HEMEN ARA WHATSAPP

No menu assigned!

333 ReklamArchives

Piktogramlı Yönlendirme

Piktogramlı yönlendirme panoları ile resmi veya özel işletmelerdeki yabancılar da türkçe bilmelerine gerek kalmadan wc, kantin v.b. en çok ihtiyaç duydukları yerleri kolayca bulabileceklerdir. Piktogramlar günlük yaşamda her yerde karşılaştığımız fakat ismi pek bilinmeyen bir kavram olarak karşımıza çıkmakta. Piktogram, bir eşyayı,bir kişiyi veya kavramı resmeden evrensel bir semboldür. Piktografi de bu sembollere dayanarak oluşturulan yazı sistemleridir.  Piktografi temelde fonotik harfler veya belirleyici uyaklar kullanılarak oluşturulan bir kavram sistemdir. Çivi yazısında da bulunmaktadır. Resim yazılar da denilebilir.  Resim yazılar bir kişinin konuştuğu dili, aksanı,ırkı ne olursa olsun  herkesçe aynı çağrışımı uyandıran çok üstün bir anlatım dilidir. Trafik işaret ve levhalarında evrensel olarak kullanılan bu sistemler mimari yönlendirme tabelalarında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu terim ideogramla sıkça karıştırılmaktadır.  Piktogramlar halbuki bir mekanı veya işareti ifade etmekteyken ideogramlar ise bir düşünceyi ifade etmektedir.

Piktogramlı Yönlendirme Panosu Nerelerde Kullanılır?

Piktogram yönlendirme tabelasıyla en sık karşılaştığımız yerler otobüs terminalleri, havaalanı,tren istasyonları ve avmlerdir.

Otellerde,spor salonlarında,turistik tesislerde,dinlenme yerlerinde,tiyatro ve sinema salonlarında, özel ve devlet hastanelerinde, kaymakamlıklar,başkanlıklar gibi resmi kurumlarda ve özel firmalar tarafından tercih edilmekte olup  wc, asansör, kantin, duş gibi yerlerin kolayca bulunmasını sağlamak amacıyla sıkça kullanılırlar.

Piktogram yönlendirme tabelalarını kullanarak  metro terminalleri, tren istasyonları, hava alanları, otogarlar gibi kalabalık ve çok katlı binalarda, günlük ihtiyaçlarınızı karşıladığınız wc, asansör, sığınma, acil çıkış yeri  gibi lokasyonları binanın çok vakit harcayıp kaybolmadan zamandan tasarruf ederek, çok kolay ve pratik şekilde bulabilirsiniz.

Piktogramlı yönlendirme levhaları hoteller, tatil merkezleri gibi turizm firmaları için vazgeçilmez kurumsal kimlik ve mimari yönlendirme araçlarındandır.

Piktogram Yönlendirme Levhası Ne İçin Kullanılır?

Piktogramlı yönlendirmeler ile türk vatandaşlarımızla beraber yabancı insanlar da eğitim gördükleri ve barınma ihtiyaçlarını karşıladığı üniversite kampüsleri, kolejler ve yurtlardaki rutin ihtiyaçları için aradıkları umuma açık tuvalet,mescit gibi önemli yerleri kolay bir şekilde bulabileceklerdir.

Piktogramlı Yönlendirme Tabelası İmalatı Nasıl Yapılır?

Piktogramlı yönlendirme tabelası da kapı isimlikleri veya diğer iç mekan yönlendirme levhalarına benzer şekilde üretilirler. Burda önemli olan piktogram veya piktograf tasarımının evrensel olmasıdır. Bu levhaların üretiminde pleksi, alüminyum gibi dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır.

Yönlendirme tabelası  bombeli, lazer kazıma veya asit indirme şeklinde üretilebilmekte olup görme engelli vatandaşlarımız için de braille harf kabartmalı şekilde de üretilebilmektedir.

Yönlendirme tabelası tasarımı istenilen ölçüde yapılır. Hazırlanan  tasarımı malzemeye işlemek için folyo,baskı, lazer kazıma, uv baskı yöntemleri kullanılmaktadır. Bombeli levhalar için de malzemeler cnc routerda kesilip özel tekniklerle  işlenerek istenilen biçim verilebilmektedir.

Piktorgram yönlendirme tabelası modüler olarak üretilmektedir. Bu yüzden üzerindeki tasarımların değiştirilmeleri ve taşınmaları oldukça kolaydır. Ayrıca mıknatıslı  olarak üretilen modelleri de mevcuttur.

