HEMEN ARA WHATSAPP

Kutu Harf Tabela
26 Haziran 2018 Posted by 333reklam Kutu Harf Tabela Tabela

Kutu Harf Tabela

Kutu Harf Tabela, pleksi, alüminyum, krom gibi malzemelerin, tabela çizimlerine göre kesilip yapıştırılması veya kaynak makinesinde kaynatılmasıyla elde edilen 2 boyutlu veya 3 boyutlu hazırlanabilen ön imalat ürünüdür. Kutu harf tabelalar ışıklı veya ışıksız kutu harf şeklinde yapılabilirler.

Kutu Harf Tabela Nasıl Yapılır?

Reklam ve tanıtım çalışmaları konusunda araştırma yapan firmaların tercihi olan tabelalar. Günümüzün gelişen teknolojisi ile beraber artık oldukça farklı modellerde hazırlanıyor. Böyle olunca da firmalar bilindik tarzdaki modelleri kullanmak yerine kendi isteklerine göre en uygun olacaklarına inandıkları Kutu Harf Tabelalar içerisinden seçimlerini yapıyorlar. Kutu harf tabelalar da bu alanda firmaların en fazla tercih ettikleri tabela modelleri içerisinde yer alıyor. Kutu harf tabelaları hazırlarken firmalara ait logolar veya isimler, router ve lazer olarak da bilinen özel cihazlar kullanılarak dikkatlice kesilir. Böylelikle de ortaya istenilen tarzda harfler çıkar. Kullanım alanı son derece geniş olan bu tabelalar, farklı sektörlerdeki firmaların tanıtımlarını yapmak için hem iç hem de dış mekanlarda ucuz kutu harf tabela fiyatları adı altında sıklıkla kullanırlar.

Kutu Harf Tabelayı Nerelerde Kullanırız?

Hazırlanmakta olan kutu harf tabelaların ikinci özelliği ise isteğe göre ışıksız ya da ışıklı şekilde kullanılabilmesidir. Bütün ilginin firmanın üzerine çekilebilmesi adına başta alışveriş merkezleri başta olmak üzere farklı yerlerde kutu harf tabela tercih edilebilir. Kutu harf tabelaların kullanılmasındaki sıklıkla ile beraber artık bu alandaki çalışmalar da değişim göstermeye başladı. Firmaların da bundan dolayı kutu harf tabela seçimi yaparken çeşitli konularında üzerinde özenle durmalıdır.

 

Kutu Harf Tabelaların Çeşitleri Nelerdir?

Kutu harf tabela özellikleri ile alakalı yapılacak olan incelemelerde firmaların karşılarına çıkacak çeşitleri dikkatlice değerlendirmeleri, tabelaların hazırlanmasından sonra sorunların ortaya çıkmasını engelleyecektir. Daha öncesinde bu alanda herhangi bir çalışma yaptırmamış olan firmalar ise alanında deneyimli isimler ile görüşerek gerekli olan bilgileri elde edebilirler.

Işıklı Pleksi Kutu Harf Tabelalar

Hazırlanmakta olan ışıklı tabela  ikinci özelliği ise isteğe göre ışıksız ya da ışıklı şekilde kullanılabilmesidir. Bütün ilginin firmanın üzerine çekilebilmesi adına başta alışveriş merkezleri başta olmak üzere farklı yerlerde kutu harf tabelalar tercih edilebilir. Kutu harf tabelaların kullanılmasındaki sıklıkla ile beraber artık bu alandaki çalışmalar da değişim göstermeye başladı. Firmaların da bundan dolayı kutu harf tabela seçimi yaparken çeşitli konularında üzerinde özenle durmalıdır.

3d Kutu Harf Tabelalar

Tecrübeli kişiler ile kutu harf yapılması ile alakalı hangi süreçlerden geçileceği, materyal seçimi gibi bilgilerin elde edilmesi sonrasında firmalar diledikleri tarzda modelleri elde etmiş olacaklardır. Firmalar genellikle kutu harf tabelaların birbirine benzer şekilde hazırlandığını düşünüyorlar. Gerçekte ise 3d harf tabela, kutu harf tabelaların hazırlanması öncesinde ilk aşamada nerede kullanılacağı ile alakalı bilgi sahibi olunması gerekir. Kutu harfler dış mekanda kullanılmak isteniyorsa, bunun için iç mekanda kullanılandan çok daha farklı ve dayanıklı malzemeler tercih edilmelidir. Yalnızca bu konuya bile dikkat edilmemesi durumunda tabelanın hazırlanmasından sonra kısa bir süre içinde tabela dış etkenlere bağlı olarak zarar görmeye başlayacaktır.

Kabartma Kutu Harf Tabelalar

Materyal ve kutu harf için istenilen yazı tipinin seçilmesi ile beraber artık sıra harfler için router veya lazer ile kesim işleminin yapılmasına gelecektir. Kesilmiş olan harflerin dikkat çekici bir görüntüye erişebilmesi adına kesim işleminin ardından boya yapılmaya başlanır. Boya seçimi ise tabelanın nerede kullanılmak istendiğine bağlı olarak değişim gösterir. Paslanma durumu göz önünde bulundurularak yapılacak boya seçimi sonrasında kutu harflerin renklendirilme aşaması tamamlanmış olur. Kabartma harf tabelalar ve Kutu harf tabelalar için kullanılan materyaller genel olarak dekota, alüminyum, pleksiglas, pirinç, köpük, krom, paslanmaz krom gibi materyallerden hazırlandığı için firmalar adına en iyi materyaller rahatlıkla incelenerek seçim yapılabilir.