HEMEN ARA WHATSAPP

Vinil Cephe Giydirme
333 ReklamCephe GiydirmeVinil Cephe Giydirme

Vinil Cephe Giydirme

Vinil Cephe Giydirme için lamine folyo veya dökme folyo malzeme üzerine yüksek kalitede dijital baskı yapılarak delikli folyo malzeme cepheye sıcak hava tabancasıyla uygulanır. Vinil malzeme branda malzeme olarak da bilinmektedir.

Vinil Cephe Giydirme Nasıl Yapılır?

Vinil cephe giydirme tekniğinde delikli folyoya benzer ancak malzeme farklıdır. Binanızın uygulanacak bölgesine demir karkastan bir iskelet oluşturulup üstüne giydirme yapılır. Genellikle kısa süreli reklam amaçlı veya uygulanacak bölgenin tamamının cam kaplama olmaması hallerinde kullanılmaktadır. Kısa süreli kullanıma uygun ve değiştirilmesi kolaydır. Bu nedenle genellikle belirli zamanlarda uygulanan kampanyalar için kullanılırlar.  Başlıca kullanım yerleri alışveriş merkezleri,teknoloji mağazaları,oto galerileri, dersaneler,güzellik salonları ve kuaförler,plazalar, büyük iş merkezleri,giyim mağazaları,tıp merkezleri,reklam ajansları,mobilya ve dekorasyon mağazaları,spor merkezleri, matbaalar ve dijital baskı merkezleridir.

Cephe Giydirme işlemi yapılmadan önce giydirilecek cephenin fotoğrafı çekilir. Fotoğraflar grafik tasarım programında işlenerek giydirme uygulaması yapılır ve tasarım müşteriye onaylatılır. Müşteri bu sayede tasarımı uygulama öncesinde cephede görecektir. Vinil cephe giydirme uygulaması güvenilir firmaya yaptırıldığı takdirde uzun ömürlü ve dayanıklı bir mimari ve reklam ürünü olacaktır.

Vinil Cephe Giydirme Çeşitleri Nelerdir?

One Way Vision baskı (delikli folyo malzeme) ile binaya cephe uygulaması yapılınca güneş ışığı nedeniyle içerden dışarıyı görebilirsiniz ama dışardan içeriyi göremezsiniz, gece karanlığında ise malzeme karanlıkta gözükmeyeceği için dışarıdan da içeriyi görmek mümkün olmayacaktır.

Buzlu Folyo

Tamamen camdan gelen ışığı engellemek amacıyla yapılmakta olup farklı şekillerle modern görüntü verilmesi amaçlanır. Bulunduğu yerden içerisi veya dışarısı görünmez. Genellikle şerit halinde çekilerek, iç mekanların birbirinden ayrıştırılması ve camla ayrılan bölümlerin bir kısmının görünmemesi amaçlarıyla kullanılırlar. Dekoratif bir görüntü oluştururlar. İstenirse üzerine dijital baskı tekniğiyle baskılar yapılabilmektedir. Ankara cam kaplama müşterilerinin birçoğu bu tekniğe sadece unvan ve isim yazdırmakta ve oda girişlerinde kullanmaktadırlar.

Cam Filmi

Tamamen ışığı keserler. Genellikle güvenlik amaçlarıyla kullanılırlar. Farklı renk seçenekleri ve dijital baskı olanakları mevcuttur. Camın tamamına uygulatılarak içerinin görünmesini tamamen engellerler. Güneş gibi parlak ışıkları ise içeriye sokmayarak fazla ışığı emerler. Cam filmi araçlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Leave a comment