 

 

Otopark Yönlendirme

Otopark yönlendirme tabelası,  sürücülerin binalardaki otopark alanlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi ve  otopark giriş, çıkışlarını rahatça bularak, araçlarıyla otopark alanı içinde gereksiz dolanmalarını önleyerek yakıt tasarrufu sağlayan iç mekan ve dış mekanlarda kullanılabilen hayat kurtarıcı yönlendirme tabelası ürünleridir.

Otopark Yönlendirme  Tabelası Nerelerde Kullanılır?

Otoparklardaki yönlendirme tabelalarına birçok yerde denk gelmişsinizdir. Bu levhalarla özellikle hastanelerin bina içi ve bina dışlarındaki otopark alanlarında sıklıkla karşılaşmaktayız. Büyük alışveriş merkezleri,teknoloji mağazaları dışında belediye,valilik,bakanlıklar, vergi dairesi gibi tüm özel ve resmi kurum binalarında kullanılmakta olan otopark yönlendirme tabelaları bunun dışında açık otopark alanlarında, site ve apartman içi bodrum katları otoparkları ve sadece otopark hizmeti için inşa edilmiş çok katlı otoparklarda kullanılmaktadır.

Otoparktaki Yönlendirme Tabelalarını Niçin Kullanırız?

Oto parklar binaların bodrum katlarında da olabilir, en üst katta da olabilir. Önemli olan otopark giriş ve çıkışlarının mevcut trafiği engellemeyecek ve kaza riski yaratmayacak şekilde doğru yere konumlandırılmasıdır. Tabi bununla birlikte otopark giriş ve çıkışlarında sürücülerin doğru bir şekilde yönlendirilmeleri gereklidir. Bunun için otopark alanları a1,b1 şeklinde numaralandırılır. Burdaki ifade kimi zaman çok katlı ve birden fazla bloka sahip  binalarda kat veya blok numarası  olabilmektedir. Hazırladığımız levhalara bu katların yönlendirme bilgisi işlenir. Bu levhalar sayesinde sürücüler otopark giriş ve çıkış işlemlerini kazasız ve kolay bir şekilde yapabilecekler ve araçlarını park edebilecekleri alana zahmetsizce ve tam zamanında ulaşarak vakit ve yakıt israfının önüne geçilecektir.

 

Otopark Yönlendirme Tabelası İmalatı Nasıl Yapılır?

Otoparklarda kullanılan yönlendirme tabelasının yapımında çoğunlukla pleksi veya alüminyum sac malzeme kullanmaktayız. Bu yönlendirme levhaları, istenilen ölçüde yapılabilmekte olup, önemli olan tasarımının rahat okunabilir şekilde yapılmasıdır. Otopark yönlendirme levhalarında ışıklandırma sistemleri de kullanılabilmektedir. Otoparkta kullanılacak yönlendirme tabelası için cephe ölçüleri alınır ve bilgisayarda grafik tasarımı yapılır.  Otopark tabelası imalatında dış koşullara dayanıklı, uzun ömürlü ve paslanmaz malzemeler tercih edilmektedir. Otopark levhası değişik modellerde üretilebilmektedir. Bu yönlendirme sistemleri tabela olabileceği gibi uyarı ve ikaz etiketleri şeklinde de olabilmektedir.

Otopark uyarı ve ikaz etiketi imalatında arkası yapışkanlı folyo etiket malzeme üzerine baskes etiket makinesinde tasarım basılırarak imalat tamamlanır.

Otopark tabelası imalatında en çok kullanılan malzeme pleksidir. Renkli veya şeffaf pleksi malzeme lazer kesim makinesi ile kesilir ve üzerine uv baskı yapılabilir.

Alüminyum tabelası imalatı için sac malzeme cnc routerda kesilip işlenir ve taşlama makinesi ile düzeltilir. Malzeme elektrostatik boya ile boyanır ve üzerine u.v. baskı makinesinde dijital baskı yapılır.

Dış Mekan Yönlendirme

Dış mekan yönlendirme tabelası, hastane, üniversite gibi birden fazla binaya sahip özel,resmi kurumlarda istenilen yeri kolayca bulmayı sağlamaktadır.

