HEMEN ARA WHATSAPP

Fuar Dijital Baskı
333 ReklamDijital BaskıFuar Dijital Baskı
14 Mayıs 2020 Posted by 333reklam Dijital Baskı No Comments

Fuar Dijital Baskı

Fuar dijital baskı için ihtiyaç duyduğunuz stant,banner,çerçeve,snowboard,örümcek,crown truss, baskı ürünlerini sitemizde bulabilirsiniz.Firmaların hizmet verdiği alanlar ile ilgili fuarlarda yer alarak tanıtım ve reklam çalışmalarını yürütmesi çok önemlidir. Bu sayede firmalar ulusal veya uluslararası düzeyde yükselerek iş hacimlerini genişletebileceklerdir. Bu yüzden fuar ve stant tasarımlarının göz alıcı ve şık olarak yapılması, fuar alanınızı ziyaret edecek kişilerin dikkatlerini çekmeniz ve iyi bir izlenim bırakmanız, reklamın satışa dönüşmesi açısından çok önemlidir.

Fuar Dijital Baskı Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Günümüz iş dünyasında hem ticari faaliyet alanları genişlemiş hem de kişilerin ihtiyaçları değişmiş ve artmıştır. Kurumsal firmalar fuar afişlerini, stantlarını kaliteli olarak iyi bir firmaya bastırmak ihtiyacı duymaktadır. Fuar Dijital baskı sayesinde düşük fiyata, kaliteli baskı elde edilebilmektedir. Teknoloji insan hayatını kolaylaştırmaktadır, iş hayatının neredeyse her bölümü dijitale evrilmiştir. Baskı sistemleri de teknolojiye ayak uydurmuştur. Artık büyük ya da küçük hacimli az yahut çok sayıda tasarımın baskısını yapmak oldukça kolaydır.

Dijitalden önce matbaa insanların hayatına girmiş ve ekonomik, toplumsal, kültürel alanda bir çok değişikliğe neden olmuştur. Dijitalden önce geleneksel baskı teknikleri kullanılmaktaydı. Buna en büyük örnek ofset baskıdır. Ofset baskı günümüzde hala etkin bir şekilde faydalanılmaktadır. Kurumunuz için en doğru tercihi yapabilmek için fuar dijital baskı ve ofset baskı hakkındaki detayları öğrenmek gerekmektedir. Bu iki baskı tekniğinin arasındaki farklar nelerdir ve hangisi tercih edilmelidir sorularının yanıtlarına yazımızdan erişebilirsiniz. Bu bilgiler ışığında projeniz için ihtiyacınız olan en doğru baskı tekniğini seçebilirsiniz.

Dijital Baskı Nedir?

Dijital baskı, bilgisayarda programlar aracılığıyla (Adobe Photoshop, Corel, Indesign gibi) yapılan tasarımların (poster, logo, afiş broşür gibi) çeşitli materyallere basılması işlemine denir. Gelişen teknoloji sayesinde eski baskı sistemlerine göre daha çok avantajı vardır. Kısa sürede kaliteli baskılar elde etmek mümkündür. Baskı makineleri yardımıyla istenilen grafik, broşür, afiş, tasarım, poster direkt baskı malzemelerinin üzerine basılabilir.

Kullanıcılar kolay baskı sayesinde numune olarak baskı yapabilir, ardından tasarımda değişikliklere gidebilirler. Reklam, işletmelerin sürekliliği için olmazsa olmazdır, reklamın yapılabilmesinde de baskının önemli bir rolü vardır. Fuar çalışması için elde edilen ürünün kaliteli olması gerekmektedir. Her ne kadar dijital ortamlarda yayınlanan afişler, reklamlar popüler olsa da baskı ihtiyacı hala sürmektedir. Basılı ürünlere hala ihtiyaç duyulmaktadır.

Fuar Dijital Baskı Nasıl Yapılır?

Dijital baskı sisteminde geleneksel baskı teknolojilerinde kullanılan baskı kalıplarına ihtiyaç yoktur. Bu kullanıcılar için büyük bir kolaylıktır. Çünkü geleneksel baskı tekniklerinde alıp ve şablon hazırlamak günlerce sürebilir.Bilgisayar ortamında bulunan tasarımın kalıbı olmadan da mevcut görüntü baskı makineleri tarafından işlenerek elde dilebilir. Dijitalde 8 ana renk için 8 ayrı kartuş kullanılır.

Dijitalde baskı işlemleri yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle baskı yapılacak makinenin iyi bir şekilde incelenmesi tanınması gerekmektedir. Makinenin ayarları çıktısı elde edilecek ürüne göre düzenlenmelidir. Kartuş takılmalı, çözünürlük bilgileri girilmeli, kumaş makineye girerken ayarlamalar yapılmalı, baskı kafası ve desenler kontrol edilmelidir. Yanlış bir baskı elde etmemek için mutlaka numune baskı yapılmalıdır. Baskı işlemi gerçekleştirilmeden önce mutlaka son kez kontrol gerçekleştirilmelidir.

