HEMEN ARA WHATSAPP

Eczane Dezenfektan Etiketi

333 ReklamAnasayfa HizmetlerEczane Dezenfektan Etiketi
26 Mart 2020 Posted by 333reklam Anasayfa Hizmetler Blog Etiket Ürünleri , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Eczane Dezenfektan Etiketi,Korona Nedir,Korona Virüsünden Korunma Yolları,Dezenfektan Kullanımı,Eczane Dezenfektan Etiketi, Eczane Etiketleri

Eczane Dezenfektan Etiketi eczanelere dezenfektan üretme yetkisi verilmesiyle ihtiyaç haline geldi.  İşyerlerinde güvenliğin sağlanması, yasalarla belirlendiği şekilde işverenin sorumluluğundadır.  Dünyada ve ülkemizdeki sanayileşmeye, teknolojik gelişmelere paralel olarak, işyerlerinde çalışan kişilerin güvenliği de önem kazanmıştır. Eczane Dezenfektan Etiketi , iş ve dış mekanlarda çalışanların ve çalışma ortamını herhangi bir nedenle ziyaret eden kişilerin güvenlikleri için büyük bir öneme sahip olan dezenfektanlara yapıştırılan etiketlerdir. Dezenfektanlar küçük çocukların da gözetim şartıyla kullanabileceği, herkes tarafından kullanılabilen alkol bazlı antibakteriyel çözeltilerdir.  Hemen her ülkedeki yasal mevzuat zorunluluklarına göre, öncelikle çalışan sağlığını korumak ve ziyaretçi güvenliğini sağlamak üzere, işyerlerinde kullanılan bu dezenfektanların üzerindeki etiketlerde uyarı ve ikaz sözcükleri yanında, dikkat çekici renkler ve logo bulunması da çok önemlidir.

Eczane Dezenfektan Etiketi Ne İşe Yarar?

İş yerlerinde kurumsal olarak farklı ihtiyaçları karşılayan iş yeri levhaları imalatı gerçekleştirilir. Logolu levhalar işçinin önceden önlem almasını sağlayan ve daima dikkatli olmasını mümkün kılan levhalar arasında yer almaktadır. Dezenfektan standı  küresel tehdit haline gelen Korona virüsünden korunmayı amaçlamak için bir önlemdir.

Eczane Dezenfektan Etiketi İmalatı

İş sağlığı ve güvenliği levhasına dayanarak, Korona Dezenfekten Standu kaliteden ödün verilmeden daima birinci sınıf kalitede üretim gerçekleştirilmektedir. Dayanıklı olup CE kalite standartlarında imalatı yürütülmektedir. Farklı ebatlarda üretimi devam eden iş güvenliği ve iş sağlığı levhalarıyla tamamıyla farklı alanlara ilişkin olarak çözümler üretildiğinin mutlaka altını çizmemiz gerekiyor.

Dezenfektan Nedir ?

Cansız ortamdaki bakteri mikroorganizmalarının öldürülmesi veya çoğalmalarının durdurulması işlemi için kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir. Dezenfeksiyon sterilizasyon anlamına gelmez. Sterilizasyon cansız ortamdaki tüm patojenlerin ya da mikroorganizmaların yok edilmesidir. Sağlıklı olduğu halde mikrop taşıyanların çokluğu ve bulaşıcı hastalıkların sıklığı nedeniyle dezenfeksiyonun etkisi kısıtlıdır. Dezenfeksiyon özellikle doğrudan ve büyük bulaşmaları sınırlamak içindir. Dezenfektanlar genel olarak kuvvetli zehirlerdir; bu yüzden ancak belirli koşullarda uygulanır. Dezenfekte edilen ürünler; doğrudan insan tarafından tüketilecek ya da kullanılacaksa dezenfektan artıklarının kontrol edilmesi gerekir.

Dezenfektan  Ne İçin Kullanılır?

Aslında grip gibi yabancı olmadığımız hastalıklar da vardır. Yeni korona virüsü bu hastalıklardan biridir ve bunları önlemek için aldığımız önlemler de bu hastalık için geçerlidir (2).

Ellerimizi temizlerken dikkatli olmalıyız. Virüsler elle kolayca bulaşabilir. Ellerimizi uzun süre sabunlu suyla yıkamalıyız. Sabun ve su yoksa, alkol içeren bir antiseptik kullanabiliriz. Antiseptik ve antibakteriyel içerikli sabun tavsiye edilmez. Temizlik için normal sabun yeterlidir (2).