Bu yönlendirme tabelaları, istenilen binayı rahat bir şekilde bulabilmenizi sağlar ve binalar arası gidiş-geliş işlemlerini oldukça kolay bir hale getirmektedir. Bunu iyi bir örnekle açıklayalım. Birden fazla bloğa veya ek binalara sahip resmi veya özel hastanelerde binalar arasında gidip gelerek istediğiniz departmanı arayıp  (örnek:radyoloji) bulmak  ve oradan başka bir departmana gitmek, yönlendirme tabelası olmadığı zaman çok zor hale gelebilmekte ve özellikle şehir hastaneleri gibi daha büyük hastanelerde geldiğiniz yere bile geri dönememeniz ve kaybolmamanız içten bile değildir.

Dış mekan yönlendirme tabelaları işte bu yüzden bina içinde hem yayaların hem de sürücülerin bina içinde istedikleri yeri kolayca bulup oraya kısa yoldan (kestirme) gitmelerini sağlamakta (sürücülerin otoparkı araması) , hem de zamandan ve yoldan (araçlar için yakıt masrafı) tasarruf sağlatmaktadır.

Dış Mekan Yönlendirme Tabelası Nerelerde Kullanılır?

Dış mekan yönlendirme tabelası birden fazla binaya sahip resmi ve özel kurumların tümünde bölümler arası yönlendirme işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla kullanılmaktadır. Yönlendirme tabelasını kullanan firmaları sıralamak gerekirse ; hastaneler,üniversite kampüsleri, fabrikalar, sanayi hanları, tse gibi büyük bakanlık binaları ve büyük iş merkezlerinde yaygın kullanım yeri bulmuşlardır. Ayrıca büyük oteller ve tatil köylerinde de bu tabelalara rastlamanız mümkündür.

 

Yönlendirme Tabelaları İmalatı Nasıl Yapılmaktadır?

Yönlendirme tabelaları çeşitli boyut ve modellerde imalatı yapılmaktadır.  Yönlendirme tabelaları fiyatları da kullanılan malzeme, ölçüler, üretim ve baskı tekniklerine göre değişmektedir. Firmalar arama motorunda veya etkileşimli reklamlar vasıtasıyla buldukları  ilk ucuz reklamcı ile anlaşmayı deniyorlar. Maalesef imalat sonrası ellerine geçen ürün beklentilerini karşılayamıyor. Üretilen yönlendirme tabelası da işlevini kısmen ve geçici olarak yerine getirse de bu tabelalar uzun ömürlü ve şık olmuyor. Bu gibi problemlerle karşılaşmamanız için dış mekan yönlendirme ürünleri fiyatlarını araştırıp, çeşitli firmalardan teklif alarak bu konuda fikir sahibi olmanızı ve güvenilir reklam firması ile çalışmanız son derece önemlidir.

Bu yönlendirme tabelası imalatı paslanmaz metal veya alüminyum kompozit sac malzeme üzerine uv baskı,kabartma veya kutu harf şeklinde yapılabilmektedir. Ayrıca ahşap malzemeler üzerinde el işçiliği veya lazer kazıma ile de yapılabilmektedir. Tamamen isteğe bağlı olarak da mermer malzeme üzerine lazer kazıma veya gravür oyma ile de üretilmeleri mümkündür.

Protokol Yönlendirmesi

Protokol yönlendirmesi başkanlıklar, genel müdürlükler, ceo, daire başkanı, valilikler gibi yüksek makamların kullandığı makam kapı isimliği ürünüdür. Bu kapı isimlikleri sizlerin tercihine ve zevklerine göre özel  imalat ile yapılmaktadır.  Makam kapı isimliği, normal kapı isimliğinden daha ağır ve daha gösterişlidir. Protokol yönlendirmesi, prestijine yüksek derecede önem veren firmalar için vazgeçilmezdir. Bu isimlikler en yüksek kaliteli ve ağır malzemeleri kullanarak ürettiğimiz kurumsal kimliğin en önemli öğesi olan isimlik ve yönlendirme tabelası ürünüdür.

Protokol Yönlendirmesi Kapı İsimliği Yönlendirme Tabelası Nerelerde Kullanılır?

Protokol yönlendirmesi makam kapı isimliklerinin kullanım yerleri çeşitlidir. Emniyet genel müdürlüğünün şubeleri ve birimleri, siyasi başkanlık binaları, resmi bakanlık birimleri, üniversitelerin rektörlük  müdür, müdür yardımcısı birimlerinde bu kapı isimliklerini görebiliriz. Ayrıca bölüm başkanlık binaları,  spor kulübü başkanlık birimleri, adliye başkanlık birimleri, hukuk büroları, özel güvenlik şirketleri gibi yüksek prestijli binalar bu kapı isimliğini kullanmaktadır.

