HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

Eczane Dezenfektan Etiketi

333 ReklamDezenfektan ÜrünleriEczane Dezenfektan Etiketi
1 Ocak 2020 Posted by 333reklam Dezenfektan Ürünleri

Eczane Dezenfektan Etiketi eczanelere dezenfektan üretme yetkisi verilmesiyle ihtiyaç haline geldi.  İşyerlerinde güvenliğin sağlanması, yasalarla belirlendiği şekilde işverenin sorumluluğundadır.  Dünyada ve ülkemizdeki sanayileşmeye, teknolojik gelişmelere paralel olarak, işyerlerinde çalışan kişilerin güvenliği de önem kazanmıştır.

Eczane Dezenfektan Etiketi , iş ve dış mekanlarda çalışanların ve çalışma ortamını herhangi bir nedenle ziyaret eden kişilerin güvenlikleri için büyük bir öneme sahip olan dezenfektanlara yapıştırılan etiketlerdir. Dezenfektanlar küçük çocukların da gözetim şartıyla kullanabileceği, herkes tarafından kullanılabilen alkol bazlı antibakteriyel çözeltilerdir.  Hemen her ülkedeki yasal mevzuat zorunluluklarına göre, öncelikle çalışan sağlığını korumak ve ziyaretçi güvenliğini sağlamak üzere, işyerlerinde kullanılan bu dezenfektanların üzerindeki etiketlerde uyarı ve ikaz sözcükleri yanında, dikkat çekici renkler ve logo bulunması da çok önemlidir.

Eczane Dezenfektan Etiketi Ne İşe Yarar?

Eczane dezenfektan etiketi eczanelerdeki dezenfektan kutularına yapıştırılan, dezenfektanların kullanım talimatını içeren etiketlerdir. Etiketlerin arka yüzü parlak ve yapışkanlı, ön yüzü ise genelde beyaz ve basılacak yüzeydir. Etikete baskı işlemi folyo, dijital baskı,uv baskı veya latex baskı makineleri ile yapılmaktadır.

İş sağlığı ve güvenliği levhasına dayanarak, Korona Dezenfekten Standı kaliteden ödün verilmeden daima birinci sınıf kalitede üretim gerçekleştirilmektedir. Dayanıklı olup CE kalite standartlarında imalatı yürütülmektedir. Farklı ebatlarda üretimi devam eden iş güvenliği ve iş sağlığı levhalarıyla tamamıyla farklı alanlara ilişkin olarak çözümler üretildiğinin mutlaka altını çizmemiz gerekiyor.

Dezenfektan Nedir ?

Cansız ortamdaki bakteri mikroorganizmalarının öldürülmesi veya çoğalmalarının durdurulması işlemi için kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir. Dezenfeksiyon sterilizasyon anlamına gelmez. Sterilizasyon cansız ortamdaki tüm patojenlerin ya da mikroorganizmaların yok edilmesidir. Sağlıklı olduğu halde mikrop taşıyanların çokluğu ve bulaşıcı hastalıkların sıklığı nedeniyle dezenfeksiyonun etkisi kısıtlıdır. Dezenfeksiyon özellikle doğrudan ve büyük bulaşmaları sınırlamak içindir. Dezenfektanlar genel olarak kuvvetli zehirlerdir; bu yüzden ancak belirli koşullarda uygulanır. Dezenfekte edilen ürünler; doğrudan insan tarafından tüketilecek ya da kullanılacaksa dezenfektan artıklarının kontrol edilmesi gerekir.

Dezenfektanlar  Ne İçin Kullanılır?

Aslında grip gibi yabancı olmadığımız hastalıklar da vardır. Yeni korona virüsü bu hastalıklardan biridir ve bunları önlemek için aldığımız önlemler de bu hastalık için geçerlidir (2).

Ellerimizi temizlerken dikkatli olmalıyız. Virüsler elle kolayca bulaşabilir. Ellerimizi uzun süre sabunlu suyla yıkamalıyız. Sabun ve su yoksa, alkol içeren bir antiseptik kullanabiliriz. Antiseptik ve antibakteriyel içerikli sabun tavsiye edilmez. Temizlik için normal sabun yeterlidir (2).

Dezenfektanlar elbette sabun yerine dezenfektan kullanmak istiyorsanız da etkilidir. Piyasada birçok ürün var. Ürünün alkol içerip içermediğini ve ne kadar alkol içerdiğini kontrol etmek yeterlidir. Alkol içeriği 70 ile 90 arasında olanları kullanabilirsiniz. Bu dezenfektanlar her yerde mikroplara karşı çalışır. Bu dezenfektanlarda bile bazen “virüslere karşı etkili” olarak yazılır. Bu şekilde yazdığında virüsler tamamen ortadan kaldırılır. Hem ellerde, kıyafetlerde hem de zeminlerde kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce daima kullanım talimatlarını okuyun.

Ancak, hiçbir dezenfektanın sabun yerine geçmediğini unutmayın. Bu nedenle sabun kullanmayı unutmamalısınız.

Dezenfektanla virüslerden kendimizi nasıl koruruz?

Bu mikrobun nasıl bulaştığı açık değildir. Hasta tarafından salınan sıvılardan öksürme, aksırma ve hapşırma yoluyla bulaşır. Bu yüzden kalabalık yerlerden ve topluluklardan uzak durmalısınız. Zorunlu olmadıkça alışveriş merkezlerine gitmemeli veya toplu taşıma araçlarını kullanmamalısınız. Bunun dışında, eğer hasta olmazsak maske veya covid 19 siperlik takmamız gerekmiyor. Bununla birlikte, solunum yolu hastalığımız varsa, hapşırma ve hapşırma için tek kullanımlık mendiller kullanmalı ve ardından mendili çöp kutusuna atmalıyız. Kişisel eşyalarımızı devamlı bir şekilde bir dezenfektan ile silmeliyiz örneğin cep telefonu, bilgisayar, anahtarlıkları ve diğer sık kullandığımız kişisel eşyalarımızı. Bunlar dışında diğer kullandığımız eşyaları da temizlemeye özen göstermeliyiz. Kişisel eşyalarımızı sürekli dezenfektanla silmeliyiz. Bununla birlikte, kullandığımız  Cep telefonları, bilgisayarlar, anahtarlıklar ve sık kullandığımız diğer kişisel eşyaları da temizlemeye dikkat etmeliyiz.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.