Polikarbon Tabela Arşivleri - Ankara Tabela, Baskı, 333 Reklam Ankara Tabelacı

Polikarbon Tabela

Polikarbon tabelalar, polikarbonat adı verilen özel termoplastikten üretilen, firmaların en çok tercih ettiği modern görünümlü şık tabela türlerindendir.

Tabela çeşitliğinin artmasıyla çoğu firma, bilindik tarzdaki reklam tabelalarını kullanmak yerine kendi istedikleri gibi tasarım yapacak tabelacı firmalar aramaya başlamışlardır. İstedikleri tabela modelini tabelacı firmaya bildirerek en iyi tabelaya sahip oluyorlar. Fakat bazı firmalar tabelacı firma seçimi konusunda yeterli bilgiye sahip olmadıklarında ucuz buldukları ilk tabelacı firma ile çalışmaya başlamaktadırlar. Fakat sonuçlar maalesef beklendiği gibi olmayabiliyor. İmalatı yapılan tabela uzun ömürlü olmayabiliyor, kötü veya kalitesiz bir tasarımla yapılmış olabiliyordu. Bu da firmanın imajını zedeliyor ve daha da olumsuz sonuçlara yol açabiliyor. Bu yüzden tabelacı firmanızı iyi seçmeniz gerçekten çok önemli bir husustur.

Polikarbon termoplastik grubuna giren bir pvc malzemedir.Ana pvc malzemesine çeşitli malzemeler eklenmesiyle elde edilen bir plastik alaşımı da denilebilir. En önemli özelliği yanmaması ve alev almamasıdır. Alev geciktirici boyalar ile dayanıklılığı yükseltilebilmektedir.

Polikarbonat plastiği şeffaf veya mat olarak üretilebilmektedir. Dayanıklılığı yüksek olup ısı dayanımı iyidir. Halk arasında mühendis plastiği olarak da isim bulmaktadır. Bu yüzden özellikle savunma sektöründe kurşun geçirmez cam üretimi, optik sektörde gözlük camı üretimi gibi geniş kullanım yerlerine sahiptir. Polikarbon bir defaya mahsus ısıtılıp şekillendirilebilen sert bir polikarbon plastik malzemedir. Işık gerçirgenliği cam kadar çok iyidir. Işıklı tabela imalatında pleksiden sonra vazgeçilmez bir kullanım yeri bulmuşlardır.

Polikarbon tabelalar cafe,pastaneler ve fast food restoranlarında,berber, ile kozmetik mağazalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Polikarbon Tabela İmalatı Nasıl Yapılır?

Tabela kurulacak cephenin ölçüsü alındıktan sonra tabelanın dijital ortamda tasarımı yapılır.Polikarbon levha cnc router ile uygun ölçülerde kesilerek üzerine dijital baskı uygulaması yapılır veya baskılı folyo kesilip yapıştırılabilir. Sonraki aşama da tabelanın ışıklı olması isteniyorsa ışıklandırma tertibatı yerleştirilerek, tabelanın arkası dekota veya kendi malzemesi ile kapatılır.

25 Mart 2019
Polikarbon,tabela

Polikarbon Tabela

Polikarbon tabela, polikarbonat plastikten üretilen şeffaf veya mat, dayanıklığı ve ısı dayanımı çok  iyi olan termoplastik cam tabelalardır. Mühendislik plastiği olarak bilinen bu malzemeler esnektir, şeffaf […]