Çok katlı veya çok bölümlü firmalar tarafından yaygın olarak kapı isimliği, günlük hayatımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz ve kullandığımız üründür. Kapı isimlikleri iç mekanda insan trafiğinin yoğun olduğu yerde, firma içindeki bölüm, departman veya ilgili kişiyi bulmak için kullanırız. Kapı isimlikleri birbirinden farklı çeşitlerde olabilmektedir. Resmi binalarda kapı isimliği olmayan yer nerdeyse hiç yoktur. Kapı isimlikleri  çok katlı, birçok departmana sahip binalarda hayatı kolaylaştırmaktadır. Çünkü insanlar aramış oldukları departmanları özellikle çok katlı binalarda bulmakta zorlanıyorlar ve bina içlerinde de kaybolabiliyorlar. Kapı isimlikleri, kat planları  ve protokol yönlendirmesi tabelaları o an bulunduğunuz kattaki kişileri ve departmanları göstermektedir. Bina kat planları ise istediğiniz bölüme, firmaya veya kişiye nasıl ulaşabileceğiniz konusunda yönlendirerek size yardımcı olmaktadır. Kapı isimlikleri konusuna aşırı derecede önem gösteren firmalar platin,altın veya gümüş malzemelerden özel imalatla yaptığımız kapı isimlikleri ile her zaman bir adım  önde olacaklardır.

Protokol Yönlendirme Kapı İsimliği Yönlendirme Tabelası İmalatı Nasıl Yapılır?

Bu tür kapı isimliği ürününü  tamamen özgün tasarımlarla tasarlıyor. En kaliteli, sert ve ağır metaller  üzerine gravür oyma, lazer kazıma,asit indirme, bombe verme veya kabartma yöntemleri ile üretmekteyiz. Ayrıca uv baskı ve braille  kabartma harf desteğiyle metalik kapı isimliği yapabiliriz. Dilerseniz en kaliteli ahşap malzemeleri lazer kesim ile işleyerek, ahşap kazıma, el işçiliği oyma, dijital baskılı ahşap yönlendirme tabelası üretimimiz de mevcuttur. Ayrıca mermer veya düzgün taş malzeme üzerine lazer kazıma, gravür oyma, uv baskı yöntemleri ile de çeşitli modellerde gösterişli ve ihtişamlı şık kapı isimlikleri ürünlerini de tamamen size özel imalat olarak sağlayabilmekteyiz.

Kat Yerleşim Planı

Kat yerleşim planı mağaza,alışveriş,merkezi asansörlerinde gitmek istenilen firmaya ait katı kolayca bulmak için kullanılan tabelalardır. Kat yerleşim planları özellikle kompleks blok yapısına sahip alışveriş merkezlerinde istenilen firmaya veya mağazaya ulaşmak için hayat kurtarıcı bir yönlendirme tabelası çözümüdür. Kat yerleşim planı içerikleri bulunulan ortama göre de değişiklik göstermektedir.

Kat Yerleşim Planı Tabelası İmalatı Nasıl Yapılır

Kat yerleşim planının bilgisayar ortamında grafik tasarımı yapılıp müşteriye onaylatılır. Kat Yerleşim Planı tabelası imalatı pleksi levha uv baskı, pirinç,krom,alüminyum üzerine uv baskı ve kabartma şeklinde yapılabilmektedir.

Pleksi tabela imalatında pleksiglas levha tasarıma göre lazer kesimle kesilir ve üzerine uv baskı makinesi ile baskı yapılır ve istenirse baskı sırasında brail kabartma işlemi uygulanabilmektedir. Alüminyum,pirinç,krom tabela imalatında levhalar cnc routerla ölçülere göre kesilir ve üzerine uv baskı yapılır, yine istenirse uv baskı esnasında brail kabartma işlemi de yapılabilmektedir.

Kat Yerleşim Tabelası Nerelerde Kullanılır?

Kat yerleşim planı tabelası alışveriş merkezleri, büyük işhanları, hastaneler, belediye, valilik,kaymakamlık,bankalar v.b. özel ve resmi kurumların asansörlerinde sık olarak kullanılmaktadır. Kat yerleşim planının tabelası tasarımı ve yapıldıkları malzeme ile baskı yöntemleri kullanılacak yerlere göre değişiklik göstermektedir. Alışveriş mağazaları için hazırlanan yerleşim planları ile hastanelerdeki yerleşim planları elbette bir olmaz. Örnek vereek olursak alışveriş mağazalarında ilgili firmanın hangi blokta ve kaçıncı katta olduğuna dair bilgiler yer alır. Fakat hastanelerdeki asansör isimliklerini incelediğimiz zaman poliklinik isimlerinin yanı sıra,hasta odası,arşiv,depo ve idari bilim isimlerinin yanı sıra aynı zamanda da bulunduğunuz blok ismi de yer almaktadır. Bu noktada bulunulan ortama göre kat yerleşim planlarının şekli ve içeriği değişiklik göstermektedir.

