HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

Vinil Cephe Giydirme

Vinil Cephe Giydirme

Vinil cephe giydirme, hem iç mekanda hem de dış mekanda kullanılabilen, lamine veya dökme türündeki delikli folyo malzeme üzerine baskı yapılıp, folyaya sıcak hava uygulanarak cepheye yapıştırılması ile üretilmektedir.

Delikli folyo adı verilen bu vinil veya branda malzeme sayesinde cephe dışarıdan ışık almasına rağmen dışardan içeriyi göstermeyen bir özelliktedir. Ayrıca içerden dışarıyı çok rahat göstermektedir. Delikli folyo uygulamasına one way vision da denilmektedir.

Vinil cephe giydirme uygulaması, alışveriş merkezleri,mobilya mağazaları,teknoloji mağazalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cam kaplama işinde en iyi den çok en uygun sorusu sorulmalıdır. Her ihtiyaca göre farklı özelliklerde uygulanabilen folyoların, müşterilerin istekleri ile birlikte profesyonel kadromuzdan destek almak oldukça önemlidir. Uygulanacak yerin durumu, cam zeminin yüzey alanı, zeminin durumu, ışığın geliş açısı, uygulanma süresi gibi pek çok konuda bilgi alan Ankara cam kaplama profesyonel kurulum ekibi en uygun özelliklerdeki cam kaplama işlemini tespit etmekte ve detaylarıyla birlikte sizlere açıklamaktadırlar. Karar verilen düzenek üzerine yapılacak baskı türü tamamen sizin isteğinize bağlıdır ve uygun tekniklerle baskı yapılmaktadır.

En uygun cam kaplama tekniğinin uygulanabilmesi için yerinde inceleme ilk şarttır. Yukarıda belirttiğimiz soruların cevapları ön inceleme esnasında tespit edilir ve kurulacak çeşit belirlenir. Gerekli ölçüler bu ön inceleme sırasında alınır ve kurulum sırasında hiçbir sorun yaşanmaması için tüm tedbirler alınır. Ankara cam kaplama ön inceleme, baskı ve kurulum işlemlerini en uygun fiyatlarla müşterisine sunmaktadır. Tüm işlemlerin tamamlanmasının ardından kurulum işlemi, yerin genişliğine ve kurulum bölgesine göre kısa zamanda tamamlanmaktadır.

Ankara cam kaplama yüksek müşteri memnuniyeti ilkesi ile hareket etmektedir. Cam giydirme ve kaplama işlemleri en uygun fiyatlarla profesyonel bir kadro eşliğinde yapılmaktadır. Daha güzel daha renkli bir Ankara için çalışılmaktadır.

Vinil Cephe Giydirme

Vinil Cephe Giydirme için lamine folyo veya dökme folyo malzeme üzerine yüksek kalitede dijital baskı yapılarak delikli folyo malzeme cepheye sıcak hava tabancasıyla uygulanır. Vinil malzeme branda malzeme olarak da bilinmektedir.

Vinil Cephe Giydirme Nasıl Yapılır?

Vinil cephe giydirme tekniğinde delikli folyoya benzer ancak malzeme farklıdır. Binanızın uygulanacak bölgesine demir karkastan bir iskelet oluşturulup üstüne giydirme yapılır. Genellikle kısa süreli reklam amaçlı veya uygulanacak bölgenin tamamının cam kaplama olmaması hallerinde kullanılmaktadır. Kısa süreli kullanıma uygun ve değiştirilmesi kolaydır. Bu nedenle genellikle belirli zamanlarda uygulanan kampanyalar için kullanılırlar.  Başlıca kullanım yerleri alışveriş merkezleri,teknoloji mağazaları,oto galerileri, dersaneler,güzellik salonları ve kuaförler,plazalar, büyük iş merkezleri,giyim mağazaları,tıp merkezleri,reklam ajansları,mobilya ve dekorasyon mağazaları,spor merkezleri, matbaalar ve dijital baskı merkezleridir.

Cephe Giydirme işlemi yapılmadan önce giydirilecek cephenin fotoğrafı çekilir. Fotoğraflar grafik tasarım programında işlenerek giydirme uygulaması yapılır ve tasarım müşteriye onaylatılır. Müşteri bu sayede tasarımı uygulama öncesinde cephede görecektir. Vinil cephe giydirme uygulaması güvenilir firmaya yaptırıldığı takdirde uzun ömürlü ve dayanıklı bir mimari ve reklam ürünü olacaktır.

Vinil Cephe Giydirme Çeşitleri Nelerdir?

One Way Vision baskı (delikli folyo malzeme) ile binaya cephe uygulaması yapılınca güneş ışığı nedeniyle içerden dışarıyı görebilirsiniz ama dışardan içeriyi göremezsiniz, gece karanlığında ise malzeme karanlıkta gözükmeyeceği için dışarıdan da içeriyi görmek mümkün olmayacaktır.

