HEMEN ARA WHATSAPP

Kesimli Folyo Uygulamaları
333 ReklamCam Folyo UygulamalarıKesimli Folyo Uygulamaları

Kesimli Folyo Uygulamaları

Kesimli folyo uygulamaları, grafik tasarımın plotter  baskı makinesine gönderilip folyo üzerine basılması  ve harf harf kesilmesi ile yapılmaktadır. Kesimli folyolar yüksek kaliteli dijital baskı imkanı sunan solventsiz,su bazlı,kokusuz ve çevre dostu mürekkepler  kullanan latex baskı makinesi ile  yapıldığı için iç mekanda da kullanıma uygundur.

Kesimli Folyo Uygulamaları Nerelerde Kullanılır?

Başlıca kullanıldığı uygulamalar; ışıklı tabela, araç giydirme ve araç logo uygulama, cam giydirme uygulamalarıdır. Kesimli folyo uygulaması için kullanılacak malzemenin kaliteli olması bu işlemin kalıcı olması ve kolay deforme olmaması açısından önem taşımaktadır.

 

Kesimli Folyo Uygulamalarının Kullanım Yerleri Nelerdir?

Kesimli folyo uygulamaları ürünü olan araç giydirme mecrasında  cast folyo adı verilen normal folyodan daha dayanıklı ve esnek yapıda folyo malzemesi kullanılmaktadır. Bombeli çıkıntılı yüzeylerde sorunsuz kullanıldığı için araç giydirmede tercih sebebi olmuştur.

Cast folyolar düz ve oluklu yüzeylere uygulanabilmekte ve kullanılan yüzeye göre alt sınıflara ayrılmaktadır. Cast folyolar düz zeminde 86 mikron kalınlıkta uygulanırken oluklu araçlarda bu kalınlık 36 mikrına düşmektedir. Folyolarda ürün numarası sonunda P veya R ibaresi yer alır. Bu Permanent ve Removabledir.

Permanent folyolar : Yapıştırıldıkları yüzeyden istenildiğinde kolayca sökülebilmekte ve kalıcı iz bırakmamaktadırlar.

Removable folyolar : Folyo arkasındaki yapışkan kuvvetli olduğu için  kalıcı folyo uygulamalarında kullanılmaktadır.

Araç Kaplama Uygulaması

Araç kaplama; firmaya veya markanın reklamını içeren görselin araba, otobüs, tren, metrobüs gibi ulaşım araçları üzerine yapılan reklam giydirmesidir. Her araca uygulanabilen bu yöntem ile trafikte dahi hedef kitlenize ulaşarak reklamınızı gerçekleştirebilirsiniz. Renk ve ilgi çekici olan Ankara araç giydirme insanlar tarafından dikkatleri üzerine toplayacaktır. Bu durumda zaman içerisinde aracın insanlar tarafından tanınmasına dolayısıyla marka bilinirliliğinizin artmasına yol açacaktır. Araç giydirme işlemleri profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Cast Folyo olarak adlandırılan özel PVC malzeme ile kaplanarak gerçekleştirilir. Çok ince olmayan materyalden yapılarak araç üzerinde bulunan girinti çıkıntı gibi detaylarda esnetilerek hoş bir görüntü olacak şekilde uygulanması sağlanır.

Araç giydirme işlemleri sadece logodan oluşabileceği gibi komple araç giydirme işlemlerinde yapılmaktadır. Özel tasarım programlarında hazırlanan görseller özel makinelerinde basılarak araç giydirme için hazırlanır. Ardından profesyonel Ankara araç giydirme ekibi tarafından titizlikle araca uygulanır. Bu işlem için aracın modeli, ölçüleri oldukça önemlidir. Önceden alınan ölçülere özel baskılar gerçekleştirilir. Özellikle bütün kaplama yapılacağı zaman aracın her ayrıntısı hesaba katılarak büyük bir titizlikle çalışır. İstenilen detaylar titizlikle uygulanarak araç giydirme işlemi tamamlanır.

Son yıllarda oldukça sıklıkla karşılaşılan araç giydirme işlemleri yaptırılırken özenli seçimler yapılmalıdır. Güvenilir olmayan yerlerde yapılan işlemlerde kalitesiz baskı, kullanım ömrü kısa olan giydirmeler, yanlış giydirme gibi çeşitli sorunlarla karşılaşılabilir. Ankara araç giydirme aracınızın ölçülerine uygun giydirme örneğin photoshop üzerinden çalışarak onayına sunar. Onaylanan belgeden sonra profesyonel ve işinde deneyimli ekibiyle araç giydirme işlemin gerçekleştirir. Bununla beraber araç giydirme de kapı kollarını, stop lambaları, kanallar gibi ince ayrıntılara özellikle dikkat edilerek çalışılır. Estetik bir görüntü oluşturarak kapma işlemi tamamlanır.

Reflektif Folyo

Reflektif folyo, prizmatik yapıya sahiptir. Gecenin karanlığında herhangi bir kaynaktan gelen ışığı geri yansıtarak görünürlük elde eder. Bu sayede en az ışık kaynağı olan alanlarda bile en yüksek görünürlük elde edilir. Reflektif folyo, prizma veya cam küreciğinin düzgün bir yüzey tarafından kaplanması ile elde edilir. Farklı renklerde üretilebilir. Folyo Ankara olarak, zengin çeşit ve uygun fiyat ile reflektif folyo satışı yapmaktayız. Ürünlerimiz kalite ve uygun fiyat garantilidir.

Leave a comment