HEMEN ARA WHATSAPP

Lateks Baskı
26 Mart 2018 Posted by 333reklam Dijital Baskı Lateks Baskı

Lateks Baskı

Lateks Baskı tanıtım, bilgilendirme ve yönlendirme gibi birçok farklı konuda kullanılmakta olan baskı tekniklerinden biridir. Firmaların özellikle de son dönemlerde en fazla üzerinde durdukları konular içerisinde kendine yer bulmaktadır. Geçmiş dönemlerde var olan klasik baskı teknikleri her ne kadar istenilen çalışmaları bir nebze de olsa yerine getirse de. Pek çok firma bu baskı tekniklerini kullanarak istedikleri sonuçları elde edemiyorlardı. Gelişen teknoloji ile beraber ise artık isteyen her firma amaçlarına. En iyi şekilde uyacaklarını düşündükleri baskı tekniklerini kullanmaya başladılar. Lateks baskı tekniği de bu konuda araştırma yapmakta olan firmaların istediklerini onlara en etkili şekilde vermeyi hedefliyor.

Lateks Baskı Nedir?

Lateks baskı, çevre dostu su bazlı boyaların kullanıldığı baskı türüdür. En önemli özelliği çevreyi diğer boyalardan az kirletmesidir. Buna rağmen su bazlı boyalarda kurutma işlemi daha uzun sürdüğü için yüksek ısı tüketimiyle birlikte enerji masrafı dezavantajı vardır.

Lateks Baskının Avantajları Nelerdir?

Kullanılmaya başlandığı ilk günden itibaren pek çok firma tarafından tercih ediliyor olsa da pek çok firma latex baskı tekniği ile alakalı net olarak bilgi sahibi olamıyorlar. Böyle olunca da aslında rahatlıkla kullanabilecek olmalarına rağmen farklı baskı tekniklerini kullanmak zorunda kalabiliyorlar. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılmakta olan latex baskıda su bazlı boyaların kullanılması ve doğa ile barışık ürünlerin elde edilebilmesinden ötürü son derece popüler bir hale gelmiş oldu. Bu baskı işlemi için kullanılmakta olan boyalar çevreci boyalar sınıfında yer aldığı için doğaya karışmaları durumunda doğayı diğer türdeki boyalara oranla çok daha az kirletmektedir. Bundan dolayı da latex baskı tekniği diğer baskı türlerine oranla geleceğin baskı teknikleri içerisinde bulunmaktadır.

Lateks Baskı Nasıl Yapılır

Kullanılacak latex baskı tekniği ile ortaya çıkacak olan sonuçlar oldukça kaliteli ve canlı olacaktır. Firmalar bu baskı tekniğini kullanarak diledikleri ölçülerde baskıları elde etme imkanına sahip olurlar. Afiş, branda, poster gibi baskı teknikleri nasıl ki normal baskı türleri ile yapılabiliyorsa aynı şekilde latex baskı ile de herhangi bir sorun olmadan yapılabilmektedir. Firmaların bu baskı tekniğini kullanmalarındaki en büyük etkenlerden bir tanesi, elde edilecek sonuçların son derece kaliteli olmasıdır. Bundan dolayı da iç mekanlarda herhangi bir sorun olmadan rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özel yazıcılar ile gerçekleştirilecek olan baskı işlemi öncesinde ise dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

Bunların başında ise latex baskı tekniği konusunda tecrübeli olan kişiler ile iletişime geçmek geliyor. Her ne kadar şimdilerde bu alanda çalışmalar yapan isimlerin sayısı artık gösteriyor olsa da her bir isim istekleri yerine getirme anlamında ne yazık ki arzu edilen sonuçları firmalara vermeyecektir. Dolayısıyla firmaların bu aşamada mutlaka doğru isimler ile çalışmaları önemlidir. Öncelikli olarak yapılacak dijital baskı çalışmaları sırasında firmaların isteklerinin net olarak belirlenmesi, tasarım işlemlerinin net bir şekilde yapılmasına olanak tanımaktadır. Hangi konuda yapılıyor olursa olsun fark etmez latex baskı ile arzu edilen sonuçlar için firmalar mutlaka kendi tarzlarına en uygun olacak tasarımları ortaya koymaya özen göstermelidir. Böylece farklı ve özel bir tasarım ile latex baskı tekniği kullanılarak ortaya etkili bir sonuç çıkmış olacaktır.