HEMEN ARA WHATSAPP

Kumlama Etiket
333 ReklamEtiketKumlama Etiket

Kumlama Etiket

Kumlama Etiket, buzlu folyonun üzerine optik okuyuculu plotterda dijital baskı yapılıp,folyonun kesilip çıkarılmasıyla üretilen etikettir. Bu tür etiket imalatında mürekkep kullanılmadan baskı yapılmaktadır.

Kumlama Etiketler Nerede Kullanılır?

Metal, ahşap ya da kumaş üzerinde uygulanabilen bu teknik hemen hemen her yüzeyde uygulanabilmektedir. Üretiminde herhangi bir boya kullanılmadığı için belli kullanım sonunda baskının silinmesi gibi bir sorun yaşanılmaz. Üretiminde kullanılan asıl malzeme yıpranmadığı sürece uzun süre işlevini sürdürecektir. Uzun süre yıpranmadan kullanılabildiği için birçok sektörde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kumlama tekniği ile üretilen etiketler estetik ve şık görünüme sahip olurlar. Son derece modern ve lüks bir etiket olduğu için bilinen tüm elit markalar bu etiketleri kullanmaktadırlar.

Kumlama Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Kumlama ile yapılacak etiketlerde uygulanmak istenen tasarım diğer kısımlardan daha alçak bir düzeyde bırakılır. Bunun sonucunda uygulanan kumlama uygulaması sonrasında alçak düzeyde bırakılan kısım ile yüksekte kalan kısımlar arasında bir renk farkı oluşmaktadır. Bu da alçak düzeyde bırakılan kısımlardaki logonun veya yazıların görünmesini gerçekleştirmektedir.  Bu prosesle üretilen etiketlere kumlama etiket denilmektedir.

Dijital baskı üzerinde tasarlanan folyo etiketler son derece şık ve kaliteli bir görünüm sunmaktadır. Folyo etiketler kendi içerisinde bir çok alternatif alt türlere sahiptir. Firmalar doğru folyo etiket seçimi için folyo Ankara üzerinden bizimle iletişime geçerek, kendilerini en iyi yansıtacak etiket türüne karar verebilirler. Folyo etiketler bir çok sektörde farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Firmalar diledikleri gibi etiket kullanımında bulunabilirler fakat burada ki en büyük unsur doğru etiket türünü ve tasarımını seçmektedir. Kumlama etiket türünden, etiket seçiminde bulunacak olan kişiler kıvrımlı yüzeylere veya direklere etiketlerini yapıştırma işleminde bulunabilirler. Bir çok etiket türü kendinden yapışkanlı olarak üretilebilmektedir. Folyo etiketler 110 dereceye kadar ısı dayanıklı olarak üretilmektedir. İyi bir dizayna sahip olan bir folyo etiket için Ankara etiket üzerinden bizimle iletişime geçebilir, markanızı sektörde bir adım daha ön plana çıkarabilirsiniz. Dizaynı ve tasarımı yapılacak olan folyo etiketlerin kaliteli malzemeden yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde folyo kısa vadede yıpranıp kullanılamaz hale gelebilir.

Şık ve göz alıcı tasarıma sahip olan folyo etiket reklam açısından son derece önemli olan etiket türleri arasındadır. Folyo etiket türleri genel olarak iç mekan tasarımlarında kullanılmaktadır, bu tarz maddeden üretilen etiketler büyük firmalar tarafından oldukça talep görmektedir. Özellikle yapışkanlı yüzeyi sayesinde uzun vadede yıpranmadan firmaların mesajlarını, tüketiciye rahatlıkla yansıtmaktadır. Folyo etiketler, kullanım süreleri uzun olan etiket türleri arasındadır.  Bu sayede firmalar bu etiketlere sahip oldukları zaman uzun vadede uygun fiyata reklam yapma şansı elde etmektedir. Etiketlerin etrafta sık olması, firmanın bilinirliğini ve güvenirliğini tüketici bakış açısı tarafından arttırmaktadır. Folyo Ankara firmamız üzerinden kendinize en uygun ve şık etiket türünü rahatlıkla seçebilirsiniz.

Leave a comment