CNC Router Kesim Arşivleri - 333 Reklam Ankara Lazer Kesim

CNC Router Kesim

Cnc router, bilgisayar ortamında hazırlanan 2 veya 3 boyutlu nesneleri kesmek için kullanılan bilgisayar destekli 3 eksenli çalışan lazer kesim tezgahlarıdır. Computer Numerical Control kelimelerinin kısaltması olan cnc bilgisayar destekli numerik kontrol anlamına gelse de türkçe karşılığının anlamsızlığı nedeniyle bilgisayar destekli tezgah terimi kullanılmaktadır. Cnc tezgahlar yatay veya dikey işleme imkanı sunarken cnc routerlar (cnc işleme merkezleri) iş parçasını 3 yönlü olarak işleyebilmektedirler.

Bu tezgahlar ile hafif metaller, ahşap, mdf, sunta, kompozit, pleksi, derlin, poliüretan gibi bir çok farklı malzeme üzerinde kesim, gravür, şekillendirme, kazıma, rölyef işlemleri yapılabilmektedir.

Bu tezgahlar X, Y ve Z olmak üzere 3 eksen boyunca birbirinden bağımsız hareket edebilme özelliğine sahiptir.

Bu yüzden bilgisayarda hazırladığınız her türlü desen ve grafikleri istediğiniz gibi bu gelişmiş tezgahlarda işleyebilirsiniz. Cnc routerlar, oldukça hassas kesim yapma özelliğine sahiptirler.

Cnc routerlarda 3d yazıcılarda kullanılan step motorlardan çok daha güçlü olan spindle denilen bir ac motor kullanılmaktadır. Spindleye bağlı bu çok keskin elmas uçlar yüksek hızla dönerek malzeme üzerine istenilen şekil verilebilmekte ve bu malzemeler üzerinden talaşları kaldırılabilmektedir.

Cnc router kesim cihazlarının bilgisayar destekli tezgah olduklarını söylemiştik. Bu cihazlara iş göndermek ve kesim paylarını belirlemek için bu tezgahları kontrol eden bir bilgisayar programına ihtiyaç duyarız. Mach3, featurecam gibi bir çok bilgisayar programı mevcuttur. Önemli olan bilgisayar programının tezgahla tam uyumlu olarak çalışmasıdır.

Cnc router kesim fiyatlarımız kesilecek malzeme ebatlarına ve kesilen malzemenin kesim süresine göre belirlenmektedir.

Bilgisayar destekli tezgahlarda (cnc) yapılan kesimler normalden kesimden daha hızlı ve daha düzgün şekilde yapılmaktadır. Cnc kesim tezgahları sayesinde, hızlı bir üretim ve kesim sunularak, işin kontrolü ve takibi oldukça kolay bir hale gelmiştir.

10 Haziran 2020
cnc,router,kesim

CNC Router Kesim

Cnc router kesim, bilgisayar destekli gelişmiş tezgahlarla yapılan hassas kesimdir. Yüksek hızda dönen ac motora bağlı elmas bıçaklarla iş parçasında 3 eksenli (x,y,z) işleme ve kesim […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com