HEMEN ARA WHATSAPP

Pleksglass Tabela
29 Mart 2019 Posted by 333reklam Pleksi Kutu Harf Tabela Tabela

Pleksglass Tabela

Pleksglas tabelalar cam tabela olarak bilinmektedir. Pleksi olarak bilinen bu malzeme akrilik adı verilen saydam camlardan üretilir. Pleksglas camdan daha hafif  ve dayanıklı bir levhadır. Saydam veya yarı saydam olarak üretilebilir. İstenilen renkte üretimi yapılabilir. Bu özelliği ile şık ve göz alıcı bir görünüm oraya çıkmaktadır. Bu özelliğinden dolayı pleksglass tabelalar ışıklı veya ışıksız tabela imalatında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Pleksglass Tabela Firması Size Nasıl Yardımcı Olur?

Pleksglas tabelaya olan talebin artması sonucu işletmeler pleksi tabela üreten firmaları araştırmaya başladılar. Çünkü klasik tarz tabelalar ile firmaların bilinirliği ve tanıtım çalışmalarını yürütmek bir hayli zor oluyordu. Bunu düşünen firmalar da artık pleksi tabela yaptırırken birçok faktöre bakmaya başladılar.  Bu araştırmalar sonucu firmalar birçok tabela modeli ile karşılaşıyorlar. Bu modeller arasından doğru ürünün seçilmesi ile tabelalar, firmanın bilinirlik ve reklam görevini yapabilecektir. Bu yüzden pleksglas tabelalara ihtiyaç duyan firmaların, bu imalatı yapan tabelacılar ile irtibata geçerken ne istediklerini açıkça belirtmeleri önem arz etmektedir.

Firmaların pleksiglas tabela modeli seçimlerini yapamamasının nedeni, bu tabela modeli ile tabelacı firma seçimindeki yanlışlıklardan ötürü net bilgi alamamasından kaynaklanmaktadır. Bunların olmaması için firmaların dikkat etmesi gereken pek çok ayrıntı bulunmaktadır. Şimdiki zamanlarda pleksglass tabela modelleri arasından doğru seçimin yapılması ile firmaların bilinirlik çalışması başarı ile yürütülecek ve pek çok farklı avantaja sahip olacaklar. Bu avantajları doğru değerlendirmek ve uygun tabela ürününü seçmek bu yüzden oldukça önem kazanmıştır. İşletmeler, bu yüzden tabela imalatı konusunda deneyimli firmalar ile iletişime geçtikten sonra isteklerine uygun tabelaları hazırlatma imkanına sahip olabilecekler. Pleksglass tabelalar,  pek çok farklı çeşitteki malzemeden özel olarak imal edebilmektedir.

Pleksi Tabela İmalatı Nasıl Yapılır?

Hem iç mekanda, hem de dış mekanlarda kullanılabilecek olan pleksglass tabelalar firma isteklerine göre ışıklı tabela veya ışıksız tabela olarak üretilebilmektedir. Bu modeldeki tabelalar şık ve göz alıcı görünmelerinin yanı sıra dikkat çekici olduklarından ötürü kolaylıkla fark edildikleri için büyük alışveriş merkezleri, plazalar, fuar merkezleri gibi pek çok alanda kullanım yeri bulmuştur.

Yapılacak olan pleksglass tabela imalatından önce tabelanın grafik tasarımı özenli bir şekilde yapılmalıdır. Bu esnada müşteri isteklerinin benimsenmesi, firmanın kurumsal kimliğinin dışına çıkılmaması açısından sektöre veya yapılan işe uygun görsel, renk ve font seçimi bir hayli önem taşımaktadır. Tabela tasarım işleminden sonra sıra malzeme seçimi ve kutu harf imalatı aşamasına gelecektir.  Pleksiglas dışında dekota, alüminyum, paslanmaz krom, pirinç  malzemelerden de hazırlanabilen tabelalar keşif aşamasında hesaplanan ölçülerde kesilecektir.

Pleksglass kutu harf imalatından sonra pleksglass tabela boyanacaktır. Boya seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli şeyler coğrafi şartlara göre boya seçilmesidir. Bu sayede özellikle metal levhadan üretilen tabelaların paslanmasının önüne geçilecektir. Final aşama sonrası üretilen tabela ışıklı istenildiğinde ışık tertibatı kutu harf içine yerleştirilerek montaja hazır hale gelecektir.