HEMEN ARA WHATSAPP

Hissedilebilir Yüzey

Hissedilebilir yüzey, görme engellilerin kaldırım,iç mekan yollarda güvenli,rahat yürümeleri için tasarlanan hissedilebilir zemin ürünüdür. Belli bir istikamet üzerinde kurulması ve uyarıcı bir platformla beraber kullanılması engellilerin güvenli bir şekilde yol almalarını sağlamaktadır. İç mekan takip zeminleri kaldırımlar veya herhangi bir firmadaki engelli çalışanlar için bina içine kurulabilmektedir. Takip platformları, engellilerin yönlerini doğru bulmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Hissedilebilir yüzey ürünlerimiz sayesinde, engelliler için daha yaşanılabilir iç veya dış mekan yürüyüş alanı elde edebilmek mümkündür. Hissedilebilir yüzey, bir kere kurulduktan sonra bakıma çoğunlukla ihtiyaç duymamaktadır. Üretiminde kaliteli plastik veya metal malzeme kullanılmaktadır.

Hissedilebilir yüzeyler (görme engelli yürüme yolu); görme engelliler için özel olarak üretilmiş, iç ve dış mekanlara uygulanan bir yürüme platformudur. Bu zemin platformlarıyla yapılan klavuz yollar, görme engelli vatandaşlar için üstün yürüme kabiliyeti sağlarlar. Hissedilebilir yüzeyler, dış mekanda, kaldırım,yaya geçidi kenarlarında, park ve yürüyüş yollarında kullanılmaktadır. İç mekan hissedilebilir yüzeyler; metro-tren istasyonları,vakıflar,engelliler için özel okullar ve kolejler, resmi ve özel hastaneler, belediyeler,valilikler,kaymakamlıklar ve bakanlık binalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Hissedilebilir Yüzey İmalatı Nasıl Yapılır?

Hissedilebilir yüzeyler, plastik ya da çelik materyalden yapılabilmektedir. Yere yapıştırılabilir ya da zemine vidalanabilir. Su almayan güçlü yapıştıcılarla zemin montajı yapılarak, uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Trafiğin çok olduğu durumlar için vida ile montaj tercih edilmektedir.

Reklam hizmetleri devamlı gelişerek varlığını her geçen gün daha da sağlamlaştırmaya devam etmektedir. Bu gelişimin yanında geleneksel reklam hizmetleri aynı avantajını koruyarak hız kesmeden tercih edilmeye de devam etmektedir. Bu geniş hizmet ağında Ankara reklam işletmeniz için en uygun reklam hizmetlerini sizin için belirleyerek uygulamaktadır. Bölgesel ya da küresel çalışan işletmeler için ihtiyaca yönelik sunduğu hizmet çeşitleriyle daha geniş kitlelere seslenmektedir.

Hissedilebilir zemin montajında kılavuz çizgisi hareket yönünde paralel olarak döşenmelidir. Bu sayede engelli vatandaşımız gidilecek yere güvenli bir şekilde varabilecektir. Hissedilebilir yüzey ürünümüzde engelliyi uyarıcı yüzey kesik prizma şeklinde kabartılmış bir yüzeydir ve bu durum engelli vatandaşın yüksek yerlerde merdiven, kapı gibi alanlarda  uyarılmalarını sağlamaktadır. Hissedilebilir yüzey, engelli erişim kiosk gibi özel cihazlar tarafından fark edilebilen bir üründür.

 

Leave a comment

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Prestij Totem
25 Tem 2020
Atatürk Köşeleri
25 Tem 2020
Metal Etiket Nedir?
15 Tem 2020
Uv Baskı Nedir?
14 Tem 2020
Tabela Nedir?
13 Tem 2020
Şehit Köşeleri
13 Haz 2020
Engelli Erişim Kiosk
13 Haz 2020