirlemeleri geliyor. Klasik tarzdaki ışıklı veya ışıksız  tabela çeşitlerinin yanı sıra isteğe bağlı olarak özel tarzda tabelalar da hazırlanarak firmaların beğenisine sunuluyor. Firmalar bu aşamada kendileri için hangi tarzda tabela istiyorlarsa, sonrasında sıra bu tabelanın ölçülerinin belirlenmesine geliyor. Çünkü doğru ölçüler alınmazsa, hazırlanacak olan tabelanın boyutları ne olursa olsun fark etmez, elde edilecek sonuçlar asla firmaların tanıtımlarını etkili şekilde yapmamış olacaktır.

Veteriner Tabelası Nasıl Hazırlanır?

Tabela ve boyut seçiminden sonra materyalin de belirlenmesi ile beraber veteriner tabela fiyatları ile ilgili çok daha net bilgilerin elde edilmesi de sağlanacaktır. Tabela hazırlığı yaparken dikkat edilen detaylardan biri, mümkün olan en kaliteli malzemelerin kullanılmasıdır. Böylelikle özel tasarım tabela çok daha uzun süreler boyunca herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan kullanılmaya devam edilecektir. Her ne kadar konusunda deneyimli reklamcıların sayısı fazla olsa da firmaların mutlaka bu konu ile alakalı oldukça ciddi şekilde araştırmaları yapması gerekmektedir. Gerçekleştirilecek olan araştırmaların sonrasında elde edilecek veriler ile beraber firmaların isteklerine en uygun olacak tarzdaki tabelalar sorunsuzca üretilerek kullanıma hazır hale getirilebilir.

Krom Kutu Harf

Krom kutu harf, paslanmaz ve krom malzemeden üretilen, uzun süreli kullanım sağlayabilen bir tabela çeşididir. Krom malzemenin lazerle kesilip, kaynatılarak birleştirilmesi ile üretilir. Fileli kutu harf yapılmak isteniyorsa, krom malzeme ince kesilip, alt kısmına pleksi yapılarak üretim tamamlanır. Fileli krom kutu harf içine led ışık yerleştirilerek, fileli ışıklı krom kutu harf elde edilir.

Krom Kutu Harf Nedir?

Krom Kutu harfler, krom paslanmaz çelik malzeme ile yapılan dayanıklı ve dekoratif bir tabela ürünüdür.  İş yerlerinin, özel işletmelerin ve şirketlerin reklamlarının en iyi şekilde yapılması oldukça önemlidir. Bunun için gerekli olan malzemelerin başında ise reklam tabelaları gelmektedir. Firmaların veya ürünlerin markalarının tanıtılması adına oldukça ihtiyaç duyulan bu ürünler. İstenilen özelliklerde ve fiyat aralıklarında kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Krom Kutu Harf Tabela Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda gelişen teknolojilere bağlı olarak. Işıklı, ışıksız, alüminyum, pleksi, vinil, pilon, totem gibi birbirinden çeşitli tasarımları bulunan bu ürünler arasında sıklıkla kullanılanlardan birisi de paslanmaz kutu harf imalatı olmaktadır. Harflerin lazer kesim makineleri vasıtasıyla hazırlandığı bu malzemelerde, yan yüzeyleri giyotin makası ile işlenerek elde edilmektedir.

Alüminyum Kutu Harf

Altın, alüminyum, gümüş, rosa, fosforlu, buzlu, simli gibi dizaynlarda pleksi cam malzemelerden oluşturulan bu ürünler, krom kaplama kullanılarak özellikle paslanmaya karşı daha dirençli bir yapı kazandırılmaktadır. Böylece olumsuz hava şartlarından etkilenmeyerek uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca herhangi bir darbe sonucunda kırılma, çatlama, göçme, çizilme gibi durumlara sebebiyet vermeyen, son derece sağlam ve dayanıklı yapıda olmalarından dolayı, günümüzde sıklıkla tercih edilen malzemeler arasında yer almaktadır.

