HEMEN ARA WHATSAPP

Işıksız Tabela

Işıksız Tabela Hakkında

Tabela sistemleri, bilgilendirme çalışmalarının eksiksiz olarak yapılabilmesi adına son derece önemlidir. Çünkü var olan tabela modelleri ile beraber artık insanların firma ya da kişiler ile alakalı bilgilendirme ve yönlendirme çalışmaları eksiksiz bir şekilde rahatlıkla yapılabiliyor. İlk üretimine başlandığı dönemlerde tabelalar belli başlı şekillerde hazırlanıyordu. Böyle olunca da firmaların çok büyük bir kısmı yalnızca bilindik tarzdaki tabela modelleri içinden seçimlerini yapıyorlardı. Lakin daha sonrasında tabela modelleri ile alakalı ciddi anlamda değişimler kendini göstermeye başladı. Böylelikle başta ışıksız tabela çeşitleri olmak üzere pek çok farklı tarzdaki tabela çeşitleri içerisinden isteyen herkes rahatlıkla seçimlerini yapabiliyorlar.

Işıksız Tabela Modelleri

Firmaların büyük bir kısmı isminden de rahatlıkla anlaşılabileceği üzere herhangi bir aydınlatma sistemi olmayan ışıksız tabela modellerini inceleyerek bunların arasından seçimlerini yapıyorlar. Işıksız tabelalar akla gelen gelmeyen her firma tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu tarz tabelaların bir diğer özellikleri de firmalarda var olan diğer tabela çeşitleri ile de oldukça uyumlu bir şekilde kullanılabilmeleridir. Böylece firmalar akıllarında herhangi bir soru işareti olmadan diledikleri gibi ışıksız tabelaları kullanma olanağına erişmiş oluyorlar. Işıksız tabelalar istenilen her boyutta rahatlıkla kullanılabiliyorlar. Böylece hem iç hem de dış mekanda kullanılabilen bu tabelalar ile firmalar tanıtım ve yönlendirme çalışmalarını oldukça rahat bir şekilde yapma olanağına erişmiş oluyorlar. İstenilen boyutlarda hazırlanmakta olan bu tabelalar sayesinde artık yönlendirme ve tanıtım çalışmaları tam anlamıyla istenildiği gibi rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor.

Işıksız Tabela Çeşitleri

İçlerinde herhangi bir aydınlatma sistemi olmadığı için ışıksız tabela çeşitleri yalnızca gün ışığının olduğu yerlerde görülebilir. Karanlık olduğu zaman tabelanın üzerinde yer alan bilgileri görmek mümkün olmadığı için gece görülmesine gerek olmayan konumlarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Işıksız tabelalar ağırlıklı olarak cephe tabelası, yol tabelası, totem tabelası ya da çatı tabelası olarak farklı boyutlarda hazırlanarak hizmet vermektedir. Şimdilerde ışıksız tabela modelleri ile alakalı inceleme yapmakta olan insanların karşılarına farklı modellerde çıkabiliyor. Bunların başında ise alüminyum tabelalar geliyor. Bununla beraber farklı materyallerden hazırlanmakta olan kutu harf tabelalar, dijital baskı tabelalar, ahşap tabelalar ve neon tabelalar da yine ışıksız tabela çeşitleri içerisinde yer alarak firmalar tarafından kullanılıyor.

Işıksız Tabelanın Avantajları

Birçok kişi ışıksız tabela çeşitlerinin yalnızca gün ışığında görüldüğü için istenilen etkiyi veremeyeceğini düşünebiliyorlar. Gerçekte ise bu tabelalar düşünülenden çok daha kullanışlıdır. Işıksız tabelaların ışığı geçirmesi gibi bir zorunluluk yoktur. Bundan dolayı da başta kompozit olmak üzere pleksiglas, alüminyum polikarbon ya da vinil germe gibi farklı malzemeler de kullanılmaktadır. Tabela seçimi yapılırken önemli olan şey doğru malzemelerin tercih edilmesidir. Başta tasarım olmak üzere üretim, kurulum ve montajlarının iyi bir şekilde yapılması ile beraber oldukça uzun süreler boyunca rahatlıkla kullanılması adına önemli olmaktadır. Tüm adımlara dikkat edilmesi ile beraber ışıksız tabelalar sorunsuzca kullanılacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.

Son Yazılar

Sorularınız
Yardımcı Olmamızı İster misiniz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by