HEMEN ARA WHATSAPP

Alın Panoları

Alın Panoları

Alın Panoları, dükkanların üst ve yan cephelerine konumlandırılan mağaza üstü tabela olarak da bilinen mini ışıklı ışıksız tabela ürünüdür.

Tanıtım ve reklam çalışmaları firmaların en fazla üzerinde durdukları konular arasında kendine yer buluyor. Özellikle de son dönemlerde bu konuda yapılmakta olan çalışmaların her geçen gün değişim göstermesi ile beraber firmalar kendi isteklerini en iyi şeklide karşılayacağına inandıkları modeldeki reklam çalışmalarını yaptırmayı hedefliyorlar. Bu çalışmaların sonrasında ise ortaya oldukça etkili sonuçlar çıkmış oluyor.

Alın Panoları Ne İşe Yaramaktadır?

Alın panosu da pek çok firmanın ismini bilmediği ancak uygulamaları görmelerinden sonra farkına vardıkları reklam çalışmaları olarak bilinen pano çeşitleri arasında kendine yer buluyor. Alın panoları şimdilerde birçok farklı şekilde özel olarak hazırlanmakta. Böyle olunca firmaların yapmaları gereken en önemli şey, dikkatli bir şekilde araştırmalar yapmak olmalıdır. Aksi durumda alın panoları ne yazık ki istekleri karşılayabilecek tarzda hazırlanmayacak, bunun sonucunda firmaların isimleri istenildiği gibi ön plana çıkartılmamış olacaktır. En genel tabir ile alın panoları hangi sektör içerisinde yer aldığı önemli olmadan her türlü firma tarafından kullanılabilmekte olan panolardır.

Alın Panolarının İmalatı Nasıl Yapılır?

Bu panolar iş yerlerini üstlerine, önlerine ya da yanlarına asılmak adına özel olarak hazırlanmaktadır. Başta sac levha olmak üzere farklı materyallerden hazırlanan bu panolara alın panoları adı verilmektedir. Şimdilerde alın panoları pek çok farklı şekilde üretilmektedir. Bundan dolayı da firmaların dikkat etmeleri gereken birçok konu bulunmaktadır. Seçilecek olan şirketin kalitesi, yapılacak olan çalışmaları da ciddi oranda etkilemiş olacaktır.

Kaliteli bir şirket tarafından yapılacak olan alın panosu, tüm gözleri başarılı bir şekilde üzerine çekmeyi başaracaktır. Genel olarak alın panosu kendi içerisinde iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlar ışıklı ve ışıksız panolardır. Özellikle şimdilerde firmaların büyük bir kısmı, tercihlerini ışıklı panolardan yana yapmayı tercih ediyorlar. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise ışıklı tabelaların çok daha başarılı geri dönüşleri beraberinde getiriyor oluşu. Işıklı alın panosu için belirli oranlarda kesiliş olan alüminyum kutu profili kullanılmaktadır. Kasa arkası ise galvaniz ya da alüminyum ince sac ile dikkatlice kaplanır. İç kısmına ise isteğe bağlı olarak LED ya da flüoresan sistemi ile elektrik tertibatı döşenir.

Ön kısma ise polikarbonat ya da pleksglas tabela ışık geçirecek olan bir yüz takılır, bunun üzerine de firma logosu işlendikten sonra ışıklı alın panosu hazırlanmış olur. Işıksız alın panoları ise sade ya da kabartma yazılı şekilde hazırlanabilir. Düz metal ya da pleksi polikarbon üzerine folyo uygulamasının yapılmış olduğu bu pano çeşidinde harflere kabartmalar yapıldığı zaman ortaya kutulu tabelalar çıkarken LED uygulaması yapıldığında da LEDli tabelalar ortaya çıkmış olur. Firmaların bu aşamada yapmaları gereken en önemli şey ise ne tarz bir pano istediklerine karar vermek olmalı. Kısa sürede yapılacak olan hazırlıklar sonrasında ortaya çıkacak olan sonuçlar ile beraber firmaların tanıtım işlemleri en etkili şekilde yerine getirilmiş olacaktır.