HEMEN ARA WHATSAPP

Pirinç Etiket

Pirinç etiket sarı renkte,dekoratif,üzerine asit indirme, ve lazer kazıma yapılabilen,serigrafi baskı ile üretilebilen etiket türüdür.

Pirinç Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Pirinç etiketler, cnc routerda kesilen pirinç levhadan üretilmekte olup üzerine uv baskı,lazer kazıma veya markalama yapılmaktadır. Ayrıca üzerine asit indirme uygulanmaktadır.

Endüstriyel ortamda kullanılacak ve uzun yıllar boyunca dayanması istenen metal etiketlerde en çok tercih edilen baskı yöntemi serigrafi baskıdır. Serigrafi baskının yapılış aşamasında ise, baskının yapılacağı bölge üzerine ipek, metal veya plastikten oluşan bir elek şeklindeki kalıp bulunmaktadır. Bu kalıp üzerinde baskının gerçekleştirileceği alanlar boş bırakılmaktadır. Boş bırakılan bu alanlar fotomekanik, maskeleme veya boyama yöntemleriyle boyanmaktadır.

Metal etiketler üretimlerinde kullanılan bir diğer ürün ve baskı yöntemi ise, sublimasyon baskı yöntemidir. Metal etiket ürünleri içerisinde yer alan sublimasyon metal etiketler, sublimasyon teknolojisi aracılığıyla üretilmektedir. Sublimasyon teknolojisi, ürün çeşitliliği, baskı kalitesi ve sistem kurulumu maliyetleri açısından son dönemde oldukça sık tercih edilen bir dijital transfer baskısı sistemidir. Sublimasyon baskı teknolojisinin kurulumu için gerekli olan ekipmanlar ise; ısı transfer presi, tarayıcı, bilgisayar ve sublimasyon mürekkepli yazıcıdır.

Sublimasyon baskı yönteminde kullanılmakta olan mürekkebin en önemli özelliği, 180 ile 220 derece arasındaki bir ısıda gaz haline gelen mürekkebin polyester dokulara veya polimer kaplı yüzeyleri boyamasıdır. Sublimasyon baskı teknolojisiyle, yüzeyleri özel olarak kaplamış olan seramik, metal, cam, taş, ahşap, porselen ve plastik malzemeleri aracılığıyla üretilmiş ürünlere baskı yapılabilmektedir.

Metal etiket  ürünleri içerisinde bir diğer ürün ise, paslanmaz metal etiketlerdir. Paslanmaz metal etiketler, paslanmaz çelik aracılığıyla üretilmektedir. Paslanmaz çeliğin içerisinde yer alan krom, üretilecek olan ürüne paslanmazlık özelliği katmaktadır. Ancak düşünüldüğü gibi, paslanmaz malzemeler sadece çeliğin içerisinde yer alan krom aracılığıyla ortaya çıkmamaktadır. Çeliğin yanında birçok farklı şekillerde hazırlanma aşamasıyla ortaya çıkmaktadır. Paslanmaz çelik ürünleri içerisinde, kimyasal maddelere dayanıklı olan paslanmaz çelikler ve manyetik özellikleri bulunan paslanmaz çelikler bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde, paslanmaz çeliğin altında birçok farklı ürün yelpazesi de ortaya çıkmaktadır.

Pirinç Etiketler Nerede Kullanılır?

Pirinç etiketler tabela üretiminde,asansör etiketlerinde,plaket,kapı isimliği ve masa isimliği üretiminde,makine ve motor etiketlerinde,trafo etiketlerinde, sanayi fırınlarının ve yüksek ısıyla çalışan sanayi ürünlerinin kontrol kartı veya kontrol panosu  etiketlerinde kullanılmaktadır.

Leave a comment

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Prestij Totem
25 Tem 2020
Atatürk Köşeleri
25 Tem 2020
Metal Etiket Nedir?
15 Tem 2020
Uv Baskı Nedir?
14 Tem 2020
Tabela Nedir?
13 Tem 2020
Şehit Köşeleri
13 Haz 2020
Engelli Erişim Kiosk
13 Haz 2020