HEMEN ARA WHATSAPP

Uyarı İkaz Levhaları
12 Şubat 2020 Posted by 333reklam İş Güvenliği Levhaları

Uyarı İkaz Levhaları

Uyarı İkaz Levhaları özellikle sanayi iş yerlerinde veya makineli sanayi işlerinde sürekli kullanılması gereken araçlardan biridir. Çevrede çalışan kişilerin ve etraftaki insanların bu levhalar ile uyarılması gerekmektedir. Bu etiketler ve levhalar mevcut iş yerinde çalışan kişileri tehlikeye karşı korumaktadır, bununla beraber kişileri yönlendirmektedir.

Uyarı İkaz Levhası İmalatı Nasıl Yapılır?

Uyarı levhaları çıkartma ve basılı olarak yapılabilmektedir. Yapılan etiketler dekota, pirinç, alüminyum üzerine yapılabilmektedir. Bu etiketler kişilerin iş yerlerine veya fabrikalarına göre özel olarak da tasarlanmaktadır. Uyarı levhası yaptırmak isteyen kişiler şirketimize başvuruda bulunarak, istedikleri ölçüde, ende ve boyutta sipariş verebilirler.  Uyarı İkaz Levhaları sanayi dışında da bir çok farklı sektörde kullanılmaktadır, hemen hemen bütün iş yerlerinde önemli ve dikkat edilmesi gereken yerler bulunmaktadır. Özelikle okullar, kolejler, iş yerleri, alışveriş merkezleri, siteler ve benzeri yerler günümüzde uyarı levhalarını kullanmak zorunda olan yerler arasındadır. Bu sebeple uyarı afişleri birçok farklı çeşitte ve birçok farklı sektöre tasarlanmaktadır. Bu tarz levhaların önemini bilen ve kişilerin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik düşünen firmamız sizler için uygun fiyatlı, kaliteli levhalar tasarlamaktadır. Özellikle inşaat yapılan alanlarda muhakkak uyarı etiketlerinin bulunması gerekmektedir.

Kişilerin hayatlarını korumak ve gerekli önlemi almak adına şantiye ve şantiye alanlarına gerekli talimatların bulunduğu levhalar hazırlanmaktadır. Bu tarz Uyarı İkaz Levhaları genel olarak beton pompaları ile ilgili veya güvenli çalışma talimatları ile ilgili olmaktadır. Özelikle elektrik işlerinin bulunduğu yerlere açıklamalı ve uygun levhaların tasarlanması gerekmektedir. İkaz levhaları belirli ve göze çarpan yerlere asılması gerekmektedir, çalışanların ve çevrede bulunan kişilerin dikkatini çekecek şekilde iki farklı noktaya aynı levhadan kullanabilirsiniz. Levha koymak, levhalar üzerinde talimat belirtmek çalışan ve çevrede bulunan kişilerin hayatlarını garanti altına almanın alternatif bir yoludur.

Uyarı İkaz Levhaları Nerelerde Kullanılır?

Uyarı İkaz Levhaları kişilerin çalışma yaşamında herhangi bir sorun yaşaması adına ve günlük iş verimini yüksek tutmak amacı ile konulan levha türleridir. Uyarı levhalarının olmaması kişiyi çalışma hayatında negatif olarak etkilemektedir, belirli dönemlerde ise işle ilgili aklına takılan meseleler yüzünden belirli sorunlar yaşayabilmektedir. Çalışanların psikolojik ve fizyolojik güvenliklerini sağlamak adına iş yerlerinde uyarı levhaları kullanmak son derece önemlidir. Özellikle son dönemde tasarlanan yeni kanunlar ile beraber iş yerlerinde muhakkak uyarı levhaları kullanılması zorunlu hale gelmiştir, bu levhalar işçi güvenliği için son derece önemlidir ve olası bir kazada levhanın bulunmaması iş yerini birebir etkilemektedir. Her sektör ile ilgili özel levhalar bulunmaktadır bir iş yeri açarken kişiler dilerlerse fabrika veya mağaza açsınlar bu levhaları kullanması yasal olarak zorunludur.

Uyarı İkaz Levhalarının Avantajları Nelerdir?