Görünüş itibariyle oldukça şık ve modern tasarımlar ortaya koyan krom kutu harflerin üretimleri 3 boyutlu şekilde hazırlanarak birçok kesimin dikkatini çekmekte ve beğeni toplamaktadır. Bunun yanı sıra istenilen renk aralığında boyanarak son derece canlı ve parlak görünümler elde edilerek firmaların tanıtımlarının en iyi şekilde yapılmasına olanak tanımaktadır.

Kutu Harf Led

Işıklı şekilde kullanım fonksiyonlarına da sahip olan alüminyum kutu harf uygulamaları. LED lambalar vasıtasıyla aydınlatılarak geceleri oldukça dikkat çekici yapı kazanmaktadır. Fakat burada özellikle en iyi enerji tasarrufu sağlayan ve su geçirmeyen aydınlatma sistemlerinin kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Paslanmaz Kutu Harf

Paslanmaz Kutu Harf istenilen tüm harf boyutlarında kolaylıkla üretilebilmektedir. Firmaların logoları, amblemleri veya reklamlarını yapacakları ürünler, titiz bir çalışma sonucu birebir formatta hazırlanarak kolaylıkla monte edilebilmektedir. Ayrıca bu sistemden faydalanmak için ihtiyaç duyulan her an 7/24 hizmet veren müşteri temsilcileri ile iletişime geçilerek arzu edilen standartlarda sipariş verilebilmekte, her bütçeye uygun fiyat aralıklarında teklif alınabilmektedir.

Eczane Tabelası

Eczane tabelası, eczanelerin rahatça bulunabilmesi için Türk Eczacıları Birliğinin yönetmeliklerine göre üretilmiş özel tasarım tabelalardır. Yönetmeliğe göre sadece büyük E harfi şeklinde veya tamamı büyük harfli ECZANE kelimesi şeklinde pleksi kutu harfe led aydınlatma döşenerek üretilir.   Eczane tabelaları Işıksız olarak da üretilebilirler. Eczane tabelasının yönetmeliğe göre üretilmesi zorunludur. Beyaz zemin üzerinde ECZANE ismi kırmızı renkle ve büyük harfle yazılır, altında da siyah harfle firma adı yazılabilir. Tabela ölçüleri ve harf boşlukları  Sağlık Bakanlığı Eczane Levha Standartları Kılavuzunda standartları belirlenmiştir.  Bu standartlara veya yönetmeliklere uymayan eczanelere ilgili yönetmeliğe göre ceza yazılır.

Eczane Tabelası Nedir?

Eczane tabelaları belirli standartlara göre üretilen özel amaçlı tabelalardır. Adlarında olduğu gibi eczanelerin kolaylıkla bulunabilmesi ve fark edilmesi için  yapılırlar. Sağlık sektöründe önemli bir konumu olan eczaneler, hastaların ilaç ve  sağlayan önemli tıbbı işletmelerdir. Ülkemizde her bucakta yer edinmiş eczanelerin sayısı git gide çoğalmakta iken; müşteriler eczane tabelası konusunda da araştırma yapmaktadırlar. Eczanelerin kolaylıkla bulunabilmesi için ışıklı veya ışıksız eczane tabelası imalatı yapan tabelacı firmaların da dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Aksi durumda eczane tabelası çalışması istenilen bilinirliği sağlayamıyacak, tanıtım çalışması başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Bu sorunlarla karşılaşmamak için tabelacı firmanızı iyi seçmenizi, eczane tabelası fiyatlarını en az 10 firmadan alıp fiyatlarda karşılaştırma yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Eczane Tabelasının Avantajları Nelerdir?

Eczane tabelasına ihtiyaç duyan firmalar, ankarada eczane tabelasını en iyi yapan tabelacı firma ile çalışmak istemelerine rağmen bu konuda akıllarında ciddi derece soru işaretleri olabilmektedir. Bugünlerde yapılacak araştırma sonrasında binlerce tabela ürünü onlara gösteriliyor olsa da, firmaların eczane tabelası ihtiyaçlarını istenildiği gibi karşılamıyor. Ve tabela ürünün reklamda istenilen etkiyi göstermemesine yol açmaktadır. Eczane tabelasını önemli kılan özelliklerinin başında, tabiki de tabelanın uzaktan bile rahatlıkla seçilebilmesi gelmektedir. Bu yüzden de firmalar çoğunlukla ışıklı tabelalara diğer adıyla led tabela çeşitlerine yönelmektedirler.