Bazı asansör isimliklerinde firmanın ya da şirketin logoları da yer alabilmektedir. Yani sadece sayı ve yazı değil logo tasarımları da düzenlenebilmektedir. Her renkte baskı yaptırabilirsiniz fakat altın sarısı, gümüş , siyah ve mavi bu renklerin arasında en çok kullanılanlarıdır. Özellikle hastanelerde engellilerin de dokunarak okuyabilmesi için kat yerleşim planına brail alfabe baskısı uygulaması da yapılabilmektedir.

Kat Yerleşim Planı Tabelasını Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Yaptırmış olduğunuz kat yerleşim planları alışveriş mağazaları,hastaneler gibi karmaşık bloklara sahip binalarda  katlar arası iniş ve çıkışlarda istediğiniz bölümü veya firmayı bulmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda görsel hafızanız sayesinde yerini unuttuğunuz firmaları hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Kat yerleşim planı tabelaları  bu işletmelere bir bölümü veya firmayı bulmak için  girdiğinizde karışıklıkların önlenmesine neden olacak ve aradığınız kişi ya da yeri kolaylıkla bulmanızı sağlayacaktır. Sürekli olarak görevli olan birilerine sormaktansa kendi işinizi kendiniz halletmeniz olağan bir durum olacaktır. Asansör yönlendirme levhaları kim olduğunuzu ve yerinizi belirlemede bir numaralı etkendir. Sizlerde yaşamış olduğunuz ve hayatınızı kolaylaştıracağına inandığınız her yerde asansör isimlikleri kullanabilir karışıklıkları giderebilirsiniz. Aksi halde zorluklarla karşılaşmanız  kaçınılmaz olacaktır.

Ankara Braille Yönlendirme Levhası

Ankara braille Yönlendirme Levhası imalatçı firma 333 reklam olarak görme engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak yüksek kaliteli ürünler imal ediyoruz.

Ankara Braille Yönlendirme Levhası İmalatı Nasıl Yapılır?

Braille Yönlendirme Levhası pleksi malzemelerden imal edilir. Islak bez veya alkolle silindiğinde bozulma olmaz. Braille Alfabesi kullanılarak hazırlanan Kapı isimlikleri ve yönlendirmeler, Görme Engellilerin Kurum ve Kuruluşlarda gitmek istedikleri birimlere kolayca ulaşmalarını sağlayan mimari yönlendirme ürünleridir. Bombeli, Modüler ( Değişebilir ) ve Asetatlı veya düz olarak üretilen Braille alfabeli kapı isimliklerinin montajı da basit ve kolaydır. Olası birim değişimlerinde özel tırnak yapısı sayesinde kolaylıkla değiştirebilir ve özel bir uğraş veya tadilat gerektirmemektedir.

Ankara Braille Yönlendirme Levhası Avantajları Nelerdir?

Bu basit revizyonlar sayesinde bir sefer montaj edilen braille alfabeli kapı isimlikleri, kurum ve kuruluşların olası birim değişimlerinde veya tadilatlarında ekstra bir masraf çıkartmadan senelerce kullanılmasına olanak sağlayan bir üründür. Birimlerde bulunan çalışanların değişmesi halinde ise Braille Alfabeli Asetatlı Kapı İsimliklerinde bulunan PVC asetat değişebilir. Braille Alfabeli Modüler Yönlendirmelerde kullanılan Braille Alfabesinde, Türkçe karakterler, uluslararası ölçü ve yazım standartları göz önüne alınarak imal edilmektedir. Kurum ve Kuruluşların standart olarak kullandığı ölçüler ; -WC ler için (Engelli WC,Bay WC,Bayan WC vb.. ) 15×15 cm  Mekanlar ve Odalar için ( Engelli Polikliniği,Danışma,Asansör vb.. ) 30×12 cm veya 25×9 cm

Braille Alfabe Levhası İmalatı Nasıl Yapılır?

