HEMEN ARA WHATSAPP

Pleksi Yönlendirme
5 Nisan 2019 Posted by 333reklam Mimari Yönlendirme

Pleksi Yönlendirme

Pleksi Yönlendirme Tabelası imalatı için 333 Reklam olarak tecrübeli kadromuz ve modern ekipmanlarımızla hizmetinizdeyiz. Pleksi, akrilik levhadan üretilen şeffaf, sert ve dayanıklı bir malzemedir. Camdan dayanıklı olup ışık geçirgenliği yüksektir. Işıklı veya ışıksız tabela imalatında, yönlendirme levhalarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Pleksi Yönlendirme Tabela İmalatı Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Pleksi Yönlendirme Tabelaların ilk üretilmeye başladıkları dönemlerde onlar için kullanılan materyaller son derece belirgindi. Bundan dolayı da yapılan tabelaların büyük bir kısmı birbirine benziyordu. Firmalar da var olan durumlardan ötürü farklı kişiler ile çalışmalarına rağmen çoğu zaman ortaya çıkan sonuçlar tamamen onların isteklerini yerine getirmiyordu. Tabelalar konusunda var olan isteklerin artış göstermesi sonrasında ise gerek tabelalarda kullanılan materyaller gerekse tabela çeşitleri konusunda değişimler kendini göstermeye başladı. Yeni ve farklı tabela çeşitlerinin ortaya çıkması ile beraber de artık firmalar kendi isteklerine en uygun olacağına inandıkları tarzdaki tabela modellerini inceleyerek aralarından seçimlerini yapıyorlar. Pleksi yönlendirme tabelaları da üretilmeye başladıkları ilk dönemden itibaren pek çok firma tarafından tercih edilmeye başladı.333 Ankara reklam ajansı olarak, çok dekoratif ve çok kullanışlı özel imalat Pleksi yönlendirme levhaları  üretilebilmekteyiz. Pleksi Tabela seçimini doğru şekilde yapmak günümüzde artık hiç olmadığı kadar büyük bir öneme sahip

Pleksi Yönlendirme Tabelası Nerelerde Kullanılır?

Yönlendirme tabelaları ilk kullanılmaya başlandığı zamanlarda yalnızca belli başlı işletmelerde tercih ediliyordu. Bunun nedeni ise pleksi yönlendirme tabelalarının üretildiği firmaların sayısının o dönemlerde az olmasıydı. İlerleyen zaman ile beraber ise yönlendirme tabelası kullanmakta olan isimlerin sayısında artış kendini göstermeye başladı. Kamu binaları başta olmak üzere iş merkezleri, bankalar, oteller ve fabrikalar gibi pek çok farklı yerde firmalar yönlendirme tabelalarını kullanmayı tercih ediyorlar. Pek çok kişi yönlendirme tabelalarının yalnızca iç mekanlarda kullanılabileceklerini düşünebiliyorlar. Gerçekte ise pleksi yönlendirme tabelaları gerek iç gerekse dış mekanlarda herhangi bir sorun olmadan tercih edilebilmektedir. Üstelik bu tarzdaki tabelaların kullanım alanları da her geçen gün artış göstermektedir.

Firmaların pleksi tabelaları kullanmalarındaki temel amaç iş yerlerinde yer alan departmanlara düzenli ve sorunsuz bir şekilde ulaşılabilmenin hedeflenmesidir. İnsan trafiğinin genel olarak ciddi şekilde yoğun olduğu plaza, ofis, hastane ve iş merkezi gibi yerlerde buralara gelecek olan kişilerin istedikleri bölgeyi rahat ve sorunsuz şekilde bulabilmeleri adına yönlendirme tabelaları kullanılmaktadır. Pleksi yönlendirme tabelalarına bakıldığı zaman da görülebileceği üzere boyutları kullanılacakları alan bağlı olarak değişim göstermektedir. Örneğin hastanelerin girişlerinde iç kısımlarında yer alan ana yönlendirme tabelası herkesin rahatlıkla görebileceği şekilde oldukça büyüktür. Daha sonrasında katlarda doktor ve bölüm isimlerinin yazılmış olduğu yönlendirme tabelaları ise çok daha küçük boyutlarda hazırlanır.

Pleksi Yönlendirme Tabelası Nasıl Yapılır?

Yarı saydam ve saydam olarak üretilebilmekte olan pleksi, oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Pleksi tabelalarının böylesine fazla tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biri ise kullanılan malzemenin çok kolay bir şekilde işlenebilmesi, kesilebilmesi ve delinebilmesidir. Plastik cam olarak da adlandırılmış olan bu materyalin gerek renkli gerekse renksiz çeşidi bulunmaktadır. Böylelikle yönlendirme tabelasında kullanılacak olan pleksinin seçimi ve boyutu ile alakalı herhangi bir sorun kendini göstermeyecektir. Düz bir levha şeklinde rahatlıkla bulunabilen pleksi, firmaların istemiş oldukları her şekle rahatlıkla girebilir. Böylelikle klasik tarzdaki yönlendirme tabelalarının yanı sıra kendi isteklerine bağlı olarak tasarlanacak yönlendirme tabelalarını da rahatlıkla hazırlatarak kullanabilirler.

Firmaların pleksi  konusunda dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerin başında, bu konuda deneyimli olan kişiler ile iletişime geçilmesi gerektiğidir. Aksi halde ortaya çıkabilecek olan sonuçlar ne yazık ki tahmin edilenden çok daha kötü olabilecektir.  İsimlik, Yönlendirme, Bina İçi Yönlendirme, Acil Çıkış, İç Mekan Yönlendirme Levhaları gibi birçok çeşitleri mevcut olan pleksi yönlendirme levhaları Hastaneler, üniversiteler, kamu binaları, okullar, bankalar, iş merkezleri, oteller ve fabrikalar yoğun olmak üzere tüm firmalar tarafından kullanılmaktadır.