HEMEN ARA WHATSAPP

Trafo Etiketleri
333 ReklamEtiketTrafo Etiketleri
24 Mayıs 2018 Posted by 333reklam Etiket Metal Etiket

Trafo Etiketleri

Trafo etiketleri imalatı ihtiyaçlarınız için 333 reklam firması olarak tecrübeli ekibimiz ve modern makinelerimizle trafo metal etiketleri imalatı yapmaktayız.

Trafolar, frekans değerinin değiştirilmesine gerek kalmadan akım ve gerilim değerlerinde arzu edilen değişimlerin gerçekleştirilmesini sağlamaktadırlar. Elektrik devresindeki gerilim ve akımın yükseltilmesi, düşürülmesi, elektrik enerjisinin başarılı bir şekilde aktarılması ve dağıtılması gibi birçok farklı amaç için kullanılmaktadır. Trafolar şimdilerde pek çok farklı yerde kullanılmaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden biri de elektriğe olan ihtiyacın her geçen gün artmaya devam etmesidir. Trafo etiketleri ise kullanılmakta olan bu trafoların sahip oldukları değerler ile alakalı bilgileri karşı tarafa verme amacı ile kullanılmaktadır. Bu etiketlerin kullanılmaması durumunda ortaya oldukça ciddi sorunlar çıkmış olacağı için trafo etiketleri çok önemli etiketlerdir.

Trafo Etiketleri Ne İçin Kullanılır?

İnsanların büyük bir kısmı trafo etiketlerinin önemli olmadığını düşünüyorlar. Böyle olunca da trafo etiketlerini etkili bir şekilde okuma gibi durumlar insanlar için çok fazla söz konusu olmayacaktır. Bilindiği üzere trafoların üzerinde bazı bilgilerin yer alması zorunludur. Başta trafonun cinsi olmak üzere yapım standardının numarası ve işareti, yapımcının ticari unvanı, bulunuyorsa tescil numarası, yapım tipi, seri numarası, yapım yılı, anma gücü, anma gerilimi, faz sayısı, anma akımı, bağlantı kümesi, anma yüzde kısa devre gerilimi, soğutma yöntemi, toplam ağırlığı, yağın ağırlığı gibi birçok farklı bilginin bulunması gerekmektedir.

Bununla beraber trafo etiketi üzerinde genel itibari ile standartlarda olmamasına rağmen pek çok trafo üzerinde etkin kısmı ağırlığı, çevre sıcaklığı, anma frekansı, yalıtım düzeyi, devamlı kısa devre akımı, işletme sınıfı gibi yapımcıların gerekli olarak görmüş oldukları bilgileri üzerinde barındırmaktadır. Ortaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana büyük bir önem ile kullanılmakta olan trafo etiketleri konusunda ise dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmakta. Bu detayların başında ise etiketlerin doğru şekilde hazırlanması gelmekte. Klasik tarzda hazırlanacak olan etiketler bir süre sonrasında trafonun üzerinden sökülecek ve bunun sonucunda da trafo ile alakalı bilgiler net olarak elde edilmemiş olacaktır. Böylesi durumların ortaya çıkmasının önüne geçilmesi adına ise dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunmakta.

Bunların başında ise trafo etiketi için seçilecek olan materyalin mümkün olduğu kadar kaliteli olması gelmekte. Uzun süreler boyunca rahatlıkla kullanılabilecek olan materyaller ile beraber trafo etiketi üretimi tam anlamıyla istenildiği gibi yapılmış olacaktır. Etiketin boyutu ise üzerinde yazılacak olan bilgilerin karşı taraftan net bir şekilde okunabilecek tarzda özel olarak belirlenmelidir. Fazla büyük ya da fazla küçük boyutlardaki trafo etiketleri ne yazık ki istenilen etkinin ortaya çıkmasını engellemiş olacaktır. Gerekli olan tüm detayların üzerinde dikkatlice durulması ile beraber isteğe bağlı olarak birbirinden farklı tarzdaki metal etiket tam anlamıyla istenildiği gibi yapılacak; böylece trafolar hakkında gerekli olan bilgiler net olarak elde edilmiş olacaktır.