Alfabeli Ankara braille Yönlendirme Levhası hem iç mekanlar da hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Aşırı soğuk/sıcak havalara karşı dayanıklıdır. Braille Alfabesinde, Türkçe karakterler, uluslararası ölçü ve yazım standartları göz önüne alınarak hazırlanmaktadır. Braille Alfabeli Yönlendirme levhası istenilen ölçüde ve kalınlıkta üretilebilir. Kurumlara özgü renk tasarımı da yapılabilmektedir.

Görme Engelliler için Braille Kabartmalı Pleksi Yönlendirmeler ve Paneller Nereler de kullanılır?

Braille kabartmalı pleksi yönlendirme ve paneller insan trafiğinin yoğun olduğu resmi Kurumlar başta olmak üzere, her türlü kamuya açık ve kapalı mekanlar da, Kamu Hastaneleri, Özel hastaneler, Sağlık Ocakları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri ve bu birimlere bağlı sağlık hizmeti sunan kuruluşlarda kullanılır.

Ayrıca Müzeler, Saraylar, Tarihi değeri bulunan turistlik ve kültürel yapılar da Kamuya açık Hastane, Belediye, Kaymakamlık, Valilik, Üniversite ve benzeri resmi kurumlara bağlı hizmet veren Devlet Kurumlarında kullanıma uygundur.

Mimari Yönlendirme

Mimari yönlendirme tabela çalışmaları uzun süredir pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Son zamanlarda bu konuda yapılmakta olan çalışmalarda oldukça ciddi anlamda değişim göstermeye başladı. Bu değişimlerin sonrasında ise mimari yönlendirme konusu daha öncesinde olmadığı kadar büyük bir öneme sahip oldu. Çünkü rekabet artık çok daha ciddi bir anlamda kendini göstermeye başlamış oldu. Böyle olunca da yapılacak olan mimari yönlendirme işlemleri ile alakalı çalışmaların mutlaka bu konuda deneyimli olan kişiler tarafından yapılması gerekmekte. Aksi durumda yapılacak olan yönlendirme işlemleri ne yazık ki istenilenden çok daha farklı bir durumda kendini göstermeye başlayacaktır. Genel olarak bu tarz yönlendirmeler kendi içlerinde ikiye ayrılmaktadır.

Mimari Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Firmaların bu konuda ilk olarak mimari yönlendirme konusunda deneyimli Ankara reklam ajansı ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise mimari yönlendirmenin nasıl yapılacağına karar verilmelidir. Mimari yönlendirme çalışmaları eğer ki iç mekan için yapılacaksa burada amaç iş yerinin çok daha düzenli ve ulaşılabilir hale gelmesini sağlamak olmalıdır.

Mimari Yönlendirme Ürünleri Nelerdir?

İş merkezi, plaza, ofis gibi ortamlarda yabancı olan kişilerin aramış oldukları şeyleri çok daha kolay bir şekilde bulabilmeleri adına mimari yönlendirme tabelalarının kullanılması gerekmektedir. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında tabelaların mümkün olduğu kadar sade ve anlaşılır bir dille hazırlanmış olması gerekmektedir. Kullanılacak olan iç mekan yönlendirme tabelalarının renkleri dışarıdan bakıldığı zaman dikkati çekebilecek ancak hiçbir şekilde gözü yoracak ya da dikkati dağıtacak tarzdaki tabelalardan uzak durulması gerekmektedir

 

Mimari Yönlendirme Ne İçin Kullanılır?

Mimari yönlendirme çalışmaları uzun süredir pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Son zamanlarda bu konuda yapılmakta olan çalışmalarda oldukça ciddi anlamda değişim göstermeye başladı. Bu değişimlerin sonrasında ise mimari yönlendirme konusu daha öncesinde olmadığı kadar büyük bir öneme sahip oldu. Çünkü rekabet artık çok daha ciddi bir anlamda kendini göstermeye başlamış oldu. Böyle olunca da yapılacak olan mimari yönlendirme işlemleri ile alakalı çalışmaların mutlaka bu konuda deneyimli olan kişiler tarafından yapılması gerekmekte. Aksi durumda yapılacak olan yönlendirme işlemleri ne yazık ki istenilenden çok daha farklı bir durumda kendini göstermeye başlayacaktır. Genel olarak bu tarz yönlendirmeler kendi içlerinde ikiye ayrılmaktadır.

