HEMEN ARA WHATSAPP

One Way Vision Baskı
333 ReklamDijital BaskıOne Way Vision Baskı

One Way Vision Baskı

One way vision baskı ile delikli folyoya baskı yapılarak gün ışığında dışardan içerisi görünmeyen,içerden dışarısı görünen baskı elde edilir. Dış mekan reklam ve tanıtım çalışmaları; ilk günden bu yana müşterilerin en fazla üzerinde durmakta oldukları konular arasındadır. Bunun nedenlerinin başında ise doğru şekilde yapılacak olan reklamlarla firmaların hizmet ve ürün tanıtımlarını çok daha fazla kişiye ulaştırabileceklerdir. One Way Vision Baskıların ortaya çıkmaya başlaması ile beraber işletmeler yapılmasını istedikleri reklamları çok  iyi bir şekilde yapma avantajına sahip oldular. Bu tarz dijital baskı çalışmalarının böylesine fazla tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden bir tanesi ise bina cepheleri üzerinde arzu edilen tasarımların yapılıp,mimari görünümün sağlanması gelmektedir.

One Way Vision Baskı İmalatı Nasıl Yapılır?

One Way Vision uygulamadan önce   öncelikle cephe fotoğrafı çekilip grafik tasarım işlemleri sanal ortamda yapılır. Sonra delikli folyo baskı için kullanılacak pvcden üretilmiş olan folyo hazırlanır ve üzerine dijital baskı yapılır. One way vision folyo kendinden yapışkanlı malzeme olduğu için ekstra yapıştırıcıya ihtiyaç duymamaktadır. One way vision uygulama işlemi sonrasında kalıcı uygulamalar permanent tarzındaki yapıştırıcıya sahip folyolar da kullanılabilmektedir. Folyonun sahip olduğu oldukça güçlü olan bu yapıştırıcı ile yapılan uygulama sonrasında cephe giydirme, cam giydirme uygulamaları uzun yıllar kullanılabilmektedir. Non-permanent tarzındaki folyolar istenildiği zaman camda herhangi bir kalıntı ve iz bırakmadan sıcak hava ile kolaylıkla sökülebilmektedir. Firmaların büyük bir kısmının akıllarında bu çalışmalar ile alakalı takılan en büyük soru işaretlerinden bir tanesi; dış mekan uygulamasının güneş ile temas etmesi sonrasında ortaya çıkacak olan solmaların önüne geçilip geçilmediği geliyor.

One Way Vision Baskınınn Avantajları Nelerdir?

One Way Vision Baskılarda kullanılan folyolar oldukları alandan sökülmek istenirse kolaylıkla sökülebilirler ve camda hiç bir kalıntı ve iz bırakmazlar. One Way Vision Baskı uygulanan yerde dışardan içerisi görünmez sadece tasarım yapılan baskı görünür. İçerden dışarısı da sadece güneşli zamanlarda görülebilmektedir. Gece karanlığında görülmesi için sokağın iyi ışıklandırılması gerekmektedir. One Way Vision Baskıda kullanılan delikli folyoların kalınlığı 36 mikrondır. One Way Vision Baskı su baskı boya kullanan dijital baskı makinesi ile yapılırsa laminasyon uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Folyo baskısı üzerinde dijital baskı uygulamalarında pvc ve yapışkan özelliğe sahip laminasyonlar kullanılır. Laminasyon işlemi sonrasında dijital baskının solmasını engellemek için uv koruyucu ürünler de kullanılmalıdır.

 

Leave a comment