Eczacı ancak tabela konusunda doğru tabelacı seçimini yapması sonucu kaliteli ve uzun ömürlü bir tabelaya sahip olacak ve firmasının bilinirliğini arttırma ve reklamını yapma şansına sahip olacaktır. Eczanelerde kullanılan led tabelalarda Eczane kelimesinin baş harfi olan  “E” harfi diğer harflerden büyük veya kalın puntolu olacak şekilde yazılmalıdır, bu sayede de müşteri eczane tabelasını kolaylıkla fark edebilmiş olacaktır. Eczane tabelaları kolay fark edebilmeleri ve nöbetçi olma durumları göz önünde bulundurulduğunda ışıklı tabela olarak üretilmeleri avantajlıdır.

Eczane Tabelası İmalatı Nasıl Yapılır?

Eczaneler için ışıklı veya ışıksız tabela konusunda farklı ürünler yapılıyor olsa bile bu ürünlerin imalatı ve fiyatlandırma hakkında doğru bilgiye sahip olmayan tabelacı ile çalışılmadığı durumda, tabela tanıtım çalışmasını yerine getiremeyecek ve eczacı firma hayal kırıklığı yaşayacaktır. Eczane için tabela imalatı yaptırılacağı zaman ilk olarak tabelanın eczanenin neresine monte edileceği tespit edilmelidir. Böylece tabelanın ebatları ile ilgili kesin bilgiler bilinmiş olacaktır. Tabela ebat bilgisi de kesin olarak bilindikten sonra da artık sıra tabelanın hatasız olarak imalatı aşamasına gelecektir. Yüksek kaliteli malzemelerden hazırlanacak olan tabela imalatının sonrasında ise sıra aydınlatma düzeneği bağlantıların yapılmasına gelecektir.

Alanında uzman tabelacının yaptığı eczane tabelasının aydınlatma düzeneği tabelaya monte edildikten sonra tabelanın bağlantıları test edilerek, düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. 333 Reklam Tabela firması, işine en iyi özeni gösteren profesyonel kadrolara sahip olduğu için,  eczacıların ihtiyaç duyduğu tabelaları sorunsuz imal edecek, müşterilerin eczaneyi kolayca fark etmesini sağlayacaktır. Bu hususta yapılması gereken tek şey nasıl bir tabela istediğinizi bilmenizdir. Firma ile yapacak görüşmeler ve gerekli bilgilendirmeler sonucu, isteklerinizi tabelacıya firmaya bildirdiğinizde, mümkün olan en kısa olan zaman zarfında istediğiniz eczane tabelasının proje çizimleri yapılarak, onayınız sonrası tabelanın imalatı gerçekleştirilecektir. Böylece eczanenin ihtiyaç duyduğu tabela sorunsuz olarak görevini yerine getirecektir.

 

Eczane Tabelası Standartları Neler Olmalıdır?

STANDART 1 :

Levha 1. Zemin eni 200 cm levha
Beyaz Levha Boyu : 150 x 50 cm
Kırmızı Levha Boyu : 200 x 45 cm
Eczane kelimesi Harf Boyu: 25 cm
Eczane Firması Adı Harf Boyu: 9 cm

Levha 2. Zemin eni 300 cm olan levha
Beyaz Levha Boyu: 225 x 80 cm
Kırmızı Levha Boyu: 300 x 70 cm
Eczane kelimesi Harf Boyu: 38 cm
Eczane Firması Adı Harf Boyu: 14cm

STANDART 2 :

400 cm ve üzeri zemin ebatlarına sahip eczanelerde beyaz zemin 300x100cm olmalıdır. Yalnızca
kırmızı levha zemine göre büyümelidir.

eczane,tabelası,standartları,yönetmeliği

Levhaların ışıklı yada ışıksız tabela şeklinde olması eczane firmasının seçimine kalmış olup, ışıklı levha tercih edildiğinde yalnızca ‘’ECZANE’’ yazısında led ışıklandırma kullanılacak, eczane isminde hiçbir şekilde led ışıklandırma olmayacaktır.

