HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

Kutu Harf

26 Mart 2018 Posted by 333reklam Kutu Harf Tabela Tabela

Kutu harf  pleksi, alüminyum veya krom malzemelerden üretilen ışıklı veya ışıksız tabela yapımı için kullanılan bir ön imalat ürünüdür. Birbirinden farklı materyallerden üretilebilen bu tabelalarda firmaların logoları ve isimleri lazer ve router olarak bilinen özel cihazlar ile dikkatli bir şekilde kesilerek harf haline getirilir. Oldukça geniş bir kullanım alanı olmasından ötürü pek çok farklı sektörden firmalar, tanıtımları adına gerek iç gerekse dış mekanlarda bu tabela türlerini oldukça rahat bir şekilde kullanabiliyorlar. Aynı zamanda tabelaların diğer bir özelliği ise isteğe bağlı olarak ışıklı ya da ışıksız şekilde kullanılabilmesidir. Başta alışveriş merkezleri olmak üzere kapalı alanlarda tüm ilginin üzerine çekilmesini isteyen firmalar; ilgi çekici ve zarif olmalarından ötürü bu tarz tabelaları sıklıkla tercih edebiliyorlar.

Kutu Harf Nedir?

Günümüzde artık tabela seçenekleri daha öncesinde olmadığı kadar ciddi şekilde artış göstermeye başlamış durumda. Böyle olunca da firmalar artık tabela araştırmalarını geçmiş dönemlerin aksine çok daha farklı şekilde yapmaktalar. Bilindik tarzda, her firmanın yaptırmış olduğu tabela çeşitlerini seçmek, firmaların dikkat çekme isteklerinin sınıfta kalmasına sebep olabiliyor. Bu konuda yanlış seçimlerin yapılması ise hedef kitlenin etkilenmesinin önüne geçmiş oluyor. Dolayısıyla firmaların bu aşamada seçimlerini doğru şekilde yapması büyük bir önem taşımakta. Özellikle de son dönemlerde firmaların yapmakta oldukları araştırmalar sonrasında ise karşılarına kutu harf tabelalar çıkıyor. Bu tabela modellerine bakıldığı zaman görülen şeylerin başında ise insanların dikkatlerini başarılı bir şekilde çekme ilk sırada kendine yer buluyor.

Kutu Harf Ne İçin Kullanılır?

Kutu harfler alüminyum, krom malzemelerin cnc routerle veya lazerle kesilip yapıştırılması veya kaynak makinesi ile kaynatılması sonucu imal edilmektedir. Kutu harfler ışıklı veya ışıksız tabela imalatı için kullanılırlar. Böylesine fazla tercih edilmekte olan kutu harf tabela modellerine bakıldığı zaman dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerin başında ise doğru seçimlerin yapılması geliyor. Günümüzde kutu harf tabela modellerine bakıldığı zaman firmaların isteklerini yerine getirebilecek tarzdaki modelleri seçmeleri oldukça büyük bir öneme sahiptir. Seçimlerin doğru şekilde yapılması, firmalara tahmin edemeyecekleri kadar büyük başarılar sağlamış olacaktır. Bundan dolayı firmaların var olan bu avantajları etkili şekilde değerlendirmeleri ve kendileri için en uygun sonuçları elde etmeye çalışmaları onlara birçok farklı başarıyı getirmiş olacaktır. Şimdilerde firmaların istekleri doğrultusunda farklı malzemelerden özenle kutu harf tabelalar hazırlanmaya başlanmış olacaktır.

Kutu Harfler Nerede Kullanılır?

İç ya da dış mekanlarda kullanılması fark etmez, kutu harf tabelalar birçok farklı isteğe göre özel olarak ışıksız ya da ışıklı tabela olarak hazırlanabiliyor. Genel olarak kutu harf tabelalarına bakıldığı zaman da görülebileceği üzere yalnızca ilgi çekici değil aynı zamanda zarif görünümleri ile firmaların isteklerini etkili şekilde yerine getirmeyi de başarmış olmaktadır. Başta alışveriş merkezi gibi kapalı alanlarda bu tarz tabelaların sıklıkla kullanıldığını görmek de mümkün olmaktadır. Konusunda deneyimli olan kişiler ile yapılacak olan çalışmalar sonrasında ortaya oldukça etkili sonuçlar çıkacaktır. Kutu harf tabelalar için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey grafik tasarım işlemlerin dikkatli bir şekilde yapılması olmalıdır.

Kutu Harflerin İmalatı Nasıl Yapılır?

Firmalar ile yapılacak olan görüşmeler ile beraber grafik tasarım çalışmaları oldukça başarılı bir şekilde yapılmaya başlanmış olacaktır. Grafik tasarım çalışmalarının yapılmasından sonra ise ne tarz malzemenin kullanılacağının belirlenmesi gerekmektedir. Alüminyum, paslanmaz krom, köpük, pirinç, dekota ve pleksiglas gibi malzemelerden hazırlanacak olan tabelalar, dikkatli bir şekilde kesilecektir. Kesimin sona ermesinin ardında artık kutu harf tabela parçaları boyanır. Boyama öncesinde boya seçimi oldukça büyük bir öneme sahiptir. Hava şartları başta olmak üzere gerekli olan detayların üzerinde durulması ile beraber boyalar seçilecek ve tabelalar boyanacaktır. Boyama işlemi sonrasında artık montaj işlemine başlanmış olacaktır. Doğru şekilde atılacak olan adımlar ile beraber tabelalar kullanıma hazır hale gelmiş olur.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.