HEMEN ARA WHATSAPP

Fason Kutu Harf
10 Ocak 2020 Posted by 333reklam Kutu Harf Tabela Tabela

Fason Kutu Harf

Fason kutu harf kesim ve imalatı için 333 Reklam olarak tecrübeli ekimiz, modern ekipmanlarımız ile hizmetinizdeyiz.

Günümüz dünyasında tanıtım çalışmaları daha öncesinde olmadığı kadar fazla önem kazanmaya başladı. Çünkü aksi durumda firmaların yapmakta oldukları çalışmalar ne kadar kaliteli olursa olsun fark etmez, istenilen etkinin elde edilmesi tahmin edilenden çok daha zor bir hale gelmiş olacaktır. Bunu bilen firmalar da günümüzde tabela konusuna daha öncesinde olmadığı kadar fazla önem göstermekteler. Özellikle de son 10 15 yıl içerisinde tabela konusunda yaşanmakta olan deneyimler de gösteriyor ki firmalar klasik tarzdaki tabelaların yanı sıra çok daha farklı tarzdaki tabela modellerini inceleyerek bunların arasından seçimlerini yapmayı hedefliyor. Fason kutu harf  ise sürekli olarak göz önünde bulunmayı isteyen firmaların isteklerini en iyi şekilde yerine getirmeyi hedefliyor.

Fason Kutu Harf  Nedir?

Kutu harf tabela çeşitleri de bu alanda firmaların en fazla tercih ettikleri tabela modelleri içerisinde yer alıyor. Kutu harf tabelalar hazırlanırken firmalara ait logolar veya isimler, router ve lazer olarak da bilinen özel cihazlar kullanılarak dikkatlice kesilir. Böylelikle de ortaya istenilen tarzda harfler çıkar. Kullanım alanı son derece geniş olan bu tabelalar, farklı sektörlerdeki firmaların tanıtımlarını yapmak için hem iç hem de dış mekanlarda ucuz kutu harf tabela fiyatları adı altında sıklıkla kullanırlar.

Fason Kutu Harf Tabela  İmalatı Nasıl Yapılır?

Hazırlanmakta olan kutu harf tabelaların ikinci özelliği ise isteğe göre ışıksız ya da ışıklı şekilde kullanılabilmesidir. Bütün ilginin firmanın üzerine çekilebilmesi adına başta alışveriş merkezleri başta olmak üzere farklı yerlerde kutu harf tabelalar tercih edilebilir. Kutu harf tabelaların kullanılmasındaki sıklıkla ile beraber artık bu alandaki çalışmalar da değişim göstermeye başladı. Firmaların da bundan dolayı kutu harf tabela seçimi yaparken çeşitli konularında üzerinde özenle durmalıdır. Pleksiglas fason kutu harf imalatında 3mm veya 5mm pleksi ve alt tabaka olarak da 8mm ve ya 10 mm dekota malzeme kullanıyoruz.

Fason kutu harf üretimi yaparken, malzemenin kalitesi önemli bir konudur. Lazer kesim işleminde düzgün bir ürün elde etmek için tabakanın düz olması, çapaklar bulunmaması gerekmektedir. Bir de ışığı yansıtma özelliği iyi bir malzeme olmalıdır. Pleksiglas tabaka lazer kesimin ardından, yan bantların uygulanacağı kenar kanalları açma işlemine girmektedir. Kenarlarına kanal açılan pleksiglas kutu harfler, alüminyum yan bantlarla birleştirme işlemi için hazır hale gelecektir.  Alüminyum yan bant kıvırma makinesinde hazırlanan yan bantlar, pleksiglas malzeme ile öncelikle hızlı yapıştırıcı ile birbirine tutturulur. Ardından profesyonel bir yapıştırıcı olan kompenent yapıştırıcılar ile güçlü bir şekilde sabitlenir. Yapıştırma işlemi esnasında dikkatli olunması gerekmektedir. Pleksi ile alüminyum yan bantların birleşim yerlerine uygulanan yapıştırıcı malzeme pleksinin orta kısmına doğru akma yaparsa, o kutu harf kullanılmaz hale gelecektir. Ayrıca arkasından led ile aydınlatma yapıldığında pleksiye akan yapıştırıcı malzeme kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Fason Kesim Nasıl Yapılır?

Materyal ve kutu harf için istenilen yazı tipinin seçilmesi ile beraber artık sıra harfler için router veya lazer ile kesim işleminin yapılmasına gelecektir. Kesilmiş olan harflerin dikkat çekici bir görüntüye erişebilmesi adına kesim işleminin ardından boya yapılmaya başlanır. Boya seçimi ise tabelanın nerede kullanılmak istendiğine bağlı olarak değişim gösterir. Paslanma durumu göz önünde bulundurularak yapılacak boya seçimi sonrasında kutu harflerin renklendirilme aşaması tamamlanmış olur. Kabartma harf tabela ve Kutu harf tabela için kullanılan materyaller genel olarak dekota, alüminyum, pleksiglas, pirinç, köpük, krom, paslanmaz krom gibi materyallerden hazırlandığı için firmalar adına en iyi materyaller rahatlıkla incelenerek seçim yapılabilir.

 

Fason Kutu Harf Ürünleri;

  • Silver Paslanmaz Kutu Harf
  • Gold Paslanmaz Kutu Harf
  • Silver Paslanmaz Fileli Kutu Harf
  • Gold Paslanmaz Fileli Kutu Harf
  • Alüminyum Yan Bantlı Pleksi Kutu Harf
  • Silver Paslanmaz Endirek Aydınlatmalı Kutu Harf
  • Gold Paslanmaz Endirek Aydınlatmalı Kutu Harf
  • Kütük Pleksili Endirek Aydınlatmalı Kutu Harf