Araştırmalara göre iş yerinde uyarı ikaz Levhaları bulunduran kişiler genel olarak iş yeri içerisinde herhangi bir problem yaşamamaktadırlar. Uyarı levhası tasarımı sırasında iş yerleri, işini bilen etkin bir firma ile çalışması gerekmektedir. Yazılacak olan ve iletilecek ana konunun levha üzerinde net ve anlaşılır bir dil ile ifade etmesi işçilerin anlayabilmesi adına son derece önemli bir konudur. Firmalar hazır bir ikaz levhası almak yerine, yetkili firmamız ile anlaşarak kendilerine en uygun levha tasarımını yaptırabilirler. İkaz levhaları üreten firmanın işinde iyi ve bilgili olması gerekmektedir, üretilen levhaların amacına uygun dizayn edilmesi ve konu hakkında tasarlayan kişilerin yeterince bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Eksik veya yanlış dizayn edilen levhalar işçileri ve çevresinde ki bireyleri tehlike altına sokabilmektedir. Uyarı levhalarının en önemli özelliği ise kişilerin en çok vakit geçirdiği iş yerlerinde, herhangi bir sorun olmadan çalışmalarını sürdürebilmesidir. İş yeri içerisinde bulunmayan ikazlar işçinin ve çevrede ki bireylerin hayatını tehlikeye sokabilmektedir. İkaz etiketleri günümüzde bir çok farklı sektör ve konu için üretilebilmektedir.

Yapılacak olan levhalar kişilerin isteklerine göre klasik levha şeklinde üretilebilir veya firmanın tarzına göre sıfırdan dizayn edilebilmektedir. Hazırlanan uyarı levhalarında en önemli detay ise yazılacak olan yazıların net ve anlaşılır bir şekilde görünmesidir. Uyarı İkaz Levhaları tabelaları karışık veya basit bir şekilde hazırlanması durumunda kurumun istemediği olumsuz sonuçlar ile karşılaşmasına sebep olabilmektedir. Bu tür aksi olaylara karşılaşılmaması adına yapılacak olan levhanın boyutu, rengi ve desen gibi ince detaylarının iyi seçilmiş ve dizayn edilmiş olması gerekmektedir. Özelikle levhaların iş yerlerinin göz alıcı bölgelerine yerleştirilmesi veya inşaat alanlarında belirli noktalara konulması gerekmektedir. Özelikle şantiye alanlarında hem halkın hemde çalışanın rahatlıkla bu levhaları görebilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Tüm bu detayların yapılmasıyla beraber kişilere güvenli bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz.

Mıknatıslı Uyarı Etiketleri İmalatı

Mıknatıslı Uyarı İkaz Levhaları özellikle normal tasarlanan levhalara göre oldukça dayanıklı ve herhangi bir darbeye karşı kalıcı bir iş güvenliği levhası türüdür. Bu levhalar zor yıpranmaktadır ve uzun vadede kullanılabilmektedir. En zor şartlar altında bile bu levhayı kullanabilirsiniz. Ve uyarı noktasında herhangi bir hasar görme durumunda levha sapasağlam kalabilmektedir. Bu uyarı etiketleri özellikle konulduğu bölgede sabit kalabildiği için herhangi bir tehlikeli durum anında kişilere yol gösterici olarak da kullanılabilmektedir. Firmamız bu levhaları iş yerlerinin ihtiyaçlarına göre özel olarak dizayn etmektedir. Yapılacak olan mıknatıslı etiketlerin yol gösterici olması ve amaca uygun kullanılması gerekmektedir.

Dizayn aşamasında yapılan levhaların sadece ve yalın bir dille hazırlanması gerekmektedir. Kişilere bilgilendirici şeyler göstermesi de oldukça önemli olan unsurlardan biridir. Özellikle okuma yazma bilmeyen kişilerin de levhaya bakarak ne yapması gerektiğini anlaması gerekmektedir. Bu yüzden levha üzerinde temel ve anlaşılır işaretlerin kullanılması gerekmektedir. Mıknatıslı uyarı etkileri için yapılacak olan dizaynda, firmanın iyi ve kaliteli malzeme seçmesi oldukça önemlidir. Basit bir şekilde tasarlanacak olan bu levhalar bir o kadar da kaliteli malzemelerden üretilmiş olması alınacak olan ürünün uzun vadeli ve sürekli kullanımını sağlayacaktır.

333 Reklam olarak, alüminyum sac, dekota veya pvc levha üzerine uv baskı kalitesinde arkası yapışkanlı veya yapışkansız olarak iş güvenliği levhaları imalatı yapmaktayız. İş  sağlığı ve güvenliği  mevzuatlarına göre hazırlanan, hem iç hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen iş güvenliği levhaları solmaz, kolaylıkla yıpranmaz ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır.