HEMEN ARA WHATSAPP

Kompozit Cephe Giydirme
333 ReklamCephe GiydirmeKompozit Cephe Giydirme

Kompozit Cephe Giydirme

Kompozit Cephe Giydirme, 4 mm kalınlığında alüminyum kompozit levha ile istenilen ölçü ve modellerde yapılan alüminyum cephe giydirme uygulamasıdır. Çelik yada alüminyumdan yapılmış iskelet üzerine bina tasarımlarına göre tasarım yapılıp üretilmiş kompozit levhalar  vidalı şekilde monte edilirek yapılmaktadır.  Çeşitli renk ve tasarım seçenekleri ile yapıya zenginlik katmaktadır. Alüminyum kompozit paneller, polietilen malzemenin iki yüzüne alüminyum levha yapıştırılmış kompoze levhalardır. Bir çok renkte üretilebilmesinin yanı sıra granit ve ahşap modellerle mimari bir görünüm oluşturmakta ve cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.

Aynı zamanda çevreye zarar vermeyen kompozit levhalar, dış koşullara da oldukça dayanıklı oldukları ve maliyetleri az oldukları için diğer cephe malzemelerinden daha sık olarak kullanılmaktadır.

 

Kompozit Cephe Giydirme Nasıl Yapılır?

Alüminyum kompozit levhalar cnc routerla kesilir ve şekillendirilir. Sonraki aşamada kompozit malzeme koruyucu statik boya ile boyanır. Film uygulaması yapılan kompozit malzeme cepheye vidalanır.

Kompozit paneller, birçok tasarımla uyumlu olarak üretilebilen, geniş kullanım yerine sahip cephe giydirme malzemeleridir. Kompozit panel tasarımlarıyla istediğiniz mimari görünüme kavuşabilirsiniz. Bu modeller tamamen sizin hayal gününüze bağlıdır. Günümüz mimarisinin sonu gelmeyen tasarımlar konusunda yeni ufuklara yelken açmasıyla cephe kaplamaları binalar için vazgeçilmez bir reklam ve tasarım ürünü haline gelmiştir.

Binaların dış cephelerinin boyanması masraflı ve uzun süren bir iştir. Alüminyum kompozit levhalar sayesinde alüminyum kompozit cephe giydirme işlemi bina restorasyonu konusunda ekonomik ve uzun vadeli bir çözüm haline gelmiştir. Bu malzemeler binanıza canlı ve şık bir görünüm kazandırması yanında yapı malzemesi görevi de görmektedir. Alüminyum kompozit levhalar ahşap desenli,lamine desenli gibi bir çok modelde üretilebilmektedir.

Kompozit Cephe Giydirmenin Avantajları Nelerdir?

Alüminyum kompozit levhalar cnc routerda kolayca kesilebilir ve şekillendirilebilir. Darbelerde karşı dayanıklıdır. Portatif ve hafiftir. İklim şartlarından, güneş ışığından etkilenmez.

Kompozit paneller dış koşullara karşı son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Diğer cephe kaplama malzemelerine oranla daha ekonomik ve daha hızlı uygulanabilmektedir. Malzeme kırılmaya,eğilip bükülmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Kolay temizlenir ve çizilmeye dayanıklıdır. İstenilen renklerde üretilebilmektedir.

Alüminyum kompozit levhalar yangına dayanıklı ve tutuşmaz özelliktedir. İstenilen ölçülerde üretilebilmektedir. Ayrıca taş yünü malzemesiyle yapılan mantolama ile uyumlu olan bu cephe kaplaması sayesinde hem ısı yalıtımı binaya yapılmış olacak ve binaya mimari bir görünüm kazandırılacaktır.

Leave a comment