Billboard Baskı Blueback Baskısı Arşivleri - 333 Reklam Ankara

Billboard

Billboard, yaya, araç trafiğinin çok yoğun olduğu yerlere yerleştirilen blueback baskı ile yapılan, uzun ömürlü iç ve dış mekan açık hava reklamı ürünüdür. Tabela, totemden sonra en çok kullanılan reklam aracıdır.

Her türlü reklam,haber veya resmi duyuruların yapıldığı billboardların üretimi de çok kolay ve zahmetsizdir. Bu totemler hemen hemen her firma tarafından kullanılmaktadır. 333 Reklam olarak hem billboard (afiş) baskı hem de billboard totem kasası (billboard taşıyıcı) imalatı yapmaktayız.

Billboardlar çeşitli ölçülerde hazırlanmalarına rağmen genellikle 350×200 ölçülerinde hazırlanmaktadır. Billboardların baskısında kullanılan kağıtların da bir standardı vardır.

Billboard afişlerinin baskısında 115 gr/m2 ağırlığında, ve su bazlı ve blueback özelliğine sahip özel kağıtlar ile baskı yapılmaktadır.

Billboardlar yerleştirilmeden önce belediye,valilik gibi resmi kurumlardan izin alınması gerekmektedir. Resmi kurumlardan izin alınmayan veya resmi kurumlarla anlaşmalı firmalar tarafından bastırılmayan billboardlar siyasi duyuru veya siyasi haber niteliği taşıyamazlar. Firmaların billboard kullanması için belediyeden izin almaları gerekmektedir. Aksi durumda ilgili firmaya veya kişiye idari para cezası verilebilir, mahkemede yargılanabilirler.

Billboardın Kullanım Yerleri Nelerdir?

Billboardlar nerdeyse tüm firmalar ve resmi kurumlar tarafından kullanılmaktadır. Bakanlıklar, valilikler, belediyeler, güvenlik teşkilatları, resmi veya özel hastaneler, devlet veya özel eğitim kurumlarını sayabiliriz.  Ayrıca teknoloji mağazaları, eticaret siteleri, reklam  ajansları, emlak firmaları, gazeteler ve basın yayın organları, fast-food restoranları, otomobil üreticileri, tek veya çok şubeli alışveriş mağazaları duyurularını, ürünlerini bu yolla birçok gerekli mecraya ulaştırabilmektedirler.

Billboardlar çoğunlukla kalabalık araç trafiğinin veya insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde; otobanlar,ana caddeler,şehirler arası yol kenarları,otobüs durakları,tren istasyonları, şehirler arası terminallerde, büyük alışveriş mağazaları önlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Billboard İmalatı Nasıl Yapılır?

Az önce bahsettiğimiz gibi billboardların blueback özelliğine sahip kağıtlar üzerine basılmaları gerekmektedir. Bu yasal bir zorunluluktur. Bu özel kağıtlar sayesinde billboardlar güneşte solmazlar, yağmur, kar gibi dış koşullardan etkilenmemektedirler.

Ayrıca billboardların dış kasaları alüminyum kompozit ve çelik konstrüksiyon malzemelerden üretilmekte ve korozyona karşı boyanarak iyi korunmaktadırlar.

31 Mayıs 2020
billboard,açık,hava,reklamı,totem,blueback,baskı

Billboard

Billboard, özel ve resmi kurumların, kalabalık araç ve insan trafiğinde açık hava reklamı için kullandıkları outdoor reklam tabelası ürünüdür. Billboardlar hemen hemen her resmi ve özel […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com