HEMEN ARA WHATSAPP

Kat Yönlendirme Tabelaları
333 Reklamİç Mekan YönlendirmeKat Yönlendirme Tabelaları

Kat Yönlendirme Tabelaları

Kat Yönlendirme Tabelaları, hastane, okullar,kampüsler gibi devlet kurumlarının sık olarak kullanıldığı pleksi, krom, alüminyum gibi levhalara uv baskı, asit indirme, gravür oyma veya lazer kazıma yöntemleri ile elde edilen yönlendirme levhalarıdır.

Firmaların gerek kendi sektörü içerisinde gerekse bulundukları yerde kendilerini etkili şekilde tanıtabilmeleri son derece önemlidir. Çünkü firma ile iletişimde olan müşterilerin ve hedef kitle içerisinde yer alan kişilerin firmaların kurumsal kimliklerini olması gerektiği gibi görebilmeleri son derece önemlidir. Bu alanda yeterli düzeyde çalışmaların yapılmaması sonrasında firmanın çalışmaları ne kadar kaliteli olursa olsun fark etmez. Elde edecekleri sonuçlar asla istedikleri düzeylerde olmaz. Kurumsal kimliğin her alanda etkili şekilde ortaya koyulabilmesi adına firmalar artık pek çok farklı konunun üzerinde özenle duruyor. Firmaların bulundukları yerlerdeki çeşitli alanların gelecek olan kişilerin rahatlıkla bulabilmesi adına kullanılan Kat Yönlendirme Tabelasını tercih eden isimlerin sayısı da artış göstermeye başladı.

Kat Yönlendirme Tabelaları Ne İçin Kullanılır?

İlk üretilmeye başlandıkları dönemlerde Kat Yönlendirme Tabelası parklarda, kamu içerisinde yer alan ortak alanlar gibi yerlerde kullanılıyor olsa da daha sonrasında pek çok işletme bu tabelaları tercih etmeye başladı. Böylelikle de ilk dönemlerde klasik şekillerde hazırlanmakta olan tabelalar artık hiç olmadığı kadar farklı özelliklere sahip olarak firmalara sunuluyor. İç mekanlarda sıklıkla görülmeye başlanmış olan yönlendirme tabelalarının kullanılmalarındaki temel amaç istenilen kişi veya departmana kolay ulaşılmasıdır. Özellikle de iş merkezleri, ofisler ve plazalar gibi insan kalabalığının fazla olduğu büyük alanlarda birçok kişi istedikleri yerleri bulma konusunda zorluk yaşayabiliyor.

Doğru şekilde kullanılacak Kat Yönlendirme Tabelaları ile insanlar gidecekleri bölüm ya da kişilere çok daha rahat bir şekilde ulaşabiliyor. İç mekanlarda kullanılan bu tabelalar firmaların kurumsal kimliklerini göstermeleri için oldukça fazla öneme sahiptir. Her ne kadar artık bu alanda çalışma yapan isimlerin sayısında artışlar kendini göstermiş olsa da firmalar eğer ki gerekli konulara dikkat etmezlerse ortaya çıkacak olan tabelalar kesinlikle onların isteklerini yerine getirmemiş olacaktır.

Kat Yönlendirme Tabelası İmalatı Nasıl Yapılır?

Şimdilerde Kat Yönlendirme Tabelası incelendiği zaman da görülebileceği üzere artık birbirinden farklı materyaller üretim esnasında kullanılabilmektedir. Fakat gerek dayanıklılığı gerekse oldukça kolay şekilde şekillendirilebilmesi adına sıklıkla alüminyum tercih edilmektedir. Alüminyum kullanmak istemeyenler ise polikarbon ya da vinil malzemeleri de yine rahatlıkla tercih edebilir. Bilindik boyutların yanı sıra firmaların talepleri doğrultusunda özel  boyutlardaki etiketler de yine kolaylıkla hazırlanabiliyor. Firmalar, alanında bilgili isimleri ile iletişime geçtikleri takdirde kısa bir süre içerisinde istenilenlerin ortaya koyulabilmesi adına gerekli çalışmaların yapılması rahatlıkla sağlanmış olur. İç mekanlarda kullanılan doğru tabelalar ile beraber de firmalar arzuladıkları sonuçlara rahatlıkla erişebilir.

 

Kat Yönlendirme Tabelaları Nerelerde Kullanılır?

Kat Yönlendirme Tabelası  çalışmaları en basit tabiri ile insanları yönlendirmek, tanıtımları yapmak, bilgi vermek gibi çalışmaların gerçekleştirilmesinin genel adıdır.  Yapılacak olan mimari yönlendirme çalışmaları esnasında doğru tabelaların seçilmemesi demek, beraberinde pek çok farklı sorunun kendini göstermesi anlamına gelecektir. Bunu bilen işletmelerin de artık açık veya kapalı alanlarda gerekli olan mimari yönlendirme çalışmalarını yapmak için mutlaka deneyimli firmalar ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Yapılacak olan yönlendirme işlemleri esnasında dikkat edilmesi gereken ilk adım ihtiyaçların belirlenmesidir. Günümüzün beraberinde getirmiş olduğu değişim ile beraber Kat Yönlendirme Tabelası konusunda da oldukça farklı çalışmalar kendini göstermeye başladığından; gerçekleştirilecek olan doğru tercihler sonrasında ortaya tam anlamıyla istenilen tarzda tabelalar hazırlanılmış olacaktır.

Başta kamu ortak kullanım alanları olmak üzere iş merkezleri, alışveriş merkezleri, hastaneler gibi kalabalık insanların bir arada zaman geçireceği alanlarda kullanılmaktadır.  Bu tabelaların amaçları ilgili birimlere sorunsuz bir şekilde yönlendirme işlemlerinin yapılabilmesidir. Bu tarz durumların önüne geçilmesi için üretilecek mimari yönlendirme tabelaları ile ilgili her detaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunların başında hangi materyallerin kullanılacağına karar verilmesi geliyor. Kat yönlendirme tabelaları polikarbon, vinil ya da alüminyum materyalden hazırlanırlar. Yönlendirme tabelalarında tabela rengi, yazı stili gibi detayların üzerinde durulması çok önemlidir. Kat Yönlendirme Tabelası sayesinde iç ve dış alanlarda kat yönlendirme işlemleri çok daha kolay ve profesyonel bir şekilde yerine getirilmiş olacaktır.