HEMEN ARA WHATSAPP

Şeffaf Folyo Uygulamaları
333 ReklamCam Folyo UygulamalarıŞeffaf Folyo Uygulamaları

Şeffaf Folyo Uygulamaları

Şeffaf Folyo Uygulamaları, arkası yapışkanlı şeffaf folyo malzemeye su bazlı latex baskı makinesi ile basılarak üretilen şeffaf cam giydirme ürünüdür. Üretiminde solventsiz ve su bazlı mürekkepler kullanıldığı için iç mekanda da kullanıma uygundur. Latex baskı makinesinde basılan folyoda su bazlı kokusuz ve çevre dostu baskı mürekkepler kullanıldığı için çevreyi kirletmeyen, sağlıklı ve uzun ömürlü bir  baskıya sahip cam giydirme ürününe sahip olabilirsiniz. Transparan folyo da denilmektedir. Şeffaf folyo baskı sonrasında malzeme laminasyona ihtiyaç duymaz. Ayrıca yüzeye sıcak hava gerektirmeden direk uygulanabilir.

Şeffaf folyo uygulaması hem iç cephe hem de dış cephe cam giydirme işlerinde kullanılabilmektedir. Şeffaf folyo uygulamanın en önemli avantajı, hem içerden dışarıyı, hem de dışardan içeriyi göstermesidir.  Şeffaf folyo uygulamaları istenilen ebatlarda yapılabilmektedir. Kolaylıkla çizilmez ve dayanıklıdır. Temizlenmesi de kolaydır. Uzun yıllar işlevini sürdürür.

Şeffaf folyolar mat ve parlak olmak üzere 2 şekilde üretilirler.

Şeffaf folyoları, mağaza vitrinlerinde sık görürüz. Uygulanması zahmetsiz ve ekonomik olduğundan dolayı kullanım yerleri de oldukça çeşitlidir. Başlıca kullanıldığı yerler; fast-food restoranları,spor merkezleri,emlakçılar, giyim mağazası, matbaalar ve dijital baskı merkezleri, kırtasiyeler,teknoloji mağazaları,mimarlık ve tasarım ofisleri,güzellik salonları,kuaförler,oto galerileri, holdingler,plazalar,veteriner,petshoplar,süpermarketler,dişçiler,tıp merkezleri ve tıbbi görüntüleme merkezleridir.

Şeffaf Folyo Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Şeffaf folyo uygulanacak cephenin ölçüleri alınır. Bu ölçülere göre grafik tasarım çalışması yapılır. Müşteri tasarımı onayladıktan sonra  basılacak folyo türüne (mat,parlak) karar verilir, rulo haldeki folyonun ucu makineye yerleştirilir. Son olarak grafik tasarım yüksek kalitede dijital baskı veren su bazlı mürekkep kullanan  latex baskı makinesine gönderilir. 3-4 saat folyo dinlendirildikten sonra uygulamaya hazır hale gelir.

İç mekan için kullanılacak folyo cama içerden yapıştırılacaksa folyo tersten baskı yöntemi ile  basılmaktadır. İç mekan veya dış mekan baskılarda folyo cama dışardan yapıştırılacaksa için tersten baskıya gerek kalmaz. Şeffaf folyo uygulamasında ragle ve falçata (maket bıçağı) kullanılmaktadır. Uygulama esnasında folyonun kırışmamasına ve yüzeyde hiç hava kabarcığı kalmamasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde folyo düzgün yapışmayacak ve folyo malzemenin kırışmasından ötürü camda kötü bir görünüm sergilemiş olacaktır.

 

Leave a comment