HEMEN ARA WHATSAPP

Dezenfektan Etiketleri

333 ReklamDezenfektan ÜrünleriDezenfektan Etiketleri
5 Nisan 2020 Posted by 333reklam Dezenfektan Ürünleri

Dezenfektan etiketleri,  dezenfektan kutuları üzerine yapıştırılan bilgi vermek amacıyla hazırlanmış etiketlerdir.

Dezenfektan Etiketleri Nedir?

Dezenfektan etiketleri eczanelere dezenfektan üretme yetkisi verilmesiyle ihtiyaç haline geldi. Eczane Dezenfektan Etiketleri , iş ve dış mekanlarda çalışanların ve çalışma ortamını herhangi bir nedenle ziyaret eden kişilerin güvenlikleri için büyük bir öneme sahip olan dezenfektanlara yapıştırılan etiketlerdir. Dezenfektanlar küçük çocukların da gözetim şartıyla kullanabileceği, herkes tarafından kullanılabilen alkol bazlı antibakteriyel çözeltilerdir.  Hemen her ülkedeki yasal mevzuat zorunluluklarına göre, öncelikle çalışan sağlığını korumak ve ziyaretçi güvenliğini sağlamak üzere, işyerlerinde kullanılan bu dezenfektanların üzerindeki etiketlerde uyarı ve ikaz sözcükleri yanında, dikkat çekici renkler ve logo bulunması da çok önemlidir.

Dezenfektan Etiketleri Ne İşe Yarar?

İş yerlerinde kurumsal olarak farklı ihtiyaçları karşılayan iş yeri levhaları imalatı gerçekleştirilir. Logolu levhalar işçinin önceden önlem almasını sağlayan ve daima dikkatli olmasını mümkün kılan levhalar arasında yer almaktadır.

Dezenfektan Etiketleri İmalatı Nasıl Yapılır?

İş sağlığı ve güvenliği levhasına dayanarak, Korona Dezenfekten Standu kaliteden ödün verilmeden daima birinci sınıf kalitede üretim gerçekleştirilmektedir. Dayanıklı olup CE kalite standartlarında imalatı yürütülmektedir. Farklı ebatlarda üretimi devam eden iş güvenliği ve iş sağlığı levhalarıyla tamamıyla farklı alanlara ilişkin olarak çözümler üretildiğinin mutlaka altını çizmemiz gerekiyor.

Dezenfektan Nedir ?

Cansız ortamdaki bakteri mikroorganizmalarının öldürülmesi veya çoğalmalarının durdurulması işlemi için kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir. Dezenfeksiyon sterilizasyon anlamına gelmez. Sterilizasyon cansız ortamdaki tüm patojenlerin ya da mikroorganizmaların yok edilmesidir. Sağlıklı olduğu halde mikrop taşıyanların çokluğu ve bulaşıcı hastalıkların sıklığı nedeniyle dezenfeksiyonun etkisi kısıtlıdır. Dezenfeksiyon özellikle doğrudan ve büyük bulaşmaları sınırlamak içindir. Dezenfektanlar genel olarak kuvvetli zehirlerdir; bu yüzden ancak belirli koşullarda uygulanır. Dezenfekte edilen ürünler; doğrudan insan tarafından tüketilecek ya da kullanılacaksa dezenfektan artıklarının kontrol edilmesi gerekir.

Dezenfektan Etiketleri Ne İçin Kullanılır?

Dezenfektan etiketleri, dezenfektan kullanımı hakkında bilgi vermek için üretilip dezenfektan kutusuna yapıştırılır.
Aslında grip gibi bilindik hastalıklar da vardır. Yeni korona virüsü bu hastalıklardan biridir ve bunları önlemek için aldığımız önlemler de bu hastalık için geçerlidir. Ellerimizi yıkarken dikkatli olmalıyız. Virüsler manuel olarak kolayca bulaşabilir. Ellerimizi uzun süre sabunlu suyla yıkamalıyız. Sabun ve su yoksa, antiseptik içeren bir alkol kullanabiliriz. Antiseptik ve antibakteriyel içerikli sabunlar önerilmez. Temizlik için normal sabun yeterlidir.

