HEMEN ARA WHATSAPP

Bina ve Site Totemleri

333 ReklamİmalatlarımızBina ve Site Totemleri

Normalde tanıtım çalışmaları söz konusu olduğu zaman firmaların akıllarına geçmiş dönemlerde gelmekte olan tabela modelleri belliydi. Böyle olunca da ne kadar istenmiş olursa olsun fark etmez, yalnızca belirli alanlarda kendilerini tanıtma konusunda araştırmalarını yapmış oluyorlardı. Ancak daha sonrasında bu konuda oldukça farklı değişimler kendini göstermeye başlamış oldu. Bu gelişmeler ışığında yapılmakta olan çalışmaların sonrasında birbirinden farklı şekillerde tabelalar üretilmeye başlamış oldu. Totem tabela modelleri ise özellikle de son dönemlerde pek çok firmanın araştırmalarında yer almakta olan konular arasında kendine yer bulmakta. Klasik tarzdaki tabela modellerinden çok daha farklı olan bu tabelaların en büyük özelliklerinin başında, boyutlarının klasik tabelalardan çok daha geniş olması gelmekte.

Özellikle de petrol istasyonlarının etrafı, otoyollar, alışveriş merkezleri gibi büyük alanlarda tanıtım çalışmaları yapmak oldukça büyük avantajları beraberinde getirebiliyor. Firmalar da artık yapmakta oldukları araştırmaların sonrasında kendilerini ve hizmetlerini etkili bir şekilde tanıtmak adına totem tabela çeşitlerini inceleyerek bunlar arasından seçimlerini yapmaya özen gösteriyorlar. Başarılı bir şekilde tanıtım işlemlerinin yapılması adına pek çok farklı detayın üzerinde özenle durulması gerekmektedir. Bu konuda yapılacak olan en ufak bir yanlışlık sonrasında ortaya çıkacak olan durumlar, firmaların isteklerini hiçbir şekilde yerine getirmemiş olacaktır. Dolayısıyla şimdilerde firmaların büyük bir kısmı bu konuda oldukça ciddi anlamda incelemeler yapmaya özen gösteriyorlar.

Birçok farklı isim tarafından yapılmakta olan totem tabelaların en büyük özelliklerinden bir tanesi, doğru şekilde yapıldıkları takdirde direkt olarak görecek şekilde hazırlanmaktadır. Klasik tarzdaki tabela çeşitlerine oranla çok daha büyük boyutlarda olmasından ötürü de yapım sırasında tüm detayların üzerinde dikkatli bir şekilde durulması gerekmektedir. Totem tabela çalışmalarında ortaya çıkacak olan en küçük bir hatanın ardından meydana gelmekte olan sorunlar çok daha ciddi olabilecektir. Hedef kitlenin fark etmesi adına gerekli olan detayların her birinin üzerinde durulması adına ise öncelikli olarak bu konuda deneyimli olacak olan kişiler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Tabela konusunda atılacak olan ilk adımların başında, nerede kullanılacağına bağlı olarak boyutlarının net olarak belirlenmesi gelmekte.

Nerede yer alacağına bağlı olarak totem tabelanın boyutlarına bağlı bir şekilde değişim göstermektedir. Sonrasında ise artık sıra renk ve font seçimlerine gelecektir. Grafik tasarımlarının yapılması işleminin ardından bunların dikkat çekmesi adına doğru ve uyumlu renklerin kullanılması gerekmektedir. Tek rengin kullanılmasının yanı sıra son dönemlerde farklı renklerin de kullanıldığı totem tabelaların kullanılması oldukça sık rastlanılan durumdur. Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de mutlaka birbiri ile uyumlu renkler arasından seçimlerin yapılmasıdır. Aşırı oranda göz yoran ya da dikkat çekmeyen renklerin seçilmesi sonrasında arzu edilen etki ortaya çıkmamış olacaktır. Bunun yerine göz yormayacak fakat tüm dikkatleri üzerine çekecek olan totem tabelalar, istekleri yerine getirmeyi başarmış olacaktır.

Apartman İsimlikleri, Site Giriş Tabelaları, Site Totemleri ve Site Giriş Tabelaları Kutu Harf, Kabartma Harf, Aynalı Harf, Krom Harf, Alüminyum ve Prinç levhalar ile istenilen şekil ve ebatlarda özel olarak imal edilip uygulanmaktadır.

Bina Totemleri; Dekota, Pleksiglas, Polikarbon, Kompozit, Sac ve buna benzer ışık geçiren ve geçirmeyen levhalar olarak hazırlanıp Üzerine folyo kesim ve folyo dijital baskı yöntemleri ile hazırlanıp uygulanmaktadır.

Site ve Bina Girişi Yazı uygulamaları genlde 4-9mm kabartmalı ayna veya istenilen renkte malzemelerden lazer kesim ile hazırlanan harflerin uygulaması ile gerçekleştirilir bunun yanı sıra kutu harf uygulamasıda yapılabilir. Kutu Harf seçenekleri ise; Pleksi Kutuharf, Paslanmaz Kutu Harf, Gold Aynalı Paslanmaz Kutu Harf, Alüminyum Boyalı Kutu Harf olarak hazırlanmaktadır.

Site Totem Tabelaları; Totem uygulamalarında Kutu harf, Oyma ve içten aydınlatmalı bir çok seçenek mevcut. Bahçe içinde Yoldan görünecek şekilde montajı gerçekleştirilir.

@333 Reklam

Bizi instagram üzerinden canlı takip edin güncel ürünlerimizden ilk siz haberdar olun.