Ankara  Eczane Tabelası Yaptırmak İstiyorum?

Sağlık sektörünün olmazsa olmazları arasında yer almakta olan eczaneler, hastaların ilaçlarını temin etmeleri konusunda kilit noktalardır. Ülkenin dört bir yanına yayılmış olan eczanelerin sayısı her geçen gün artarken; Ankara eczane tabelası konusunda da ciddi anlamda araştırmalar yapılmaya da devam ediyor. Bilindiği üzere eczanelerin dikkatleri üzerine çekmesi ve kolay bulunabilmesi adına tabela seçiminin de oldukça dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi durumda ortaya çıkacak olan sonuçlar ne yazık ki faydalı geri bildirimleri ortaya çıkartmayacaktır. Böylesi durumların önüne geçilmesi adına dikkat edilmesi gereken pek çok farklı detay bulunuyor.

Kişilerin Ankara eczane tabelası yaptırmak istiyor fakat bu aşamada en iyi çözümü nasıl elde edebilecekleri konusunda akıllarında oldukça ciddi soru işaretleri oluşabiliyor. Çünkü şimdilerde yapılacak olan araştırmalar sonrasında insanların karşılarına onlarca farklı çözüm sunuluyor olsa da bunların hepsi ne yazık ki insanların eczane tabelası konusunda isteklerini yerine getirme anlamında başarılı olamıyor. Eczane tabelalarının en önemli özelliklerinin başında, uzaktan olsa dahi rahatlıkla diğer yerlerden seçilebilmesidir. Bunun için de mümkün olduğu kadar ışıklı ve renkli tabela çeşitleri arasından seçimlerini yapıyorlar. Doğru tarzda tabelaların seçilmesi ile beraber takılacak olan tabela eczanenin tanıtılması adına oldukça etkili olacaktır. eczaneler için kullanılabilmekte olan LED tabelaların klasik LED tabelalardan farklı olarak “E” harfi diğer harflerden büyük şekilde yazılır, bu sayede de dikkat çekme çalışması da tamamlanmış olur.

Eczane Tabelası Maliyeti Ne Kadar?

Her ne kadar şimdilerde Ankara eczane tabelası konusunda birbirinden farklı çalışmalar yapılıyor olsa da bu çalışmalar sırasında eğer ki karşıdaki kişiler eczane tabelası konusunda yeterli oranda bilgi sahibi değilse, ortaya çıkacak olan sonuçlar eczane sahiplerini asla memnun etmeyecektir. Eczane için tabela yaptırmak istendiği zaman öncelikli olarak tabelanın eczanenin neresinde kullanılacağı belirlenmelidir. Çünkü böylece tabelanın boyutu ile alakalı net bilgiler elde edilmiş olacaktır. Tabelanın boyutu ile alakalı bilgilerin ortaya çıkartılması sonrasında ise artık sıra tabelanın dikkatlice hazırlanmasına gelecektir. Kaliteli materyallerden hazırlanacak olan levhanın daha sonrasında ise sıra elektrik aksamının yapılmasına gelecektir.

Konusunda uzman olan kişiler tarafından yapılacak olan Ankara eczane tabelası elektrik aksamı tabelanın iç kısmına yerleştirildikten sonra ise tabelanın üst kısmı yerleştirilerek tabelanın istenildiği gibi çalışıp çalışmadığı ile alakalı testler yapılır. Firmamız, işini mümkün olan en iyi şekilde yapılmasına özen gösteren profesyonel bir ekibe sahip olduğu için eczaneler ile alakalı ihtiyaç duyulmakta olan her türlü tabela çalışması eksiksiz bir şekilde yapılabilmektedir. Bu aşamada önemli olan şey ise neler istendiğinin net olarak belirtilmesidir. Gerçekleştirilecek görüşmeler sonrasında ise isteklerin belirtilmesi sonrasında oldukça kısa bir süre içerisinde tam anlamıyla istenilen tarzda eczane tabelası hazırlıkları yapılarak eczanenin tanıtımı en etkili şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.