HEMEN ARA WHATSAPP

Ankara Kapı İsimliği
333 ReklamİmalatlarımızAnkara Kapı İsimliği

Ankara Kapı İsimliği

Ankara kapı isimliği ihtiyaçlarınız için 333 Reklam olarak modern ekipmanımız,deneyimli ekibimizle kaliteli kapı isimliği imalatı yapmaktayız. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan yönlendirme levhası olan kapı isimlikleri mevcut yerdeki kişi veya bölümleri bulmak için olmazsa olmaz bir iç mekan yönlendirme ürünüdür. Kapı isimliği kullanım alanı oldukça geniş ve farklı malzemeler ve baskı teknikleri ile üretimi mevcuttur. Apartmanda bulmak istediğimiz kişinin ismini ve kapı numarasını kapı isimlikleri sayesinde öğrenebiliriz. Kapı isimlikleri hastane,eğitim kurumları ve belediyeler gibi resmi ve özel firmalarda yönlendirme bakımından adeta hayat kurtarıcıdır.

Ankara Kapı İsimliği Özellikleri Nelerdir?

Kapı isimliği iki üründen oluşabildiği gibi tek üründen de oluşabilmektedir. Klasik ve resmi dairelerde sıklıkla kullanılan türüne bakacak olursak ürünün iki kenarından yazılı kartonu yerleştireceğiniz kanallar bulunur. Kartonu korumak adına şeffaf koruyucu da kullanmak gerekmektedir. Görselliklerini beğenmediğiniz durumlarda ya da değişikliklerin meydana geldiği zamanlarda yazıcınızdan yeni çıktı alarak kartonun değişimini kolaylık ile sağlayabilirsiniz. Siparişleri genellikle reklam şirketleri ayarlar ve siparişiniz dahilinde teslimini sizlere gerçekleştirir. İsimlik montajını kapılara arka tarafında  bulunan yapışkan bir bant ile yapıştırabilirsiniz. Dilediğiniz durumda ya da gerektiğinde çıkarabilmeniz de kolaydır. Eğer duvar boyası zayıf ise arka tarafında bulunan delikler sayesinde montaj yaparak sabitlemeniz de mümkündür. Kapı isimlikleri genellikle kapı yanındaki duvar dibine de yapılmaktadır. Bu şekilde görsellik bakımından da gözü yormamaktadır ve kalabalık görüntüyü ortadan kaldırmaktadır.

Kapı İsimliği Nerelerde Kullanılmaktadır?

Kapı isimliği özel dairelerde, firmalarda, okul, hastane gibi kamu kurumlarında kullanılır.  Tanıtım ve yönlendirme amaçlı kullanılan küçük boyutlu tabelalardır. İsimlikleri iç ve dış mekan olarak da ikiye ayırabiliriz. Adından da anlaşılacağı üzere dış mekan için kullanılanlar yön gösterme amaçlı hazırlanıyor. Özellikleri (parlaklık, boyut vs.) kullanılacak mekan doğrultusunda belirleniyor.  Sektördeki firmaların çoğunluğu belirli modellerden ellerinde stok halinde bulundurmayı tercih ediyorlar. Diğer yandan özel siparişlere de cevap veriyorlar. Firma ve kamu kurumları dışında isteğe bağlı olarak evlerde de kullanımı mümkün. Dolap, duvar, kapı vb. mekanlara da ürünün arka tarafını yerleştirilen çift bant yardımı ile tutturulabilir.  Bant haricinde kapı isimliği türüne göre zemine vida, çivi benzeri gereçler ile montajı yapılabilmektedir. Sipariş verenler özellikleri belirleyebildikleri gibi, süslemeleri de kendileri yapabiliyorlar. Genişlik, yükseklik ve kalınlık sipariş veren tarafından belirlenebiliyor. Firmaların bu konuda esnek davrandığı söylenebilir.

Kapı İsimlikleri Neden Kullanılır?

Ofis veya benzeri kuruluşa gelen kişinin bulunulan yerle ilgili bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar. Marka bilincini oluşturma ve dış gözlemciler üzerinde istenilen etkiyi bırakmak bakımından etkilidir. Bilgilendirici olmalıdır. Kapı İsimliği firmaların kimliklerini ortaya çıkarıcı nitelikte olmalıdır. Verilen mesaj kurumun hedefleri ile örtüşmelidir. Özellikle dışarıdan gelenlerin aradıklarını bulma konusunda yardımcı olmalıdır. Ürün üzerine üreticiler tarafından çeşitli simgeler veya baskılar eklenebiliyor. Eşsiz logolar ile tamamlanma imkanı da sunuluyor. İsimlikler talebe ve mekana göre önden aydınlatmalı, arkadan aydınlatmalı veya LED aydınlatmalı olabiliyor. Özellikle tabelanın bulunduğu ortam ile uyum sağlaması çok önemli. Aksi takdirde görüntü kirliliğine yol açabiliyor.

Genellikle yeni açılan kurumlar toplu siparişlerle kapı isimliği temin ediyor. Diğer yandan kurum genişledikçe ve yeni bölümler açıldıkça ek siparişler verebiliyorlar. Bunun dışında yöneticiliğe terfi edenler, evlenen çiftler veya yeni ev alanlar kapı isimliği sıkça sipariş veren gruplardan bazıları.  Bunun dışında statü sahibi kişiler de makam odaları için bu isimlikleri tercih edebiliyorlar. Masaların üzerinde görülebilir bir konumda tanıtıcı nitelikte oluyorlar. İş adamları, okul müdürleri, özel sektörde üst düzey yöneticiler gruplardan sadece bazıları.