Dezenfektanlar elbette sabun yerine dezenfektan kullanmak istiyorsanız da etkilidir. Piyasada birçok ürün var. Ürünün alkol içerip içermediğini ve ne kadar alkol içerdiğini kontrol etmek yeterlidir. Alkol içeriği 70 ile 90 arasında olanları kullanabilirsiniz. Bu dezenfektanlar her yerde mikroplara karşı çalışır. Bu dezenfektanlarda bile bazen “virüslere karşı etkili” olarak yazılır. Bu şekilde yazdığında virüsler tamamen ortadan kaldırılır. Hem ellerde, kıyafetlerde hem de zeminlerde kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce daima kullanım talimatlarını okuyun.

Ancak, hiçbir dezenfektanın sabun yerine geçmediğini unutmayın. Bu nedenle sabun kullanmayı unutmamalısınız.

 

Dezenfektanla virüslerden kendimizi nasıl koruruz?

Bu mikrobun nasıl bulaştığı açık değildir. Hasta tarafından salınan sıvılardan öksürme, aksırma ve hapşırma yoluyla bulaşır. Bu yüzden kalabalık yerlerden ve topluluklardan uzak durmalısınız. Zorunlu olmadıkça alışveriş merkezlerine gitmemeli veya toplu taşıma araçlarını kullanmamalısınız. Bunun dışında, eğer hasta olmazsak maske takmamız gerekmiyor. Bununla birlikte, solunum yolu hastalığımız varsa, hapşırma ve hapşırma için tek kullanımlık mendiller kullanmalı ve ardından mendili çöp kutusuna atmalıyız. Kişisel eşyalarımızı devamlı bir şekilde bir dezenfektan ile silmeliyiz örneğin cep telefonu, bilgisayar, anahtarlıkları ve diğer sık kullandığımız kişisel eşyalarımızı. Bunlar dışında diğer kullandığımız eşyaları da temizlemeye özen göstermeliyiz. Kişisel eşyalarımızı sürekli dezenfektanla silmeliyiz. Bununla birlikte, kullandığımız  Cep telefonları, bilgisayarlar, anahtarlıklar ve sık kullandığımız diğer kişisel eşyaları da temizlemeye dikkat etmeliyiz.

Logolu İş Güvenliği Levhası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

İşyerinizde logolu iş güvenliği levhası kullanmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • İş güvenliği levhası üzerindeki yazıyı kolaylıkla okuyamayan ya da anlayamayacak düzeyde olan, eğitimsiz bir kişinin dahi logodan uyarının ve tehlikenin ciddiyetinin ne boyutta olduğunu anlayabilmesinin sağlanması.
 • Uluslararası sembollerin logo içinde kullanılmasıyla, işyerinde çalışan ya da ziyaretçi olarak bulunan dilinizi bilmeyen yabancıların da olası tehlike durumunu anlamasının sağlanması.
 • Logo’da işaret edilen tehlikenin, çalışan ya da ziyaretçi kişiye uyarıyı anlama konusunda yardımcı olurken, uyarıdaki tehlikeli hareketleri yapmaması için hızlı bir çekince yaratması veya konuyla ilgili önlem almasının sağlanması.
 • Levhalar üzerinde sadece uyarı sözcüklerini olması yetmeyebilirler, logo kullanımıyla kişilerin özellikle görsel olarak da uyarılması, bu sayede iş güvenliği için tedbirli davranışların yüzdesinin arttırılmasının sağlanması.
 • İşyerinde kullanılan logolu iş güvenliği levhası sayesinde, tehlike anında veya acil durumlarda çalışanın, panik olmadan nasıl davranması gerektiğini kolaylıkla anlamasının ve durumu kontrol altında tutmasına yardımcı olunması.
 • Meslek hastalıklarının, kaza ve yaralanmaların yüksek riskli olduğu işyerlerinde yazılı uyarıların yanısıra, mutlaka logolu iş güvenliği levhalarının kullanılması da, kişileri görsel (psikolojik) olarak da etkileyerek, tehlikeli davranışlardan çekinerek, tehlikelere karşı önlem almalarını hatırlatarak, meslek hastalıklarının, kaza ve yaralanmaların olası risk yüzdesini azaltılmasında faydalı olacaktır.

Logolu İş Güvenliği Levhası Nerelerde Kullanılabilir?