Dijital Baskı Neden Tercih Edilir?

Dijital baskı sisteminin geleneksel sistemlere göre birçok avantajı vardır. Hem düşük maliyetlidir hem de kaliteli baskı elde edilebilir. Çıktı alınan ürün uzun süre kullanılabilir, olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Günümüzde birçok firma hızın, kalitenin ve düşük maliyetin bir arada olduğu dijital baskıyı tercih etmektedir.

Hız ve esneklik iş hayatında önemli bir yere sahiptir. Dijital baskı sistemi ile bir saat içinde binlerce çıktı alınabilmektedir. Ek olarak ön üretim aşamasının olmaması da kullanıcılara zaman kazandırmaktadır. Dijitalde baskı için herhangi bir kalıp kullanılmaması beraberinde tasarımda da esnekliği getirmektedir. Ayrıca tasarım üzerinde değişiklik yapmak da mümkündür. Çıktı almadan önce bir adet örnek baskı alarak beğenilmeyen kısımlar değiştirilebilir.

Dijital Baskı ve Ofset Baskı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kullanıcılar dijitali mi yoksa ofset baskıyı mı tercih etmeleri gerektiği arasında ikilemde kalmaktadırlar. Ofset baskı sisteminde baskı kalıpları kullanılmaktadır, ancak dijital baskı makinelerinde kalıp yoktur, tamamen dijitaldir. Ofset baskı daha az maliyetlidir ve binlerce baskı yapabilmektedir. Ayrıca baskı işlemi esnasında kimyasal ürünler kullanılmaktadır.

Ofset baskının süresi dijitalden daha uzundur. Dijital ise zaman bakımından daha hızlı ve avantajlıdır. Kısıtlı bir zamanda çok iş yapmak isteyenler dijitali tercih etmelidir. Ancak çok fazla ve çok kaliteli çıktı almak istiyorsanız üstelik bütçeniz de sınırlıysa o zaman ofset baskı tercih edebilirsiniz. Günümüzde her alanda dijital ön plana çıkmakta ve daha çok tercih edilmektedir. Toplu işlerde ise ofset baskı kullanmak daha akıllıca bir tercih olacaktır.

Baskı Tekniği Seçimi

Tüm bu bilgiler ışığında hala iki yazdırma seçeneğinden hangisini tercih edeceğini seçmekte kararsız kalanlar için detaylara geçelim. Kullanıcılar projeleri için birçok faktörü değerlendirip en iyi sonuç elde edecekleri yöntemi belirlemek istiyor. Ofset baskı genellikle yüksek hacimli işlerde tercih edilir. Örneğin; gazete ve kitap basımı gibi. Ofset baskının bir diğer adı matbaadır. Kaliteli ve canlı renklerin yer aldığı baskı için ofset doğru bir seçim olacaktır. Ofset baskı yapmak için tek seferde bin adet baskı almak gibi bir zorunluluk vardır. Baskı işlemleri başlamadan önce ön hazırlık aşaması vardır. Plakaların hazırlanması gerekmektedir. Çokça zaman ve masraf gerekebilir.

Dijitalde ise baskı elde edilmeden önce kalıp hazırlamak gibi bir ön hazırlık aşaması yoktur. Neredeyse her ofiste ve evde kullanılan yazıcılar aslında dijital baskıya küçük bir örnektir. Baskı şirketlerinde bu makinelerin daha büyükleri mevcuttur. Bu baskı sistemi sayesinde daha hızlı bir geri dönüş elde edersiniz. Küçük işler için kullanıma uygundur. Masrafı düşüktür. Yapılan herhangi bir hatanın geri dönüşü kolaydır. Dijital mi yoksa ofset baskıyı mı tercih etmeliyim sorusuna yanıt vermeden önce ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Örneğin, aceleniz varsa dijitali tercih etmelisiniz. Farklı ve özel bir şey arıyorsanız, baskı almadan bir numune görmek istiyorsanız tercihiniz dijitalden yana olmalıdır. Son olarak seçim yapmanıza yardımcı olacak önerilere geçelim. Bin adedin üzerinde baskı yapmak istiyorsanız, kitap kapağı gibi görse yanı kuvvetli bir çıktı istiyorsanız ofseti seçebilirsiniz.

333 Reklam olarak fuar için ihtiyaç duyduğunuz ürünlerin tasarımını isteklerinize göre yapıp üzerine dijital baskı yapıyoruz. Fuar posteri, broşürlük, promosyon ürünleri ve display ürünler imalatını kaliteli malzeme ve hassas işçilikle en modern ekipmanlarımız yapmaktayız.

Leave a comment