Buzlu Folyo

Tamamen camdan gelen ışığı engellemek amacıyla yapılmakta olup farklı şekillerle modern görüntü verilmesi amaçlanır. Bulunduğu yerden içerisi veya dışarısı görünmez. Genellikle şerit halinde çekilerek, iç mekanların birbirinden ayrıştırılması ve camla ayrılan bölümlerin bir kısmının görünmemesi amaçlarıyla kullanılırlar. Dekoratif bir görüntü oluştururlar. İstenirse üzerine dijital baskı tekniğiyle baskılar yapılabilmektedir. Ankara cam kaplama müşterilerinin birçoğu bu tekniğe sadece unvan ve isim yazdırmakta ve oda girişlerinde kullanmaktadırlar.

Cam Filmi

Tamamen ışığı keserler. Genellikle güvenlik amaçlarıyla kullanılırlar. Farklı renk seçenekleri ve dijital baskı olanakları mevcuttur. Camın tamamına uygulatılarak içerinin görünmesini tamamen engellerler. Güneş gibi parlak ışıkları ise içeriye sokmayarak fazla ışığı emerler. Cam filmi araçlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cephe Giydirme

Cephe Giydirme, one way vision delikli folyo vinil cephe  ve alüminyum kompozit cephe uygulaması olarak 2 şekilde yapılmaktadır.  Cephe kaplama uygulaması ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak modern folyo baskı makinelerimizle ve tecrübeli baskı ekibimizle hizmetinizdeyiz. Genel itibari ile cephe giydirme çalışmaları için fiyat verileceği zaman önemli olan şeylerin başında yapılacak olan çalışmanın boyutları gelmekte. Çünkü buna göre malzeme ve vinç gibi ürünlerin kullanımı ile alakalı değişimler kendini göstermiş olacaktır. Dolayısıyla fiyat teklifi alınırken cephe ölçüsü dikkatli bir şekilde alınmalıdır. Bununla beraber dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da kaplama işlemleri öncesinde bağlı bulunacak olan belediyeden ileride herhangi bir sorun olmaması adına gerekli olan izinlerin alınması gerekmektedir. Sonrasında ise artık sıra gerekli olan çalışmaların yapılmasına gelecektir.

Cephe Giydirme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cephe giydirme işlemleri esnasında istenilen her türlü görüntünün kullanılması mümkündür. Firmaların büyük bir kısmı kendilerine ait olan logoları ve sloganları cephe giydirmede kullanmayı tercih ediyorlar. Gerçekleştirilecek olan cephe giydirme işlemleri öncesinde zeminin temiz olması oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Çünkü alt kısımda yer edecek olan tozlar, egzoz dumanı tarzındaki zerreler camın üzerine yapıştıktan sonra üzerine cephe giydirme yapıldığı zaman alt kısımda yer edecek olan tabaka ortaya gözle görülür hataların çıkmasına neden olacaktır.

Bunların olmasının engellenmesi adına ise mutlaka her bir aşamanın üzerinde durulması oldukça büyük bir öneme sahiptir. Folyo Baskı ile üretilen olan görseller yapılacak temizlik işlemi sonrasında yukarıdan aşağıya olmak üzere dikkatli bir şekilde yapıştırılacaktır. Yapıştırma işleminin dikkatlice yapılmasından sonra binalar dışarıdan reklamın en iyi şeklide yapılmasına olanak tanıyacak hale getirilecek ve uzun yıllar da öyle kalmış olacaktır.

Cephe Giydirme Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Cephe giydirme çalışmaları uzun süredir markaların söz konusu tanıtım çalışmaları olduğu zaman en fazla üzerinde durduğu ve tercih ettiği çalışmalar arasında kendine yer bulmakta. Bilindiği üzere normal tarzda yapılan ve evler ile iş yerlerinde kullanılmakta olan kaplama yöntemleri herkesin bildiği tarzlarda yapılmaktadır. Lakin daha sonrasında insanlar pek çok konudaki yenilikleri takip ederken aynı zamanda cephe giydirme çalışmalarındaki yenilikleri de takip etmeye başladılar.

Yapılacak olan bu çalışmalar esnasında gerek reklamlar gerekse firmalar ile alakalı istenilen her türlü görsel kaplatılmış olacaktır. Firmaların bu konudaki isteklerini yerine getirmek adına devreye giren Ankara grafik tasarımcıları, her türlü cepheyi en iyi şekilde kaplamak adına çalışmalarına hız kesmeden devam edebilmektedir. Cephe kaplama çalışmaları yalnızca binanın dört bir kısmında yapılmamaktadır. İsteklere göre binaların bir ya da iki yüzeyi için de bu çalışmalar yapılabilmektedir.

Cephe Giydirmesi Uygulaması Size Nasıl Yardımcı Olur?

İlk aşamada cephe giydirmesi işlemleri için ne tarz çalışmaların yapılacağı konusunda gerekli olan noktalara göre hareket edilmeye başlanacaktır. Kaplamanın ne şekilde olması gerektiği başta olmak üzere tasarım, renk uyumu gibi gerekli olan her türlü detaya dikkat edilecektir. Burada devreye deneyimli kişilerin farkı girecektir. Cephe giydirmede tasarımlar arasından seçimler yapılırken öncelik görselliğin en yüksek düzeylerde ortaya koyulmasıdır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.