HEMEN ARA WHATSAPP

Kapı İsimliği

Kapı İsimliği

Kapı isimliği şahsi dairelerde, firmalarda, okul, hastane gibi kamu kurumlarında kullanılan genellikle alüminyum veya pirinç levhadan üretilen lazer kazıma veya gravür oyma tekniği ile üretilen yönlendirme ürünüdür.

Kapı İsimliği Nedir?

Kapı isimliği bilindiği üzere firmalarınızın kurumsal kimliğini oluşturan yönlendirme ürünüdür. Hemen hemen insanların bulunduğu tüm ortamlarda bulunmaktadır. Çünkü yaşantımızı son derecede kolaylaştırmaktadır. Birbirinden farklı kapı isimlikleri bulunmaktadır.  Resmi dairelerin çoğunun kenarında yönlendirmeler ile neye işaret ettiğini görmüşsünüzdür. Burada anlatılmak istenin o kapıdan geçtikten sonra karşılaşacağınız şeylerdir. Çoğu insan kendi evine dahi çift olarak isim yazdırıyor ya da soy adını simgeleyen isimler veriyor. Resmi dairelerin çoğunun kenarında yönlendirmeler ile neye işaret ettiğini görmüşsünüzdür. Burada anlatılmak istenin o kapıdan geçtikten sonra karşılaşacağınız şeylerdir. Çoğu insan kendi evine dahi çift olarak isim yazdırıyor ya da soy adını simgeleyen isimler veriyor. Birbirinden fazla çeşitlilikte kullanımınıza da kolay gelecek birçok kapı isimliği mevcuttur.

 

Kapı İsimlikleri Nerelerde Kullanılır?

Kapı isimliği kullanım yeri oldukça fazladır. Bulunulan ortama göre çeşitlilik daha da artmıştır. Bu çeşitlilik içinde  hastanelerde, şirketlerde, okullarda, bürolarda, ofislerde, kaymakamlıklarda, adliyede, ceza evlerinde, apartmanlarda, eğlence merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, karakollarda , belediye binalarında, bankalarda, asansörlerde ve benzeri birçok yerleşim yerinde kapı isimliklerine rastlamanız mümkündür. 333 Reklam olarak iç mekan yönlendirme tabelaları üretimini hassas işçilikle ve kaliteli malzemeyle gerçekleştirmekteyiz.

Hastane Kapı İsimliği

Hastaneler insan topluluklarının sıklıkla bulunduğu bölgelerden bir tanesidir. İnsan yaşamı süregeldiğinden beridir hastalıkları da beraberinde getirmiştir. Bundan dolayı tedavi olmak amacıyla hastaneleri tercih etmiştir. Hastanelerde hemen hemen her odanın bir kapı isimliği  bulunmaktadır. Bu kapı isimliklerinin bazılarında randevusunu almış olduğunuz doktorun adı ve mevkisi, bazılarında tuvalet bazılarında tahlil odaları bazılarında da yemekhane gibi temel ihtiyaç alanlarının isimleri yazılıdır. Bu hastanedeki insanların yaşantısını bir hayli kolaylaştırmıştır. Bir anlığına randevu aldığınız doktorun kapı isimliğinin olmadığını düşünün. Koskoca hastanede hangi odaya girmeniz gerektiği konusunda hiçbir fikriniz olmayacaktır. Bundan dolayı kapı isimlikleri sizi doğru yöne gönderecek ve yardımcı olacaktır.

Okul Kapı İsimlikleri

Okullar belirli bir yaş sınırına geldiğimiz zamandan itibaren yetişkinlik zamanımıza kadar eğitim alarak kendimizi geliştirdiğimiz ve meslek sahibi olmamızı sağlayan eğitim kurumlarıdır. Resmi bir kurumdur ve yoğun bir topluluk barındırır. Yaş kaç olursa olsun her dönemin öğrencisi için sınıflarına kapı isimliği şarttır. Kapı isimliği sayesinde hocalar ile öğrencilerin , kantinler ile tuvaletlerin yerleri karıştırımadan tespit edilebilmektedir. Herkes nerede derse girip çıkacağını kolaylıkla bulabilmektedir. Okul isimliklerinde genellikle hem harf hem de rakamları görebilmeniz olağandır. Bu okulu ilgilendiren bir tercih durumudur.Siparişinizin tasarımı vermiş olduğunuz boyut , renklendirme ya da içeriğe göre yapılır. Kullanımı kolay olan isimlikler devlet dairelerinde oldukça rövanştadır. Sürekli olan değişikliklerde bu kolaylıklar iyi olur.

Şirket Kapı İsimlikleri

Şirketler çalışan her birey için resmi bir kurumdur. Bundan dolayı önemli kişileri bir çatı altında toplar. Her bireyin kendine ait odaları da bulunmaktadır. Toplu çalışma alanları da bulunmaktadır. Tüm bu alanları birbirinden ayırabilmek adına kapı isimliği kullanılması şarttır. Aynı zamanda şirketlerin kimliğini yansıtan unsurlardan bir tanesi de logodur. Şirketler logolarının baskısını kapı isimliklerine de yapabilirler. Bu şekilde kimlikleri daha da ortaya çıkmış olur ve insanlarda bir algı oluşturmuş olur. Şirketlerde bulunan bazı önemli mevkideki kişilere ulaşmak adına odalarının yanına kapı isimliğinde  adlarının ve soy adlarının yazılması gerekir. Aynı zamanda şirketteki konumu ve görevi de yazılabilmektedir. Bu tamamen işletme sahibinin oluşturacağı sipariş talebine bağlıdır.

Resmi Dairelerde Kapı İsimlikleri Kullanımı

Kapı isimliği genellikle insanların yaşamlarını sürdürdüğü tüm alanlarda bulunmaktadır. Çünkü yaşamlarını büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Herhangi bir iş yerinde bir müdürün bir yemekhanenin bir tuvaletin ya da soyunma odasının yerini kolaylıkla bulmanıza yardımcı olur.Tüm bu işleri kolaylaştırmanın yanında görsel açıdan güzellik kattığına inanan bireylerin zevk içinde yaptırmaları normaldir. Son derece kaliteli şekillerde talebe uygun olarak hazırlanmaktadır. Devlet daireleri önemli kişileri bir çatı altında toplar. İnsanlar bu alanlara işlerini halledebilmek adına sıklıkla girip çıkarlar. Aradıkları kişiyi ya da birimi kolaylıkla bulabilmek adına kapı isimliğine ihtiyaçları olacaktır.

Apartman ve Site Kapı İsimlikleri

Kapı isimliği tasarımları müşterilerin taleplerine göre gerçekleşmektedir. İsimliğinizin nasıl olmasını istiyor ya da hayal ediyorsanız standartların dışına çıkmadan gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle kapı isimliklerindeki dekorasyon el işçiliklerinde oldukça fazla. Fakat makinelerde yapılan çelik üzerine baskı oturtmalarda genellikle sabit modeller bulunmaktadır. Sizlerin vermiş olacağı siparişler doğrultusunda yeni tasarımlarda gerçekleştirilmektedir. Kişiler zevk ve tercihlerine uygun olarak evlerinin çelik kapılarına da isimlik taktırabilirler. Bu şekilde hangi dairede oturduklarını da gelen misafirleri kolaylıkla bulabilir. Aparman kapılarına takılan isimliklerde genellikle evin çiftinin adı veya soyadları yazılır. Yazının tasarımı tamamen sizin zevk ve tercihlerinize göre ayarlanır. Sizlerde kolaylıkla herhangi bir reklam şirketinden kapı isimliğinizi oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.