HEMEN ARA WHATSAPP

Covid 19 Siperlik
333 ReklamGenelCovid 19 Siperlik
5 Nisan 2020 Posted by 333reklam Genel

Covid 19 Siperlik

Covid-19 siperlik, adı üstünde yeni nesil Korona (covid-19) virüsünden ağzı ve burnu korumak ve maskenin dezavantajlarından kurtulmak için kullanılan şeffaf pleksi üründür.  Covid-19 global virüs salgını nedeniyle ağız ve buruna virüs girmesini engellemek ve maskenin dezavantajı olan terleme ve rahatsızlık verme sorununa çözüm olarak üretilmiştir.

Covid 19 Siperlik Nedir?

Covid 19 Siperlik, laboratuvar çalışma sırasında yüzü korumak için kullanılan koruyucu bir malzemedir. İşyerinde çalışanların güvenliğini sağlamak için koruyucu malzemeler kullanılır. Koruyucu malzeme kullanımının amacı, çalışanı işle ilgili risklerden korumaktır; sağlığı ve güvenliği korumak. İş güvenliği malzemelerinden bazıları olan yüz kalkanları, kişiyi olumsuzluklardan korur; İş güvenliği gözlük, eldiven veya kask modelleri ile sağlanır.

Koruyucu maskeler laboratuvar asistanlarını endüstriyel kazalardan korur; iş kazaları sırasında yüz bölgesindeki tüm organların ve cildin korunmasında çalışmak; Ciddi yaralanma veya şok önlenir.

Covid 19 Siperlik Ne İçin Kullanılır?

Bir yüz maskesi, kullanım amaçlarına bağlı olarak modellerde de değişir. Yüz koruması rahat ve kolaydır ve kullanım sırasında bir kişiyi yormaz. Bu, mekanik gözlük kullanımına karşı önemli göz koruması sağlar. Sıvı kimyasalların kullanımı sırasında kullanılır ve yüzü ve organları kimyasalların olumsuz etkilerinden korur.

Yüz siperleri, özellikle kimyasallar kullanılırken özelliklerine göre kullanılmalıdır. Ayrıca, metal spreyler ve kıvılcımlar gibi çalışma sırasında kıvılcımlara karşı korunmak için kullanılmalıdır.

Yüz Koruyucu Siperlikler virüs partikülü sıçramasını yada yüze direk öksürük yoluyla virüs bulaşmalarını engellemek amacıyla kullanılıyor. Normalde fiyatı çok pahalı olmayan bu maskeler art niyetli firmalar yüzünden  fiyatları oldukça yükselmiş ve stokları da düşmeye başlamış durumdadır.  Özellikle sağlık personellerinin bu ekipmanlara erişiminde zorluk çekmemeleri gerekmektedir. Ayrıca yüz koruyucu siperlikler dezenfektanla iyi dezenfekte edilmelidir. Ayrıca dezenfektan standı bulundurmanız, sağlığınız açısından son derece önemlidir

Covid 19 Siperlikin Fiyatı Nedir?

Yüz koruyucu siperlik fiyatları özelliklerine göre değişkenlik göstermekle birlikte biyolojik tehlikelere özellikle gündemimiz olan korona virüsüne karşı koruma sağladığı için mutlaka kullanılmalıdır.

Yüz siperi, yüz bölgesinde bulunan göz gibi organların biyolojik maddeler karşısında korunmasını sağlarken; farklı özellikleri ve modelleri sayesinde korumayı arttırırken fiyatlarda da değişikliğe neden olur. Aşağı ve yukarı hareket kabiliyeti sayesinde farklı renklerde, kolay takılabilme özelliği ile yüz siperleri satışa sunulmaktadır.