Firmaların bu konuda ilk olarak mimari yönlendirme konusunda deneyimli Ankara reklam ajansı ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise mimari yönlendirmenin nasıl yapılacağına karar verilmelidir. Mimari yönlendirme çalışmaları eğer ki iç mekan için yapılacaksa burada amaç iş yerinin çok daha düzenli ve ulaşılabilir hale gelmesini sağlamak olmalıdır. İş merkezi, plaza, ofis gibi ortamlarda yabancı olan kişilerin aramış oldukları şeyleri çok daha kolay bir şekilde bulabilmeleri adına mimari yönlendirme tabelalarının kullanılması gerekmektedir. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında tabelaların mümkün olduğu kadar sade ve anlaşılır bir dille hazırlanmış olması gerekmektedir. Kullanılacak olan iç mekan yönlendirme tabelalarının renkleri dışarıdan bakıldığı zaman dikkati çekebilecek ancak hiçbir şekilde gözü yoracak ya da dikkati dağıtacak tarzdaki tabelalardan uzak durulması gerekmektedir.

Mimari Yönlendirme Nasıl Yapılmalı?

Dış mekan mimari yönlendirme işlemlerinde ise firmanın ya da ismin reklamının yapılacağı yerin içerisinde bulunduğu caddeler ya da sokakların başında olmasının yanı sıra alışveriş merkezi ya da sanayi merkezler gibi girişlerinde pek çok farklı binanın oluştuğu yapılarda kullanılmak adına çalışmalar yapılmaktadır. Mimari yönlendirmelerde en temel amaç göz mesafesidir. Yani hazırlanacak olan tabelaların mutlaka hedef kitlenin görebileceği yerlerde onların hedeflenmiş olan yeri çok kolay bir şekilde bulabilmesini sağlaması gerekmektedir. Bunun için uygun boyutlardaki tabelaların seçilmesinden sonra çok kısa bir süre içerisinde gerekli olan çalışmaların yapılması önemlidir. Bu sayede de mimari yönlendirme çalışmaları istenilen şekilde sonuçlandırılmış olacaktır.

Mimari Yönlendirme Niçin Yapılır?

Aksi halde mimari yönlendirme çalışması yetersiz olacaktır. Bu tarz mimari yönlendirme tabelalarına en büyük örnek hastanelerde kullanılan yönlendirme tabelaları verilebilmektedir. Hastanelerin giriş kısımlarında bulunan bu tabelalar sayesinde hastaneye giren kişiler hiçbir sorun yaşamadan bu tabelaları inceledikleri zaman istedikleri kolaylıkla bulabilmektedir. Genel olarak bu tarz tabelalarda ana renk açıktır. Bunun üzerine yazılacak yazıların sahip olacağı renk ise daha koyu olarak seçilmektedir. Bu sayede mimari yönlendirme çalışmaları tam anlamıyla istenildiği şekilde sonuçlanmış olacaktır. Diğer bir mimari çalışma olan dış mekan çalışmada ise yapılması gereken şeylerin çok daha dikkat çekici bir şekilde yapılması önemlidir.

Günlük hayatımızda sadece gözümüzün ucuyla baktığımız, ancak konusu ve işlevi olarak çok büyük anlamları olan levhalarla karşılaşırız. Hatta bazı levhalar bizi doğrudan ulaşmak istediğimiz alanlara götürürler. Yön levhaları dediğimiz bu levhalar bazen kapının girişinden itibaren sizi yönlendirerek doğru alana veya doğru odaya gitmenizi sağlarlar.

Genel olarak kullanılacak alanlar ve mekanlarla ilgili örnek levhalara ait ölçümler firmamızda mevcuttur. Kanuni ölçülere ve renklere göre imalatını ve montajını yapmış olduğumuz ürünlerimizi ölçüleri de kullanılacak mekana göre değişmektedir. Yön levhaları yeşil zemine beyaz olarak yazılırlar. Güvenlikle ilgili yönlendirme tabelası ürünler, acil durumlar için çıkış yönünü gösterir. Ölçüleri yönetmelikle standartlarla bağlanmış sembol ve levhalar ışıklandırılabilmektedir. Genel ölçü kullanımı, mekanın büyüklüğüne göre her noktadan kolaylıkla görülebilecek boyutta imal edilmesidir. Çok büyük hangarlarda, depolarda kullanılan uyarı levhalarının boyutu ile koridorlarda veya merdivenlerde kullanılan levha boyutları aynı olamaz.

Yasal olarak gereken kesin işaretler, inşaat yapım yönetmelikleri, yangın yönetmelikleri ve güvenlik yönetmelikleri kapsamında risk değerlendirme sürecinde tespit edilen tehlikelere bağlıdır. Erişim yönlendirme tabelası çeşitleri özellikle ziyaretçilere yönlendirme sağlar.