 • Logolu iş güvenliği levhası, işyerinde çalışan kişilere ve o anda ortamda bulunan herkese güvenli bir ortam yaratılması açısından işyeri ve ev içi çalışanların güvenliği için kullanılabilir.  Özellikle yabancı personel çalıştıran işverenlerin ilk tercihi logolu iş güvenliği levhası olmalıdır.
 • Çalışılan makina ve teçhizat üzerinde kullanım sırasındaki olası tehlikeleri belirtmek için, ayrıca tehlike ve yaralanma anında makine ve teçhizatın en güvenli şekilde nereden kapatılacağıyla ilgili yolu gösteren logolu iş güvenliği levhası kullanılabilir.
 • Özellikle yabancı ülkelere ihracat yapan firmaların ürünün paketlenmesi, nakliyesi ve kullanımı konusunda logolu levhaları kullanmaları önemli bir incelik olacaktır.
 • Çalışanların olası tehlikelere ve görülebilecek zararlara karşı korunmasını gerektiren durumlarda veya kaza anında ilk olarak alınacak önlemler, ilkyardım, kurtarma, acil çıkış yolları hakkında bilgilendirmek için kullanılabilir.
 • Çok uluslu şirketlerde can kaybı veya yaralanma riski olduğunu belirtilmesi için, logolu iş güvenliği levhaları kullanılması özellikle önerilmektedir.
 • Özellikle tehlikeli ve yanıcı madde, preparat, malzeme ve ürünlerin üretimi, paketlenmesi ve nakliyesi için yapılan her türlü çalışmada logolu iş güvenliği levhası kullanılması önemlidir.
 • Ürün veya kişilerin uluslararası deniz, hava ve kara taşımacılığında güvenliğinin korunması ve olası tehlikelere karşı uyarmak için logolu iş güvenliği levhası kullanılması da önem arz etmektedir.

Logolu İş Güvenliği Levhası Çeşitleri Nelerdir?

 • Ekipman, makine ve teçhizat levhaları
 • Koruyucu kıyafet zorunluluğu levhaları
 • Risk tehlikesi levhaları
 • Çıkış ve yönlendirme levhaları
 • Sektörel levhalar (örnek: sanayi üretimi, yapı işleri, maden, sağlık, lojistik sektörü vb.)

Bunun dışında endüstride, tehlikeli makineyle, elektrikle çalışma; yanıcı, patlayıcı maddelerle çalışma ya da kimyasallarla çalışma durumlarında, çalışanı ve ortamda bulunan herhangi bir kişiyi uyarmak için logolu uyarı ve ikaz levhaları bulunması avantajlıdır.

Ayrıca işverenler, üretim ve depolama bölgelerindeki kaldırma, istifleme ve nakil cihazlarıyla ilgili de tedbirler alınması için iş güvenliği levhaları bulundurmalıdır.  Her türlü konuda logolu iş güvenliği levhası tercih edilmesi tehlikeli durumlar için ivedi bilgilenme ve önlem alma kolaylığı sağlayacaktır.

Yüksek Kaliteli ve Hızlı Teslimat İçin Bizi Tercih Ediniz!

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, Sağlık ve Güvenlik İşaretleri Yönetmeliği çerçevesinde belirlendiği ve düzenlendiği şekilde, Avrupa Birliği Parlamentosu ve Konsey Direktifine paralel olarak, işveren, işyerinde bulunan herkesin güvenliği için, iş güvenliği levhası bulundurma zorunluluğundadır.  Bu kanun ve yönetmelik kapsamındaki her türlü uyarı, ikaz ve güvenlik levhalarını üretme ve tedarik etme konusunda firmamız yılların deneyimine sahiptir.  Yurtdışında yapılan araştırmalar kapsamında, işyerlerindeki kaza ve yaralanmaların önleyiciliğini arttırdığı kanıtlanmış olan, logolu iş güvenliği levhası üretimi konusunda ise firmamız sektöründe öncüdür.

Toptan veya parekende olarak dilediğiniz malzemede -metal, plastik veya yapışkanlı rulo kağıt (etiket) çeşitleriyle- standart veya istenilen boyutlarda üretim yapılabilmektedir.

Üniversal; her milletten, her eğitim ve yaş grubundan bireyler tarafından anlaşılabilir, logolu iş güvenliği levhası  üretiminde firmamız rakip tanımamaktadır.  Her ülkeden şirketinize gelecek çalışan ve ziyaretçiler için en anlaşılır ve uluslararası standartlar çerçevesinde en fazla kabul görmüş renk ve logo portföyüyle, firmamız, işyerinizde güvenliği sağlamanız için sizinle çözüm ortaklığı yapmak için hazırdır.   Yıllara dayanan tecrübe ve bilgi birikimine güvenen firmamız, sektörle ilgili olarak dünyadaki güncel gelişmeleri de çok yakından takip etmektedir.  Bu nedenle firmamız siz saygıdeğer müşterilerimize güncel ürünler, güvenilir ve yüksek kaliteli üretim, zamanında teslimat, satış öncesi ve sonrası müşteri hizmet sunmaktan onur ve mutluluk duymaktadır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Son Yazılar

Sorularınız
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by