HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

Işıksız Tabela

11 Haziran 2019 Posted by 333reklam Işıksız Tabela Tabela ,

Işıksız tabela, özellikle gündüz hizmet veren, tabelada ışıklandırma sistemine ihtiyaç duymayan işletmelerin kullandığı tabela çeşididir. 333 Reklam Ankara Tabelacı olarak ihtiyaç duyduğunuz ışıksız tabela imalatını, profesyonel işçilik ve kaliteli malzemeyle istediğiniz model ve ölçülerde gerçekleştirebiliriz.

Işıksız Tabela Nedir?

Işıksız Tabela,  içinde aydınlatma sistemi olmayan ve işletmelerin en sık kullandığı tabela çeşididir. Işıksız Tabelalarda ışık geçirgenliği sorunu söz konusu değildir. Bu yüzden üretiminde başta pleksi olmak üzere alüminyum, vinil germe gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Işıksız Tabelalar da tıpkı ışıklı tabela sistemleri gibi firmaların bilinmesini sağlamak, reklamını yapmak için gereklidir. Bu yüzden tabela imalatını yapacak tabelacı firması iyi seçilmelidir.  İlk üretimine başlandığı dönemlerde tabelalar, özellikle bakkallarda olduğu gibi klasik şekilde hazırlanmaktaydı.  O sebeple firmaların çok büyük bir kısmının tabelaları ilkel ve birbirlerine benziyordu. Lakin daha sonrasında tabela modelleri ile alakalı ciddi anlamda işletmedeki farklılaşmalar kendini göstermeye başladı. Bunun sonucu firmalar birçok ışıksız tabelalar arasından istedikleri modeli seçme imkanına sahip oldular.

Işıksız Tabela Nerelerde Kullanılır?

Işıksız tabelalar yalnızca gün ışığının olduğu yerlerde görülebilir. Akşam olunca tabeladaki bilgiler okunamayacağı için  gündüz çalışan işletmeler tarafından sıkça kullanılır. Işıksız tabelalar en çok kullanılan tabela ürünlerindendir. Üretim maliyetleri düşük ve imalat süreleri kısadır. Işıksız tabelalar, istenilen her boyut ve modelde hazırlanabilmektedir. Lakin ışıksız tabelanın monte edileceği yer ve coğrafi koşullar göz önünde bulundurulunca boyut ve model seçimi değişiklik gösterebilmektedir. Işıksız tabelaya ihtiyaç duyuyorsanız bu konuda iyi fiyat araştırma yapmanızı öneririz. En az 4 firmadan teklif alıp karşılaştırmanız, sizin yararınıza olacaktır.

Başlıca Işıksız tabela modelleri  cephe tabelası, yol tabelası, totem tabela, çatı tabelası olarak örneklendirebiliriz. Işıksız tabelalar alüminyum, kompozit, dekota, pleksi gibi  birçok malzemeden üretilmektedir. Bunların başında ise alüminyum tabela gelmektedir.

Işıksız Tabelanın Avantajları Nelerdir?

Bazı insanlar ışıksız tabelalar yalnızca gündüzleri görülebildiği için istenilen sonucu veremeyeceğini düşünmekteler. Halbuki bu tabelalar maliyet ve imalat süresi açısından çok avantajlıdır. Işıksız tabelayı kullanan işletmelerin sayısı oldukça fazladır.  Işıksız tabelalarda arkadaki levhanın ışığı geçirmesi zorunluluğu olmamaktadır.  Bundan ötürü başta kompozit olmak üzere pleksi, alüminyum, dekota ya da vinil germe gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilebilir. Tabela modeli seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken nokta doğru ve kaliteli malzemeyi tercih etmek olmalıdır. Bu yüzden tabelacı ile çalışmadan önce  firmaların iyice araştırılıp, bu konuda fikir sahibi olunması önem taşımaktadır. Böylelikle işletmenizin reklam ve tanıtım çalışmaları başarıyla yerine getirilecek ve müşteri potansiyeliniz artacaktır.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.