Uv Baskı Arşivleri - 333 Reklam Ankara Dijital Baskı

Uv Baskı

Uv baskı, dijital baskı makinesinde basılan yüzeye yüzeye uv ışınları uygulanarak 1-2 milisaniyeden daha kısa sürede kurutulmasına dayalı baskı tekniğidir. Uv baskı tekniği sayesinde uzun ömürlü ve yüksek kaliteli baskı elde etmek mümkündür.

Uv Baskı Nerelerde Kullanılır?

UV Baskılar reklamcılıkta olukça fazla kullanılan bir baskı türleridir. Broşürler,metal etiketler,leksan etiketler,kanvas baskılar işletmelerin çeşitli reklam işleri ve benzeri durumlarında başvurdukları en önemli iştir. Bundan dolayı günümüzde de  en rövanşta olanlar arasındadır. Hem kaliteli bir görünüme sahip olması hem de kolay ve kısa yoldan halledilebilmesi her reklamcının elinde bulundurması gereken bir baskı çeşidi olduğunu gösterdi. Reklam şirketleri bu baskıyı uygulayarak hem kendi firma kalitesini yükseltiyor hem de müşterisini memnun ediyor. Görsel hafıza algı yarattığından dolayı reklam sektöründe UV Baskıların yeri fazlasıyla büyük. Eğer bir işletmeniz var ise reklam yapacağınız zaman bu baskıyı kullanabilir ve hafızalarda yer edinebilirsiniz.

UV Baskının Avantajları Nelerdir?

Dayanıklılığı oldukça kuvvetlidir ve normalin oldukça üzerinde bir koruma sağlar. Bu koruma yetisine sahip olan UV Baskılar aynı zamanda yapısından dolayı esneklik sağlamaktadır.  Her şeyle hemen hemen kolaylıkla uyum sağlayabilir. Bu baskı çeşidi tıpkı fotoğraflarınızda olduğu gibi baskılar yapmaktadır. Yani kaliteli bir görünüme sahiptir. Bu da tercih ediliş oranını hızla yükseltmiştir. Çoğu grafi tasarımcının da tercihleri arasında olmuştur. Elbette ki bu baskı işleminin gerçekleştirilebilmesi adına mürekkebinin de iyi olması gerekmektedir. Bu noktada görüntü kalitesi önemli olacaktır. Baskı esnasında boyanın kaliteli olmaması görüntüyü de düşürecek istediğiniz verimi alamamanıza neden olacaktır. Bundan dolayı dikkat etmeniz gereken maddelerden biri de mürekkeptir.

U.v. Baskı Nasıl Yapılır?

UV Baskı makinesinin lcd bir ekranı bulunur. Buradan kolaylıkla açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarlarınızdan vereceğiniz yazdırma komutu ile baskının ayarlarını yapabilir ve çok basit bir şekilde uygulayabilirsiniz. Burada öncelikle kafa temizleme işlemi yapılır. Daha sonra ise püskürtme işlemi ile devam edilir. püskürtme sonrası aldığınız baskı hatalı ise yapmanız gereken işlem kafa temizlemedir. Daha sonrasında aldığınız baskılar istediğiniz formata uygun olarak çıkacaktır. Normal bir baskı için 1440×720  4C-4W Layers Prinlpcs seçilir.  Yoğun renkler ve daha fazla kabartma resimler için 1440×1440 4C-4W Layers Priclpcs tercih edilmelidir. Daha sonrasında baskı işlemi gerçekleştirilir. Makine her gün sabahtan çalıştırılmadan önce boya hazneleri çalkalanmalıdır. Bu işlem ile tortuların dibe inememesi sağlanmaktadır.

Uv-Baskı Makinesi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Boya hazneleri makineler çalıştırılmadan önce çalkalanma işlemi yapılarak başlamalıdır. Yapılan baskılarda yapışkanlık hissiyatı oluşmuş ise makinenin ışığı kontrol edilmeli ve düşük ise yükseltilmelidir. Işık artırımından sonra da tekrar bir yapışkanlık söz konusu ise ışık ledlerinin temiz olup olmadığı kontrol edilir. Makine yoğun çalışmadan dolayı çift ya da dengesiz baskı oluşturabilir.Bunun düzelmesi için ise transfer kablolarının kontrolü sağlanır ya da tekerlek sensörü kontrol edilir. Bu işlemler sonrası makinenin yeniden kapatılıp başlatılması gerekmektedir. Makinenin bakımını iyi bilmek gerekmektedir. Her bir parçasının ayrı bir işlevi bulunduğundan dolayı işi bilen kişilerin UV Baskı yapması gerekir.

27 Aralık 2018
uv,baskı,ankara

Uv Baskı

18 Nisan 2018
Ankara Uv Baskı Etiket

Uv Baskı Etiket

Uv Baskı Etiket ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak son teknoloji uv baskı makinelerimiz ve modern kadromuzla uzun yıllar dayanacak kaliteli etiket imalatı deneyimi yaşatıyoruz. Uv Baskı […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com