HEMEN ARA WHATSAPP

Led Tabela
1 Ocak 2020 Posted by 333reklam Işıklı Tabela Tabela

Led Tabela

Led tabela, led lambalar ile hazırlanan ışıklı tabela ürünüdür. En önemli avantajlarından birisi enerji tasarrufu sağlaması ve ledlerin uzun ömürlü olmasıdır.

 

LED tabela modelleri de son dönemlerin en gözde tabela modelleri içerisinde kendine yer buluyor. Tabelalar, firmaların kendilerini müşterilerine tanıtmaları ile alakalı oldukça önemli detaylar arasında yer alıyor. İlk üretilmeye başladıkları dönemlerde tabelalar bilindik şekillerde hazırlanıyordu. Bundan dolayı da firmalar kendilerini tanıtabilmek adına yalnızca onlara sunulan tabela modelleri içerisinden seçimlerini yapmak zorunda kalıyorlardı. Fakat ilerleyen dönemlerde bu konu ile alakalı oldukça farklı çalışmalar yapılmaya başladı. Böyle olunca da firmalar artık klasik tarzdaki tabela modellerinin yanı sıra birbirinden farklı ve yeni tabelalar arasından da seçimlerini yapabiliyorlar. Yaptıkları bu seçimler sonrasında ise artık kendilerini tanıtmak hiç olmadığı kadar kolay oluyor.

Led Tabela Nedir?

Led tabela, alüminyum şase hazırlandıktan sonra kutu harf üzerine  led adı verilen enerji tasarruflu ve uzun ömürlü led aydınlatma sistemleri döşemesiyle yapılan ışıklı tabela ürünüdür.

Tabelada Led Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Firmaların büyük bir kısmı geçmiş dönemlerde LED tabelalar denildiği zaman ya tabelaların çok pahalı olduğunu düşünüyorlardı ya da var olan modellerin çok klasik olduğunu görerek bunların içerisinden seçimleri yapmanın istenilen sonuçları elde ettiremeyeceğini düşünüyorlardı. Lakin var olan gelişmeler ile beraber artık farklı özelliklere sahip olan LED tabelalar kullanıldığı takdirde firmalar tüm dikkatleri başarılı bir şekilde üzerine çekecek tarzdaki tabela modelleri içerisinden seçimlerini rahatlıkla yapabiliyorlar. LED sistemi tabelalarda kullanılan ve kalitenin belirlenmesini sağlamakta olan elektronik devre elemanı olarak görülür. LED fiyatları kalitesine bağlı olarak değişim gösterir. Dolayısıyla tabela için LED seçimi yapılırken mutlaka mümkün olan en kaliteli LED seçimi yapılması da son derece önemlidir.

 

LED Tabela Nasıl Yapılır?

Genel tabiri ile LED tabela için elektronik malzemenin üzerine PCB kartları dizilir. Baskı devre sistemleri de aynı LED çeşitlerinde olduğu gibi farklı kalitelerde üretilerek insanlara sunulur. Bunların içinden yanlış seçim yapıldığı zaman LED tabelalar uzun ömürlü kullanıma uygun olmaz. Bu aşamada dikkat edilecek olan nokta ise epoksi kart kullanmak olur. Çünkü epoksi kartlarda genleşme oranı çok daha azdır. Aynı zamanda kart nem çekmediği için de eğilip bükülme görülmediği için kullanım ömrü fazlalaşır.

LED tabelanın profesyonel kişiler tarafından hazırlanması son derece önemlidir. Aksi durumda tabela istenildiği gibi kullanılamaz. Hazırlanacak olan LED tabelaların sistemlerinde birbirinden farklı firmalara ait olan özel microcontroller kullanılır. Tercih edilecek olan işlemcinin kullanılacağı yerde rahatlıkla çalışabileceği teknik özelliklere sahip olmalıdır. İş potansiyelini arttırmakta olan led tabelalar ile beraber ürünlerin müşterilere direkt olarak tanıtılması sağlanır. Bu tarz tabelalarda isteğe bağlı olarak birbirinden farklı tarzdaki yazı efektleri de rahatlıkla kullanılabilir. Elektrik güç tüketimi de son derece azdır. Böylelikle firmalar belirli bir alanda kendilerini en iyi şekilde tanıtma olanağına da erişmiş olurlar. Firmalar geçmiş zamanlarda LED tabelalar denildiği zaman ya tabelaların çok pahalı olduğunu düşünürlerdi ya da var olan modellerin klasik olduğunu görüp bunların içerisinden seçimleri yapmanın istenilen sonuçları elde ettiremeyeceğini düşünüyorlardı.

Led Tabelalar Nerelerde Kullanılır?

İç ve dış mimaride dekorasyon amaçlı, işletme reklamını yapmak, otobüslerde, gemicilik alanlarında, gece görüşünün sağlanmasının istenilen yerlerde, eğlence merkezlerinde olmak üzere birçok alanda rahatlıkla Led tabela kullanılmaktadır.

Led Tabelaların Avantajları Nelerdir?

Led Tabelalar enerji tasarrufu sağlar. Açık hava reklamcılığında Işıklı tabelalarda led kullanılır. Dikkat çekici ve algıda seçiciliği sağlar. Dikkat isteyen tabela türüdür. İşyerinizde reklamını yaptığınız tabelaları ister kırmızı isterse beyaz LED yaptırabilirsiniz. Satır aralığı işlevi sayesinde temizlenmesi kolay ve su geçirmez olmasıdır. Panel sistemleri, çok uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Özellikle kalabalık ve işlek caddelerde kullanmak yararlıdır. İnsanlar, kural olarak, gözlerinin önünde duran mağaza, işyeri veya kurumu fark etmeyebilir. Geleneksel tabela reklam sistemlerinden daha uzun ömürlüdür. Bu hizmet kalitesini gösterir.

Sınırsız kullanım önemli bir avantajdır. Kurumsal olarak kullanılıyorsa, bilgisayar aracılığıyla şirket bilgilerini veya ürün özelliklerini girebilirsiniz. LED ışıklı tabela kullanılarak yazılacak yazılarda animasyon kullanmak da mümkündür. Bu durumda, reklam için kullanılan panel daha da ilginç olabilir. Mağazadaki hisse senetlerini LED panel tabela üzerinde ilan edebilirsiniz. Böylece, dikkat çekmek, önemli bir müşteri tabanını çekmek, müşteri ve finansal faydalar elde edebilirsiniz. Reklam sektöründe büyük bir yer tutan LED tabelalar, çeşitli ürünleri sayesinde tüm beklentilerinizi karşılayabilir.

Hikayenizi hak ettiği kalite ve etkiyle anlatın. 333 Reklamdan bir LED Tabela seçin ve sadece ilk gün değil, ömrü boyunca harika görünen ve performans gösteren üstün teknolojinin tadını çıkarın.

İç ve dış mekan dijital tabelalar, benzinlik fiyat tabelaları sunuyoruz. Ürünlerimiz, canlı görüntüler, sorunsuz performans ve sektördeki en iyi renk bütünlüğü sağlar. Başlangıçtan kuruluma kadar, 333ün dahili mühendisliği, yazılım geliştirme, üretim ve destek ekipleri mevcut en iyi görünümlü, en güvenilir ekranı almanızı sağlayacaktır.