HEMEN ARA WHATSAPP

Lazer Kesim

333 ReklamKesimLazer Kesim
10 Haziran 2020 Posted by 333reklam Kesim Lazer Kesim , No Comments

Lazer kesim tekniğinde malzeme üzerine yüksek dalgada lazer ışını gönderilerek malzemenin erimesi,buharlaşması sonucu kesim gerçekleştirilir. Lazer kesim cihazı ile ahşap, deri, kumaş, pleksi, karton,kağıt ve köpük (sünger) malzemelerde kazıma ve kesim işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

Bizim burada bahsedeceğimiz karbondioksit (Co2) lazerdir. Co2 lazerle sadece yukarıda belirttiğimiz malzemelerin kesimi ve kazınması gerçekleştirilebilmektedir. Karbondioksit lazerler, yüksek güçlü yoğunlukta ve sürekli dalga verebilen lazerlerdir. Oldukça kaliteli bir kesim gerçekleştirir.  CO2 lazerin dalga boyu 9.4 ve 10.6 mikron genişlikte kızılötesi ışık üretimiyle başlamaktadır. Rezenatör dediğimiz tüpün içinde CO2 gazına elektrik verilmesiyle yüksek yoğunluklu lazer ışını oluşur. Rezonatöre belirli dalga boyunda elektrik verilmesi için güç kaynağı kullanılır.  Rezenatör içinde belirli oranda karıştırılmış helyum,azot ve co2 gazı bulunmaktadır.  Malzemenin cinsine, kalınlığına göre ışın çapı değişir. Üretilen ışın, bilgisayardaki program ile ayarlanabilen aynalar yardımıyla makinenin kesme kafasına kadar yansıtılarak ulaştırılır. Kesme kafasına getirilen ışığın kesime başlaması için tek bir noktada odaklanması gerekmektedir. Kesme kafasına gelen ışın demeti malzemenin tek noktası üzerinde odaklanır. Bu aşamada gelen ışın malzemeyi eritmekte veya tamamen buharlaştırmaktadır. Kesilen malzemeye bağlı olarak kesim esnasında rahatsız edici bir koku oluşur. Bu kokunun lazer makinesine bağlı kompresör ile tahliye edilmesi gerekmektedir. Kompresörden çıkan ilk hava depoya, ordan regülatöre ve sonrasında filtreye girmektedir. Sonraki aşamada bu hava kurutucuya gelmektedir. Kurutucu girişinde filtrelenen hava, gerekli nemi alındıktan sonra çıkışta tekrar filtre edilmektedir. Filtreleme işleminin sağlıklı olması için baca ve kompresör sisteminin bağlantılarının iyi yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde makinanın ömrü kısalacaktır.

Lazer Kesimin Avantajları Nelerdir?

Lazer kesim, bilgisayar destekli yapıldığı için, el işçiliği ile yapılan kesim işleminden daha hızlıdır. Ve hata olasılığı en aza indirgenmiştir. Lazer kesimin en önemli avantajı kesim sırasında cnc router kesim işleminde olduğu gibi  talaş bırakmaması, kesilen malzemenin kesim bittikten sonra kullanıma hazır olmasıdır.

  • Parça imalatı için kalıp masrafı yoktur .
  • Her türden yazı, amblem ya da resim malzeme üzerinde rahatlıkla kesilebilmektedir.
  • Oldukça hızlı kesim olduğu için zamandan da tasarruf yapmanızı sağlamaktadır.
  • Kesilecek olan parçaların imalatını hızlandırmaktadır.
  • Ekonomik bakımında da üreticiye büyük kolaylıklar sağlar.
  • Malzeme kesiminde fire riski olmadığı için üretim daha da sağlıklı olmaktadır.
  • Yüksek işlem hızı ile çalıştığı için üretim maliyetini düşürmektedir.

Kurum ya da markaların daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak için çıktıkları yolculuktur reklam. Bir etkileme sanatıdır. Bu etkileme sanatında başarıya ulaşmak için izlenmesi gereken adımlar bulunmaktadır. İzlenen her adım birbirinin tamamlayıcısıdır. Bundan dolayı reklam işlemlerinizi gerçekleştiren yerlerden tutarlık beklemek gerekmektedir. Ankara reklam, tüm reklam sürecinde firmanın hedefleri doğrultusunda Pazar araştırması, kimlik tasarımı, hikaye oluşturma, hedef kitle belirleme, mesaj oluşturma, hedef kitleye nasıl seslenileceği ve sonuçları gibi detaylarda titizlikle çalışmaktadır. Asıl amacı tutarlı ve düzenli çalışma olan Ankara reklam beraberinde yaratıcılığı da etkileyerek reklam dünyasına yeni bir soluk getirmektedir.

 

Leave a comment

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Prestij Totem
25 Tem 2020
Atatürk Köşeleri
25 Tem 2020
Metal Etiket Nedir?
15 Tem 2020
Uv Baskı Nedir?
14 Tem 2020
Tabela Nedir?
13 Tem 2020
Şehit Köşeleri
13 Haz 2020
Engelli Erişim Kiosk
13 Haz 2020