HEMEN ARA WHATSAPP

Yüzük Tabela
26 Mayıs 2020 Posted by 333reklam Yüzük Tabela , No Comments

Yüzük Tabela

Yüzük Tabela, dış mekanlarda kullanılan duvara veya tel ızgaraya asılı olarak monte edilen, oval şekilli olan özel tasarım tabela modelidir.

Okul, hastahane, fabrika, iş merkezleri, ofis, küçük esnaf vb. gibi her yerin bir tabelası vardır. Tabela; bir işletmenin bulunduğu yeri işaretlemesi ve kendisini göstermesidir. Görsel olarak insanların dikkatini çeken, üzerinde temsil ettiği yerin adı yazılan tabelalar firmaların bilinirliğini arttırır. Tabelası olmayan bir işletme kendi reklamını dahi yapamaz. Çünkü tabela bir işletmenin aynı zamanda pratik olarak reklamını yapması demektir. Ankara tabela birçok yerde yapılır. Tabela yaptırmak isteyen kişi tabela üreticisine istediği ölçüleri, renkleri ve tabela modelini belirtir. Buna göre bir tasarım yapılır ve müşteri beğenirse tabela üretilerek firmanın üzerine asılır. Birçok farklı tabela çeşidi vardır. Herhangi bir sokağa ya da caddeye girdiğinizde her dükkanın tabelasının birbirinden farklı olduğunu kolayca görebilirsiniz.

Her işletme kendine uyan farklı bir Ankara tabela tercihi yapar. Bu tabelalar kısaca açık havada kendini belli eden reklamlardır. Her tabela işletmenin nasıl bir yer olduğunu yansıtır. Işıklı tabela; isminin de belirttiği gibi ışıklı olan tabelalardır. Bu tabela tipini genellikle geceleri açık olan işletmeler kullanır. Gece ışıklarıyla kendini belli eden tabela o işletmenin açık olduğunu müşterilerine yansıtır. Bu tabela türü neon renklerde, floresanlı ve ledli ışıklarla kendini belli eder. Bu tabelalar kayan yazılı ya da sabit yazılı olabilir. Işıksız tabela en sık tercih edilen tabelalardan biridir. Bu tabela türü gündüz kendisini belli ederken gece belli etmez. İstenilen boyutlarda, derinlikte ve tasarımda oluşturulabilir. Ayrıca her renkten taban ve yazı şekli ile rengi kullanılabilir. Işıksız tabelalar genellikle sabit yazılı tabela olur.

Yüzük Tabela İmalatı Nasıl Yapılır?

Cnc tezgahlarda kesilen alüminyum plaka, tasarımdaki ölçüye göre köşesinden daire şeklinde cnc router ile kesilip çıkartılır. Levhanın kenar kısımı hesaplanıp, buna göre cnc tezgahta alüminyum levha kesilir ve bu levha yuvarlatılıp, daire şekline getirilir. Kesilen ön yüzdeki levhaya bu kenar yüz kaynak makinesi ile kaynatılıp birleştirilir. Bu sayede yüzük şeklinde kutu tabela ön imalatı yapılmış olur. Delikli olan ön yüze ışık geçirgenliği iyi olan pleksi malzeme yapıştırılır ve pleksinin arka yüzüne de ışıklandırma tertibatı yerleştirilip, arka tarafı için alüminyum levha kesilip, tabela vidalanarak kapatılmış olur. Gerekli testler yapıldıktan sonra tabelanın asılacağı ayak veya tel ızgara cnc routerda kesilerek yüzük tabelaya monte edilir.

Yüzük tabela kullanıldığı alüminyum malzemeden dolayı dayanıklılık açısından en uzun ömürlü olan özel tasarım tabela ürünlerinden biridir. Kalitesi ve uzun ömrü sayesinde sık tabela değişikliği yapmak istemeyen müşterilerin tercihi olmuştur. Elektrostatik toz boya bu tabelalarda dayanıklılığı sağlar. Yüzük tabela ışıklı ve ışıksız olarak yapılabilir.

Leave a comment