Ankara Kapı İsimliği İmalatı Nasıl Yapılır?

Ahşap, metal (alüminyum gibi), pleksi veya metal görünümlü farklı malzemelerden kapı isimlikleri üretilebilir.  Yapım tekniklerine gelince isteğe bağlı olarak gravür oyma veya lazer tekniği ile üretilmesi mümkündür. Pleksi malzemelerden üretilen kapı isimliklerinde ise uv baskı tekniği kullanılmakta olup ayrıca istenirse brail alfabe baskısı yapılabilmektedir.

Oyma Tekniği ile Kapı İsimlikleri Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle gravür nedir sorusunun cevabını vermekte fayda var. Ağaç, metal ve benzeri bir maddenin yüzeyi değişik renkte boyalarla boyanıyor. Cisim yer yer kazınıyor ve bu şekilde sanatsal bir görünüm kazandırılıyor. Günümüzde gravür yapımı için makineler mevcut makineler mevcut. Cisim istenen şekli kazandıktan sonra üzeri oto boyası ve mine boyası ile boyanıyor. Daha sonra akrilik vernik uygulanıyor. Boyalar ve vernik ürünün kalıcı olmasına yardımcı olurken güzel bir görünüm kazandırıyor. Tabi ki bu durum daha çok ahşap oyma isimlikler için geçerli. Metal kapı isimliği ahşap olanlara nazaran daha sade denilebilir.

Lazer Kesim Tekniği ile Kapı İsimliği Nasıl Hazırlanır?

Pleksi renkli ve renksiz çeşitleri bulunan plastik bir malzemedir. Saydam ya da yarı saydam olabilir. Kolay işlenebilen, kesilebilen, delinebilen, hafif denilebilecek bir yapısı vardır. Pleksi renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik cam olarak tanımlanabilir. Cama benzerliği ve kırılmaya daha dayanıklı olması bu plastik çeşidini tercih sebebi kılmaktadır. Bu tabela çeşidi daha çok bina girişlerine veya ofis kapı önlerine uygulanır. Ebatları ise binaya giriş yapanların görebilmeleri adına daha büyük hazırlanıyor. İç kısımlarda ise haliyle isimlik boyutları küçülüyor.

Pleksi Lazer Tekniği İle İsimlik Hazırlama

Pleksi ile kapı isimliği yapımı için lazer kesim tekniği uygulanıyor. Bilgisayar ayarlı makinelere istenilen boyutlarda isimlik için komut verilerek hazırlanıyor. Kullanılan teknolojinin çok daha ileri olması nedeniyle hata payı daha düşük, internet üzerinden sipariş verecekler için tercih sebebi olabilir. En çok kullanılan hazırlama biçimi ise CNC yani bilgisayar destekli numaraya dayalı kontrollü tezgah. Üretilmesi zor ve hassas olan. Üretimi için zamana ihtiyaç duyulan parçalar CNC tekniği ile kısa sürede üretilebiliyor. İlk olarak 2. Dünya Savaşı sırasında ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletlerinin yüksek hızda uçak yedek parçası üretme talebi nedeniyle gündeme geldi. Massachusetts Institute Of Technology ve Amerika Birleşik Devletlerinin ortaklaşa çalışması ile Nümerik kontrollü cihazlar yapıldı. İlk başta karmaşık elektrik devreleri içeriyordu ve arıza ihtimali yüksekti. Zamanla gelişme kaydedildi ve 1960ların başında üretime geçildi.

Ankara Kapı İsimliği Siparişi Nasıl Verebilirim?

Müşteriler online satış yolu ile veya yerel mağazalardan isimliklerini temin edebiliyorlar. Ancak bu iç mekan yönlendirme ürününün hazırlanışı karmaşık bir süreç içeriyor. Beklenti ve talepler de geniş bir yelpazede olduğu için temin etme genellikle özel sipariş üzere gerçekleşiyor. Daha çok internet üzerinden sipariş tercih ediliyor. İnternet üzerinden verilen siparişlerde kredi kartına taksit imkanı bile sunuluyor. Diğer yandan internet üzerinden satın alınan ürünü iade etmek de mümkün. Bu konuda ileri gelen üretici firmalar kendi siteleri üzerinden sipariş kabul ediyor. Daha küçük ölçekli firmalar ise satış siteleri aracılığı ile komisyon ödeyerek sipariş alıyorlar.

Firmalar değişik taleplerde bulunabiliyorlar. Örneğin 3 boyutlu kapı isimliği talebi söz konusu olabiliyor. İnternet sitemizde her şekil ve boyutta isimlik türü mevcuttur. İlanlarda yazı motiflerinden, renge kadar her detay düşünülmüş. İsimlik kutu içinde müşterilere teslim ediliyor. Ürünler çoğunluk itibariyle uzun süreli kullanım için üretiliyor. Kalitesi de bu doğrultuda oluyor. Kullanılan maddeler bu kaliteyi belirliyor. Basit kullanım amaçlı isimliklerin yanında dekoratif ve detaylı isimlikler de var. Birçok firma ücretsiz kargo seçeneği sunuyor.

Comments (5)

  1. Ankara Asansör Etiketleri – Ankara Reklam , Ankara Etiket , Ankara Tabela

  2. Gaziantep Kapı İsimliği – Gaziantep Reklam Firması

  3. Muş Kapı İsimliği - Muş Reklam

  4. Ankara asansör etiket firmaları-333 etiket firması-333 etiket

  5. Ankara Kapı Tabelası Fiyatları Nelerdir? – Ankara Reklam , Ankara Etiket , Ankara Tabela