HEMEN ARA WHATSAPP

Mesh Baskısı

Mesh Baskısı

Mesh baskısı cephe kaplama,cam folyo uygulamalarında kullanılan dökme,lamine delikli branda malzemesi üzerine yapılan folyo baskı ürünüdür. Mesh branda malzemesi delikli bir yapıda olduğu için delikli branda adı da verilmektedir. Delikli brandalar yapısı gereği ön tarafından bakılınca üzerindeki baskıyı gösterir, arka tarafı hiç göstermez. Bu yüzden cam giydirme ve cephe kaplaması uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ön hazırlık aşaması bulunmayan mesh baskı fiyatları oldukça uygundur. Montaj, film ve kalıp işlemleri gibi detayları geride bırakmasıyla diğer baskı çeşitlerine oranla daha uygun fiyatlı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla beraber adet sınırlaması olmadan ve genellikle adet sayısı arttıkça fiyatta sağlanan avantajlarla bütçeye doğru bir baskı yöntemidir.

Dijitalleşmenin sağladığı en büyük fayda şüphesiz hızdır. Mesh baskı makineleri çok kısa süre içerisinde yüzlerce baskı yapabilme kapasitesine sahiptir. Bundan dolayı baskı için istediğiniz ürünlere çok kısa bir süre içerisinde sahip olmanızı sağlayarak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Baskı için hazırlanan tasarımlarda bazı aksaklıklar yaşanabilir. Bu durumda işlerin aksamasına yol açarken dijital baskı bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Dijital baskı esnasın istediğiniz her tasarımı kullanabileceğiniz gibi tasarım üzerindeki değişikleri bilgisayar ortamından düzelterek baskı işlemine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

Mesh Baskısı İmalatı Nasıl Yapılır?

Mesh baskı uygulaması yapılacak alana göre ölçümleri yaparız ve sizin istekleriniz doğrultusunda tanıtım,reklam çalışması grafik tasarımı bilgisayar ortamında hazırlanır. Sizin onayınız sonrası, lamine veya dökme branda malzeme ölçülere göre kesilir. Solventli baskı makinesine lamine branda yerleştirilir. Baskı aşaması tamamlandıktan sonra uygulanacak cephe için gerekli ön hazırlıklar yapılır. Folyo baskı malzeme özel yapıştırıcıyla istenilen cepheye sıcak hava kullanılarak uygulanır.

 

Mesh Baskısının Avantajları Nelerdir?

Reklam sektöründe cephe kaplamasında, cam giydirme ve cam folyo uygulamaları ürünlerinde kullanılan dış mekanlarda sıklıkla tercih edilen mesh baskı birçok avantaja sahiptir. Dış mekan kullanımına uygun olduğundan işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Mesh baskının avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Mesh baskının en iyi avantajı delikli yapıda olmasıdır,
  • Büyük cepheler ve camlar mesh baskılar sayesinde kapatılabilir,
  • İstenildiği zaman folyolar kolayca soyulabilir,
  • Mesh baskılar istenilen boyutlarda üretilebilir, önemli olan kaliteli malzemelerin kullanılmasıdır.
  • Rüzgardan etkilenmez, güneş ışığında solmaz ve yağmurda ıslanmaz bir yapıdadır.

 

Leave a comment