HEMEN ARA WHATSAPP

Araç Giydirme Nasıl Sökülür?

333 ReklamAraç GiydirmeAraç Giydirme Nasıl Sökülür?

Araç giydirme; araçların üzerine uygulanan reklam uygulamasıdır. Araç giydirme aynı zamanda araç kaplama, araç üzeri reklam verme, araba giydirme olarak da adlandırılmaktadır. Bu işlem cast folyo adı verilen yapışkanlı PVC ile yapılmaktadır. Bu yapışkanlı cast folyo PVC’nin kalınlığı 0.05 mm’dir. Cast folyonun çok ince olmasının nedeni; araç giydirme işlemi yapıldığı sırada, aracın kanal deliklerine folyonun rahatça esnetilmesi sağlanarak pozisyonlandırılmasını sağlamaktır. Bu işlem firmamızın profesyonel ekibi tarafından yapılmaktadır.

Araç giydirme işlemi; işlemin yapılacağı arabanın boyutları, ölçüleri alındıktan sonra yapılır. Bu işte profesyonel grafikerlerimiz firmanın istediği reklam uygulamasını yaparlar. En önemli aşamalardan biri grafik tasarım olup, yanlış yapılan tasarım yanlış baskıya sebep olmaktadır. Yanlış yapılan baskı; aracın üstünde çok kötü görüntü oluşturur ve bu kötü görüntü kendini belli eder. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken diğer bir husus işlem yapılacak aracın; kapı kolları, kapı araları, çıtalar, farlar, fitiller, anahtar deliği, cam kenarları ve arka silecek dipleri gibi kesme işlemi gerektiren yerlere herhangi bir yazının, logonun veya resmin gelmemesine dikkat etmektir. Araç giydirme için gerekli ölçü alındıktan sonra iş dijital baskı makinesine gönderilmektedir.

Araç Giydirmenin Reklam Etkisi

Her firma gazete, dergi, tabela, televizyon, radyo, billboard gibi çeşitli yerlerde reklam yapabilmektedir. En çok görsel ve yazılı basın reklamları ekonomik açıdan firmaları zorlamaktadır. Durum böyle olunca da araç giydirme çok ekonomik ve da faydalı olmaktadır. Firma aracı her zaman trafikte olduğundan dolayı seyyar bir reklam olması çok avantajlıdır. Bu nedenden dolayı çok önemlidir. Araç sürekli trafikte olduğundan dolayı daha fazla kitlelere ulaşılmaktadır. Araç giydirmeye ayrılan bütçe diğer görsel ve yazılı basın reklamları için ayrılmış olan bütçenin çok altındadır.

Araç Giydirme Sonrası Söküm İşlemi

Araç giydirme işlemi süresini doldurduktan sonra sökülme işlemi yapılabilmektedir. Söküm işlemi öyle basit bir işlem değildir. Söküm işi basit, kendi başına yapılacak bir işlem gibi görünse de aslında tecrübe ve ustalık isteyen bir iştir. Giydirme işlemini başka bir yerde yaptırmış olsanız bile, söküm işlemini konusunda tecrübeli ustalarımız ile yapabilmekteyiz. Örneğin 5 yıl süresince uzun süreli kullanılmış olan araç giydirme malzemesinin sökülmesi üstün tecrübe istemektedir.

Genelde fön ile ısıtılarak folyonun sökülmesi kolaylaştırılmaktadır. Ayrıca folyo sökücü denilen kimyasal madde de araç sökümünde kullanmaktadır. Bu madde de söküm işini bir hayli kolaylaştırmaktadır. Bu madde sökülmek istenen folyo üzerine dökülüp, iyice yayılır ve sonra 10 dakika beklenir. 10 dakika sonra folyo yumuşayınca sökülür.

Araç Giydirme Örneklerimiz için tıklayınız.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.