HEMEN ARA WHATSAPP

Pleksi Lazer Kesim Ankara
333 ReklamKesimPleksi Lazer Kesim Ankara
10 Ocak 2020 Posted by 333reklam Kesim Lazer Kesim

Pleksi Lazer Kesim Ankara

Pleksi lazer kesim ankara bölgesi ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak son teknoloji pleksi lazer kesim makinemiz ve deneyimli kadromuz ile yanınızdayız.

Pleksi Lazer Kesim Ankara Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Pleksi Lazer Kesim Ankara konusuna geçmeden önce pleksi malzemesini tanıyalım. Pleksi dieğr adıyla pleksiglas akrilik levha, polimetilmetakrilat esaslı termo plastik bir materyaldir. Döküm tekniği ile 2 mm den 40 mm kalınlığa kadar, çeşitli tercihlerde renksiz, şeffaf renkli ve opak olarak üretilebilir. Basınçla ve vakumla şekil alabilir. Soğuduktan sonra şeklini korur. Pleksi malzemenin maksimum dayanma ısısı 80°C dir. Pleksi yanıcı özellikte bir termoplastiktir. Kendi kendine yanma sıcaklığı 400°C dir.  250°C de tutuşma özelliğine sahiptir. Yüzeyi bakır sertliğindedir, fırça ve zımpara ile çizilebilmektedir. Pleksi levha şeffaf ve renkli bütün formlarında parlak bir görünüme sahiptir. Coğrafi şartlarda dayanıklılığı diğer plastiklerden çok daha yüksektir. Bu yüzden özellikle dış mekan ışıklı veya ışıksız tabela imalatında yaygın olarak kullanılır

Pleksi Lazer Kesimin Avantajları Nelerdir?

Reklam endüstrisinde en sık kullanılan tekniklerden biri de pleksi lazer kesim teknolojisidir. Pleksi, polimetilmetakrilat  adında petrokimyasal bir üründen üründen elde edilir. Pleksiler saydam üretildikleri gibi, yarı saydam ve ışığı geçirmeyen türleri de vardır. Kalınlıkları 1 mm’den 5 mm’e kadar değişebilir. Pleksilerin ısı dirençleri düşüktür ve yanıcı özelliği taşırlar. Pleksi malzemesi, lazer kesim teknikleri ile kesilerek şekil alabilir. Farklı renklere sahip pleksiyi kesmek için en uygun teknik lazerdir diyebiliriz. Lazer kesim yöntemleri fason, ahşap ve CNC kesimdir. Lazerin daha çok tercih edilmesinin sebebi daha hızlı ve daha hassas formlarda pleksinin şekillendirilebilmesidir. Lazer kesim ile her malzeme üzerine kazıma veya çizim yapmak mümkündür.

Pleksi Lazer Kesim Nerelerde Kullanılır?

Pleksi lazer kesimle üretilecek ürünler için firmalardan gelen çeşitli talepler doğrultusunda detaylı logoların çizimleri yapılarak, tabelalarda uygulanması mümkün hale gelir. Lazer kesim teknolojisi ile göze hoş gelen oldukça şık ürünler elde edilebilir. Hızlı olması ve yüksek kalitede kesim yapması nedeniyle tercih edilirler. İşin özelliğine göre pleksi lazer kesim ücretlerimiz değişebilmektedir. Lazer kesiminde işin büyük kısmı makine tarafından yapıldığı için insan kaynaklı hatalar nerdeyse sıfıra indirgenmiş olur. Isıtılarak kolayca şekil alan pleksi malzeme, kolayca da kıvrılıp katlanabilir. İşlem sonrası pleksiye, özel kimyasal cilalar ile parlaklık verilebilir. Pleksiglass levhalar saf alkol ile temizlenebiliyorken, yapıştırılmaları için kloroform kullanılmaktadır.

Firmaların pleksi lazer kesim tekniğini kullanmalarındaki temel amaç, yönlendirme levha, kapı isimliği,   gibi hassas imalatla üretilmesi gereken ürünlerdir.

Pleksi Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

Pleksi lazer kesim süresi malzemenin mikron kalınlığına bağlı olarak  değişebilmektedir. Pleksi lazer kesimi makinesi çalışma mantığını basitleştirirsek; yanmaz kesim tablası üzerine pleksi malzeme konulur, ve milimetrik olarak kesim yapabilen  lazer kafa, bilgisayarda oluşturulan kesim projesine göre step step kesim işlemini gerçekleştirir. Bu sırada kesilen pleksi malzeme, özel fanla soğutularak tutuşması engellenir. Daha sonra sisteme bağlı kompresör yardımıyla lazerle kesim sonucu oluşan kötü koku borular yardımıyla bacadan dışarı atılır.

Pleksi Lazer Kesimin Avantajları Nelerdir?

Yarı saydam ve saydam olarak üretilebilmekte olan pleksi, oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Pleksi yönlendirme ürünlerinde pleksinin böylesine fazla tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biri ise kullanılan malzemenin çok kolay bir şekilde işlenebilmesi,delinmesi ve kesilebilmesidir. Plastik cam olarak da adlandırılmış olan bu materyalin renkli ve renksiz çeşidi bulunmaktadır. Böylelikle yönlendirme tabelasında kullanılacak olan pleksinin seçimi ve boyutu ile alakalı herhangi bir sorun kendini göstermeyecektir. Düz bir levha şeklinde rahatlıkla bulunabilen pleksi, firmaların istemiş oldukları her şekle rahatlıkla girebilir. Böylelikle klasik tarzdaki yönlendirme tabelalarının yanı sıra kendi isteklerine bağlı olarak tasarlanacak yönlendirme tabelalarını da rahatlıkla hazırlatarak kullanabilirler.