HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

Poster Baskısı

Poster Baskısı

Poster baskısı ile manzara,aile fotoğrafınız,düğün,nişan,kına fotoğrafı,tatil resimleriniz,evcil hayvan fotoğraflarınız evde,ofiste birer anı haline dönüşsün.

Dijital baskı, bilgisayar ortamında hazırlanan grafik,tasarım,fotoğraf v.b. materyalin doğrudan baskı makinesine aktarılmasıyla yapılan baskı tekniğidir. En basitinden ev ve ofislerin vazgeçilmez baskı makinesi olan deskjet mürekkep püskürtmeli veya lazer yazıcılarla kağıt üzerine yaptığımız baskılar bu baskılara en basit örnektir.

Gelişen teknolojiyle beraber hayatımıza giren bu baskılar farkında olmasak da günlük hayatımızda farklı şekillerde ve alanlarda karşımıza çıkan bir kavramdır. Baskın kullanımı oldukça eskidir. Eskiden büyük ebatta baskı işlemleri serigrafi ofset ile yapılırdı. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber baskı işlemleri için kullanılan yeni makineler çıkmış ve bu tarz eski metotlar artık kullanılmamaktadır. Dijitalleşen baskı sektörü bu sayede işlerini çok daha kısa sürede bitirmenin yanında daha uygun fiyatlı seçenekler sunmasıyla kullanım alanlarını da genişletmiştir.

Bu baskılar sayesinde gerçekleştirilen çalışmalar olumsuz hava şartlarına dayanıklı olan solvent bazlı boyalar veya su bazlı boyalar ile gerçekleştirilir. Böylelikle geleneksel baskı yöntemlerine kıyasla daha uzun ömürlü olması sağlanır. Birçok alanda sağladığı faydayla beraber dijital baskı boyutlandırma sorununu da ortadan kaldırmıştır. Her boyutta baskı yapmayı sağlayan makineler ile kolaylıkla istediğiniz baskı gerçekleştirebilirsiniz.

Poster Baskısı İmalatı Nasıl Yapılır?

333 Reklam olarak poster baskı imalatında birinci sınıf fotoğraf kağıdına, su bazlı kokusuz mürekkep kullanan yüksek kaliteli dijital baskı makineleri ile en yüksek kaliteli baskı deneyimi yaşatıyoruz.

Dilerseniz posterinizi istediğiniz ölçülerdeki yapışkanlı kağıda basabiliriz. Bu sayede  posterinizi kolayca istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Poster baskı tasarımında sizin istediğiniz fotoğrafların yanı sıra sizler için oluşturduğumuz kolaj efektleri ile yaratıcı posterlere kavuşabilirsiniz.

Poster baskıları, daha iç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır. Poster baskıda kullanılan kâğıtlar dış mekan koşullarına karşı kısmen dayanıklı oldukları için belli bir zaman sonra yırtılmaları, solmaları kaçınılmazdır.

Poster Baskısı

Poster baskısı 240 gsm inkjet fotoğraf kağıdına solventsiz baskı makineleriyle yapılarak uzun yıllar ilk canlılıkta baskı deneyimini yaşayın.

Bilgisayar ortamlarında oluşturulan yazı, görüntü ve resimlerin kâğıt, cam, folyo, kumaş türü materyaller üzerine gelişmiş yazıcılar yardımıyla mürekkep püskürtülerek yansıtılması işlemine dijital baskı denilmektedir. Tanımdan da anlaşılacağı üzere gelişen teknoloji sayesinde birçok materyal üzerine baskı yapılma olanağına kavuşulmuştur. Artık reklamcılık sanayinden hediye sektörüne, renkli sokaklardan modern evlere kadar pek çok alanda bu baskı tekniğinden faydalanılmaktadır. Farklı baskı tekniklerine nazaran oldukça güçlü avantajlara sahiptir. En çok yarıştığı baskı türü ise ofset baskı olarak görülmektedir. Ancak her iki baskı türünün kendine özgü fayda ve zararları bulunabilmekte, işin kullanımına göre tercih nedeni olabilmektedir. Ofset baskı günümüzde pek revaçta olmasa da baskı firmaları tarafından alternatif olarak sunulmaya devam edilmektedir.

Dijital baskı mürekkep püskürtmeli gelişmiş yazıcılar tarafından basılmakta ve kalite görselin durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Görselin piksel sayısı arttıkça kalite artmakla beraber görsel büyütüldükçe görsellik azalmaktadır. Dijital görseller çoğunlukla piksel denilen binlerce noktanın birleşmesiyle oluşmaktadırlar. Baskısı yapılmak istenen görselin piksel oranı ne kadar düşükse görselde o kadar az nokta var demektir ve bunun tam tersi de olasıdır. Yani piksel sayısı ne kadar yüksekse nokta sayısı o kadar fazladır denilebilir. Bu durum görselin büyütülmesi sırasında ortaya çıkar yani görsel kalitesi, düşük pikselde daha hızlı azalırken yüksek piksellerde daha yavaş azalmaktadır. Bu durumu bilgisayar üzerinde bir görseli büyütmeye çalıştığınız zaman görebilirsiniz. Görsel büyüdükçe noktalar dikkatinizi çekecektir. Ofset baskıda ise kalıplar yardımıyla baskı yapılmakta çoğunlukla bu kalıplar manuel olarak düzeltilmekte ancak nokta sistemi olmadığından baskı kalitesi yükselmektedir.

Poster Baskısı İmalatı Nasıl Yapılır?

Poster baskısı için istediğiniz ölçülere göre özel tasarım kullanabilir veya sizin tasarımını birinci sınıf 240 gsm inkjet fotoğraf kağıdına basabiliriz. Yapışkanlı poster istemeniz durumunda arkası yapışkanlı fotoğraf kağıdına baskı yapabiliriz. Poster baskılar iç mekanlarda kullanılmalarına rağmen dış mekanlarda kullanıldıklarında kullanım ömürleri daha kısa olacaktır. Çünkü dış ortamlardan kolaylıkla etkilenebilmektedirler.

Poster Baskı Avantajları Nelerdir?

Poster baskısının yapıldığı dijital baskı maliyet olarak ekonomiktir. Fakat posterin kullanıldığı yere ve ölçülere göre maliyet değişebilmektedir. Fakat adet sayısı arttıkça maliyette indirime gidilebilmektedir.

Dijital baskı pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Çünkü avantajlı olduğu noktalar  fazladır. En başta ofset baskıya nazaran daha hızlı ve seri baskı yapma şansı mevcuttur. Kalıp hazırlanması ve yerleştirilmesi söz konusu değildir. Sadece baskı için yazıcının hazırlanması ve sistemden aktarılması yeterli bir koşuldur. Bu durum kısa sürede işlemlerin çözümlenmesini sağlar ve daha hızlı bir şekilde teslimat sağlanır.

Dijital baskı yöntemi geleneksel baskıya göre oldukça avantajlıdır. Bu avantajlar genellikle baskı adeti, zaman sorunu, tasarım esnekliği ve baskı kalitesi gibi etkenleri içerisinde barındırmaktadır. Yukarıda da ufak ufak değindiğimiz faydalarını biraz daha detaylı anlatmak gerekmektedir.

  • Düşük maliyet oranları
  • Hızlı baskı süreci
  • Tasarım özgünlüğü ve tasarım esnekliği
  • Kalite

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.