Bunlar;

  •  Giriş Yasak / Çıkış işaretleri
  •  Doğru birimi bulmak için erişim işaretleri
  •  Ziyaretçi resepsiyon tabelaları
  •  Devam eden çalışma işaretleri
  •  Yangın Güvenliği İşaretleri

Sahadaki herkesin, yangın durumunda nasıl tepki verileceğine dair sesli uyarılara da sahip olunmasını sağlamak zorunludur. Yön levhaları ve diğer güvenlik levha ihtiyaçlarınızı görüşmek için bizimle iletişime geçin. Stokta çok çeşitli işaretlerimiz bulunmaktadır ve ayrıca özel işaretli levhaları da imal etmekteyiz. İhtiyacınız olan her koşul için işaretler sağlayabiliyoruz.

Yön levhaları sadece belirli bir alanı tarif etmek ve ziyaretçiyi o alana yönlendirmek için kullanılmaz. Aynı zamanda hangi güvenlik ekipmanların nerede olduğunu belirtmek için de yönlendirme tabelası kullanılır. Ani durumlarda bu malzemelere ve ulaşmak için de yön levhaları kullanılır. Yine, kask ve güvenlik botları alanları, güvenlik gözlükleri, yüksek korumalı kıyafet alanlarının yerini gösteren yön levhaları kullanılmaktadır. Hazır olarak stoklarımızda mevcut olan yönlendirme tabelası ürünlerimiz için hemen sipariş vererek gerekli önlemlerinizi alabilirsiniz.

Yönlendirme Tabelalarının Avantajları Nelerdir ?

İşletmeler için çok önemli bir yere sahip olan iç mekan yönlendirme tabelası kullanımı, yıllardan beridir önemini kaybetmeden en etkili reklam yöntemleri arasında sayılmaya devam etmektedir. Yaratıcı bir görüntüde hazırlanan tabela tasarımları, rekabet ortamında sizlere fark yaratarak hedef kitlenin çok daha hızlı bir şekilde ilgisini çekmenizi sağlıyor.

Dışarıda kullanılan tabelalar iş yerinin dikkat çekmesini sağlarken, içeride tercih edilen tabelalar ise daha çok yönlendirme ve bilgi verme amaçlı kullanılmaktadır. Sürekli olarak yenilenen ve daha etkili bir görünüme kavuşturulan tabelalar, dikkat çeken görsellikte seçenekleri ile birlikte müşterilerin hafızasında yer edinmeyi başarmaktadır.

İşletmelerin pazarlama stratejilerinde büyük bir yere sahip olan tabelalar, işletme logosunu taşıması nedeni ile markanın kendine çok daha güçlü bir yer edinmesine imkan tanımaktadır. Tabelalar, müşterilerin dikkatini çekmenin yanı sıra aynı zamanda firma hakkında bilgiler vermesi açısından da önem arz etmektedir.

Mimari Yönlendirme Tabelası Özellikleri Nelerdir?

Reklam sektöründe önemi her geçen gün artan ve oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan yönlendirme tabelası seçenekleri, her iş sektörüne hitap edebilecek özelliklere sahiptir. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanım olanağına sahip olan yönlendirme tabelası ürünleri, müşterilere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. İhtiyaca uygun ölçülerde ve özelliklerde tasarımı yapılan yönlendirme tabelaları, kullanım alanına uygun olacak malzemeler ile üretilmekte ve bu nedenle de dış etkenlere karşı üstün bir dayanıklılık göstermektedir.

Ortak kamu kurum alanları ve alışveriş merkezleri gibi alanlarda yön belirlemek amacı ile kullanılan yönlendirme tabelaları, her kullanım amacına hitap edebilecek uygun çözüm önerileri sunmaktadır. Yönlendirme tabelası tasarımlarının hayatı kolaylaştırmasının yanı sıra bir de dikkat çekici bir yanının olması, hafızlarda yer edinebilmesine olanak tanımaktadır.

En etkili modeller ve renkler tercih edilerek tasarımı gerçekleştirilen yönlendirme tabelası ürünleri, hem sade hem de şık alternatiflere sahiptir. Özellikle kurumsal firmalar için çok büyük bir kolaylık sağlayan yönlendirme tabelaları, kaliteli ve dayanıklı bir yapıda tasarlanarak satışa sunulmaktadır. Siz de hayatınızı kolaylaştırmak ve sektörde fark yaratmak istiyorsanız eğer ihtiyacınıza uygun yönlendirme tabelası alternatiflerine düşük bütçeler ile sahip olabilirsiniz.

 

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.