Dezenfektanlar elbette sabun yerine dezenfektan kullanmak istiyorsanız da etkilidir. Piyasada birçok ürün var. Ürünün alkol içerip içermediğini ve ne kadar alkol içerdiğini kontrol etmek yeterlidir. Alkol içeriği 70 ila 90 arasında olanları kullanabilirsiniz. Bu dezenfektanlar mikroplara karşı her yerde çalışır. Bu dezenfektanlarda bile bazen “virüslere karşı etkili” olarak yazılır. Bu şekilde yazıldığında virüsler tamamen ortadan kaldırılır. Ellerinizde, kıyafetlerinizde ve yerde kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce daima kullanım talimatlarını okuyun.

Ancak, hiçbir dezenfektanın sabunun yerini alamayacağını lütfen unutmayın. Bu nedenle, sabun kullanmayı unutmayın.

Dezenfektanların rahatlıkla ve kullanılabilmesi için, hem bilgilendirici niteliği taşıyan hem de dezenfektan püskürtebilen Dezenfektan standı kullanmanızı öneririz.

Dezenfektanla virüslerden kendimizi nasıl koruruz?
Bu mikropun nasıl bulaştığı açık değildir. Hasta tarafından salınan sıvılardan öksürme, hapşırma ve aksırığı yoluyla bulaşır. Bu yüzden kalabalık yerlerden ve topluluklardan uzak durmalısınız. Bu gerekli değilse, alışveriş merkezlerine gitmemeli veya toplu taşıma araçlarını kullanmamalısınız. Ek olarak, hasta değilizse maske takmamız gerekmez. Bununla birlikte, solunum yolu hastalığımız varsa, hapşırma ve hapşırma için tek kullanımlık mendiller kullanmalı ve daha sonra bunları çöp kutusuna atmalıyız. Kişisel eşyalarımızı cep telefonları, bilgisayarlar, anahtarlıklar ve yaygın olarak kullanılan diğer kişisel eşyalar gibi dezenfektanlarla sürekli temizlemeliyiz. Buna ek olarak, kullandığımız diğer öğeleri de temizlemeye özen göstermeliyiz. Kişisel eşyalarımızı sürekli bir dezenfektanla temizlemeliyiz. Bununla birlikte, cep telefonlarını, bilgisayarları, anahtar zincirlerini ve sık kullandığımız diğer kişisel eşyaları da dikkatlice temizlemeliyiz.

Dezenfektan Etiketleri Nerelerde Kullanılır?

Dezenfektan Etiketi tasarımları günümüzde bir çok farklı alanda kullanılmaktadır. Etiketler tüketiciye bilgi vermek amaçlı veya tanıtım amaçlı kullanılabilir. Ürünlerin üzerine yerleştirilen etiketler genel olarak ürün hakkında bilgi veya kullanım talimatları amacı ile yapılmaktadır. Etiket üzerinde logonun belirgin bir şekilde yerleştirmesi ise ürünün bilinirliğini ve alım gücünü arttıran unsurlar arasında girmektedir. Tüketicinin bilmesi istenilen bilgilen yerleştirdiği grafik tasarım ürünlerine etiket denmektedir. Etiketler bir çok farklı materyalden tasarlanmaktadır ve bununla beraber çeşitli baskı tekniği uygulanabilmektedir. Tasarlanan etiketlerin firmaların vermek istediği mesajı tüketiciye birebir doğru yansıtması ise oldukça önemli olan unsurlar arasındadır.

 

 

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Prestij Totem
25 Tem 2020
Atatürk Köşeleri
25 Tem 2020
Metal Etiket Nedir?
15 Tem 2020
Uv Baskı Nedir?
14 Tem 2020
Tabela Nedir?
13 Tem 2020
Şehit Köşeleri
13 Haz 2020
Engelli Erişim Kiosk
13 Haz 2020