HEMEN ARA WHATSAPP

Koruyucu Yüz Siperlik Vizör
333 ReklamGenelKoruyucu Yüz Siperlik Vizör
15 Ocak 2020 Posted by 333reklam Genel

Koruyucu Yüz Siperlik Vizör

Koruyucu Yüz Siperlik Vizör, laboratuvar çalışması sırasında yüzü covid-19 virüsünden korumak için kullanılan koruyucu bir malzemedir. İş yerinde çalışanların güvenliğini sağlamak için koruyucu malzemeler kullanılır. Koruyucu malzeme kullanımının amacı, çalışanı biyolojik risklerden korumaktır.  Yüz vizörleri, yüz koruma bariyerleri yüzü biyolojik tehditlerden korur ve bulaşmayı önler.

Koruyucu Yüz Siperlik Vizör Ne İçin Kullanılır?

Yüz siperliği, kullanım amaçlarına bağlı olarak şeffaf sert veya yumuşak pleksi malzemeden üretilmektedir. Kullanımı rahat ve kolaydır, kullanım esnasında sizi yormaz. Bu, sayede gözlük çıkarmaya gerek kalmaz. Tehlikeli sıvı kimyasalların kullanımı için üretilen profesyonel modelleri de mevcuttur.

Koruyucu yüz siperlik vizör  virüs parçacıklarının yüze sıçramasını yada yüze direk öksürük yoluyla virüs bulaşmalarını engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Normalde üretimi kolay ve fiyatı çok pahalı olmayan bu maskeler art niyetli firmalar yüzünden fiyatları oldukça yükselmiş ve stokları da düşmeye başlamış durumdadır.  Özellikle sağlık personellerinin bu ekipmanlara erişiminde zorluk çekmemeleri gerekmektedir. Ayrıca yüz koruyucu siperlikler dezenfektanlarla iyice dezenfekte edilmelidir.

Koruyucu Yüz Siperlik Vizörler Nerelerde Kullanılır?

Yüz siperliği fiyatları, özelliklerine bağlı olarak değişir, ancak biyolojik tehlikelere, özellikle programımız olan korona virüsüne karşı koruma sağladıkları için kullanılmalıdırlar.

Profesyonel ve kaska benzer olan yüz Siperliği baş, yüz bölgesinde bulunan göz,burun gibi önemli organların biyolojik ve kimyasal maddeler karşısında korunmasını sağlarken; konumuz olan covid-19 siperlik diye de bilinen koruyucu yüz siperlik covid-19 korona virüsüne karşı yüzü,ağzı ve burnu korumak için kullanılmaktadır. Covid-19 siperlik dikkatli kullanıldığında ve iyice dezenfekte edildiğinde sizi koruyacaktır. Maskeden daha rahat kullanımı vardır ve maskede olduğu gibi nefes almakta zorluk yaşatmaz.   Aşağı ve yukarı hareket kabiliyeti sayesinde farklı renklerde, kolay takılabilme özelliği ile hastane,marketler v.b. çok yerde geniş kullanım alanına sahiptir.

Korona küresel salgını sonrası kanuna uygun olmayan ölçülerde ve kalitesiz ve sağlıksız yüz siperlikleri de üretilmeye başlanmıştır. Bu tür malzemeleri alırken dikkatli olunmalı ve güvenilen yerlerden siperlik alınmalıdır.  Aksi takdirde sağlığı tehdit edecektir. Kalitesiz malzeme ile yapılan siperlikler ise kısa zamanda aşınmakta ve kullanılamaz duruma gelmektelerdir. Profesyonel firmalardan kanuna uygun, nizami ölçü ve şekillerde, uzun yıllar dayanıklı ve sağlığa zararsız malzeme ile yapılmış siperlikler seçilmelidir. Önemli olan iş yerinde çalışanların ve müşterilere virüsün bulaşmasını önlemek, bununla birlikte sosyal izolasyonla virüsün bulaşma yollarını imha ederek bulaşma olasılığını azaltmaktır.

333 Reklam, hem el hijyenini sağlamak hem de firma reklamınızı yapmaya yönelik dezenfektan standı imalatı da yapmaktadır. İyi ve dikkat çekici olarak tasarlanmış dezenfektan standı hijyen özelliğinin yanı sıra müşteri de çekebilecektir.