Dezenfektan Ürünleri Arşivleri - 333 Reklam Ankara El Hijyeni Ürünleri
Dezenfektan Ürünleri

Dezenfektan Ürünleri

Dezenfektan ürünleri, sizi korona virüsüne karşı korur. Dezenfektan standı hem müşterilerinizin el hijyenini sağlar, hem de firmanızın reklamını yapar.

Dezenfektan Ürünleri Ne İşe Yarar?

Dezenfektan  cansız ortamdaki bakteri endosporları dışında kalan patojen mikro organizmaların öldürülmesi veya üremelerinin sonlandırılması işlemine denmektedir. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denmektedir. Dezenfeksiyon sterilizasyon anlamına gelmemektedir.

Sterilizasyon cansız ortamdaki patojen olan ya da olmayan tüm mikroorganizmaların öldürülmesidir. Sağlıklı olduğu halde mikrop taşıyanların çok olması ve bulaşıcı hastalıkların belirsiz şekilleri nedeniyle dezenfeksiyonun etkisi çok azdır. Dezenfeksiyon özellikle doğrudan olmayan büyük bulaşmaları sınırlamaktadır.

Dezenfektanlar çoğunlukla kuvvetli zehirlerdir; bu yüzden ancak belirli durumlarda kullanılırlar. Dezenfekte edilen ürünler; doğrudan insan tarafından tüketilecek ya da kullanılacaksa dezenfektan artıklarının temizlenmesi gerekmektedir.

Dezenfektan ya hastalık esnasında ya da hastalık sonrasında kullanılmaktadır. Yalnız hastaya, onun dokunduğu yerlere, çamaşıra, atıklarına değil onu tedavi eden personele, ziyaretçilere, yattığı odasına ve eşyalarına, duvarlara ve yerlere de uygulanmalıdır.

Kapalı yerlerin dezenfeksiyonu ya buharla (formol, sülfür anhidrit, klor) ya da püskürtülebilecek antiseptik eriyikle (Javel suyu, süblime, asit fenik vb.) yapılır. Eşyaların dezenfeksiyonu genellikle buharla ya da kuru ısıyla çalışan eütvlerle ya da dezenfektan gazlarla gerçekleştirilir. Bildirilmesi zorunlu hastalıklarda (tularemi,besin zehirlenmeleri ve tetanos dışında) dezenfeksiyon zorunludur.

Dezenfektanlar covid-19 virüsünün hücre yapısını bozarak onu yok etmektedir. Dezenfektanlar yararlı oldukları halde kimyasal maddeler oldukları için dezenfektan kullanımında aşırıya kaçılmaması önemli bir husustur. Aksi takdirde zehirlenmelere ve kansere kadar olumsuz durumlar gelişebilmektedir.

Bilinen en etkili dezenfektan ürünleri 80 derece alkol oranıyla limon kolonyası diye bildiğimiz metil alkollerdir. Bunlar yüksek derecede alkol barındırarak virüslerin hücre çeperini yok etmekte ve normal dezenfektanlar gibi elleri aşındırma gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

El dezenfektanı başlı başına yeterli değildir. Maske kullanımı önemli ve zorunludur. Maske kullanımı esnasında maske kesinlikle takıldıktan sonra maskeye çıplak elle dokunmamalıdır. Maske çıkarıldıktan sonra tek kullanımlık maske iyice katlanarak imha edilmeli, yıkanabilir maske ise en az 100 derece kaynatılmış suda 10 saniye bekletilmesi yeterli olacaktır.

Ayrıca kesinlikle eller yüze ve göze sürülmemeli. Hapşırma esnasında ağız ve burun tek kulanımlık mendille veya dirsek içiyle kapatılmalıdır.

5 Nisan 2020
Dezenfektan,etiketleri

Dezenfektan Etiketleri

Dezenfektan etiketleri,  dezenfektan kutuları üzerine yapıştırılan bilgi vermek amacıyla hazırlanmış etiketlerdir. Dezenfektan Etiketleri Nedir? Dezenfektan etiketleri eczanelere dezenfektan üretme yetkisi verilmesiyle ihtiyaç haline geldi. Eczane Dezenfektan […]
1 Ocak 2020
Eczane,Dezenfektan,Etiketi

Eczane Dezenfektan Etiketi

Eczane Dezenfektan Etiketi eczanelere dezenfektan üretme yetkisi verilmesiyle ihtiyaç haline geldi.  İşyerlerinde güvenliğin sağlanması, yasalarla belirlendiği şekilde işverenin sorumluluğundadır.  Dünyada ve ülkemizdeki sanayileşmeye, teknolojik gelişmelere paralel […]
1 Ocak 2020
Ayaklı Dezenfektan Standı Nedir Niçin Nerelerde Kullanılır 333 Reklam

Ayaklı Dezenfektan Standı

Ayaklı Dezenfektan Standı, metroda, avm girişlerinde, hastanelerde,büyük şirketlerde kullanımı zorunlu olan küçük portatif,hafif hem hijyen, hem de reklam yapma aracıdır. Çünkü dezenfektan standına istenilen şekilde kurumsal […]
1 Ocak 2020
Dezenfektan,Standı

Dezenfektan Standı

Dezenfektan Standı, metro terminallerinde, plazaların girişlerinde, hastanelerde bulunan hem sterilizasyon hem de reklam yapma aracıdır. Çünkü dezenfektan standına istenilen şekilde kurumsal kimlik giydirilebilir. Pleksi malzeme veya […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com