Işıklı Totem Arşivleri - 333 Reklam Ankara Tabelacı

Işıklı Totem

Işıklı Totem, büyük alışveriş merkezi, teknoloji marketler, otomotiv firmaları, hastaneler ve büyük fast-food firmalarının akşam vakitlerinde reklam ve tanıtım çalışmaları için kullandığı etkileyici açık hava reklamı ürünüdür.

Işıklı totemler yönlendirme tabelası veya reklam tabelası da olabilir. Totemlerin  dikilmesi için belediyeye totem vergisi ödenmesi ve özel izin alınması gerekmektedir. Totemler, çok uzaktan bile kolaylıkla fark edilecek şekilde tasarlanırlar. Tasarımda kullanılan fontlar ve renklerin okunaklı olması çok önemlidir. Totemler rüzgar, yağmur gibi coğrafi koşullardan etkilenmeyecek şekilde kaliteli malzemeden yapılmalı ve yere iyice sabitlenmelidir. Aksi takdirde totem devrilebilir ve ciddi can ve mal kayıplarına yol açabilir.

Işıklı Totem Nerelerde Kullanılır?

Işıklı Totemlerin kullanım alanı da oldukça geniştir. Cadde kenarları, bina ve site önleri, hastane girişleri, otopark girişleri, hipermarket ve giyim mağazaları, şehirler arası yollar, dinlenme tesisleri,akaryakıt istasyonları

Totem yapımında önemli olan şey totemin dikileceği alanın iyi seçilmesi ve totemin kaliteli malzemeden üretilmesidir. Totem uygun yere dikilmezse görüntü kirliliği yaratabilir ve reklam tanıtım çalışmalarını yerine getirme konusunda başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Totemin kaliteli malzemeden yapılması konusu dıışında totem tasarımının iyi yapılması da önemli bir husustur. Aksi takdirde düzgün yapılmayan totemler firmanızın prestijine zarar verecek ve müşteri potansiyelinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden totem dikilmeden önce totem tasarımı firmanın kurumsal kimliğine göre hazırlanmalı ve totem dikilecek alanın uygun olup olmadığı araştırılmalıdır.  Ayrıca totem dikilecek yerin statik hesapları iyi şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde ciddi kazalar gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır.

Işıklı Totem İmalatı Nasıl Yapılır

Totem imalatı için totemin dikileceği alanın keşfi yapılır ve totem dikilmeye uygun olup olmadığı netleştirilir. Bu konuda belediyeden veya diğer resmi kurumlardan gerekli izin alınmalı ve totem vergisi ödenmelidir. Totem dikilecek yer belirlendikten sonra totem imalatı için gerekli ölçüler alınır.

Alınan ölçülere göre totem tasarımı yapılır ve ışıklı totemin imalat süreci başlar.

Totemin dış kasası için alüminyum kompozit materyal cnc ile kesilir ve pleksi malzeme için totemin pleksi kutu harf yapıştırılacak ön kısmı yine cnc router ile işlenerek dekube edilir ve malzeme boyanır.

Sonraki aşamada renkli pleksi malzeme lazer kesim ile dekube edilir. Düz pleksinin malzeme daha önceden alınan ölçülere göre kenar kısmı için pleksi malzeme kesilerek yapıştırılır ve kutu harf elde edilir. Kutu harf içine led aydınlatma sistemi döşenerek malzeme totemin dekube edilen ön kısmına yapıştırılır ve test edilerek totem kapatılır.

Sonraki aşamada çelik konstrüksiyonla totem ayağı üretilir ve toteme vida ile sabitlenerek totem ürünü montaja hazır hale getirilir.

3 Ekim 2018
Ankara,Işıklı,Totem,Tabela,Firmaları

Ankara Işıklı Totem

Ankara Işıklı Totem tabela sistemleri, geniş bir alana hitap eden, işletmenizin yakın bölgede olduğunu doğrudan temsil eden bir reklamdır. Tabela kullanımı özellikle son dönemlerde oldukça ciddi […]
ERROR 500 : SITE AUTHENTICATE ERROR ! : www.333reklam.com