HEMEN ARA WHATSAPP

Bina Üstü Tabela Nasıl Yaptırılır?

333 ReklamBina ve Site TotemleriBina Üstü Tabela Nasıl Yaptırılır?

Genel olarak bina üstü tabela levhaları diğer tabela boyutlarına göre çok daha büyüktür. Bu tabelanın boyutları farklı tasarlanmaktadır. Çünkü büyük ölçüleri nedeniyle daha uzaktan fark edilebilme özelliğinde olduğu için büyük ölçülerde yaptırılması gerekmektedir. Daha fazla alana ve daha çok kişiye hitap edebilmek adına genelde yüksek binaların üstüne monte edilen tabelalar yüksek binalar arasında kaybolmuş işletmeler adına akıllı bir seçimdir. İhtişamlı, büyük, görkemli yapısı ve yüksekte olması nedeniyle karmaşık yapılaşma içerisinde anında fark edilmeyi sağlamaktadır.

Genelde işlek otoyollarda, otobanlarda, yüksek yerlerde bulunan şirketlerin kullandığı bina üstü tabela büyük titizlik ile tasarlanıp monte edilmektedir. Fark edilmesi için genellikle büyük boyutlardadır.

Nasıl Yapılır?

Bu işi yapan firmamız ilk önce tabelanın konulması gerektiği yer hakkında fizibilite çalışması yapmaktadır. Diğer tabelalara göre konulan yer daha fazla rüzgar aldığı için bu tabelanın montajının çok dikkatli yapılması gerekmektedir. Bina üstü tabelasında kullanılacak harflerin yüksekliği, büyüklüğü çok önem arz etmektedir. Binadaki kat sayısı, tabelanın okunması gereken uzaklık, tabela zemin ölçüleri gibi unsurlar göz önünde bulundurularak hesaplanmalıdır. Fotoğraflarının görülmesi gereken yerden çekilip görsel dizayn ve tasarımının bu kurallara göre yapılması gerekmektedir. İmalatını gerçekleştirdiğimiz tabelaların, rüzgara ve diğer zarar verici etmenlere karşı dayanıklı olması gerekmektedir.

Neden Yaptırmalısınız?

Bu tabela bir firma veya bir marka için görsel açıdan reklam araçlarının başında gelmektedir. Maaliyet açısından diğer tabela çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Akılda kalıcılık ve marka bilinirliği açısından hafızalarda yer etmektedir. En çok dikkat çekecek ve görünürlüğü herkes tarafından görülen bina üstü tabela markanıza veya kurumunuza ayrı bir vizyon katmaktadır. Uzun vadede geri dönüşüm olarak fayda sağlamaktadır. Bu tabela modeli, kalıcılık, dayanıklılık ve uzun ömürlülük bakımından tercih edilmesi gereken reklam modelidir.

Birçok tabela modelinde olduğu gibi genel klasik. Standart modeller bina üstü reklamları için de geçerlidir. Kompozit üzeri folyo kesim, ışıksız olarak vinil, ışıklı olarak vinil ve kompozit üzeri dekota ile tabela yapmak mümkündür. Aynı zamanda bina üstlerine uyarıcı ışıklı ve ışıksız levhalar monte ederek firma tanıtımınıza katkı sağlıyoruz.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.